ترفند هاي كاربردی بالا بردن کیفیت صدا اسپیکر

 ترفند هاي كاربردی بالا بردن کیفیت صدا اسپیکر

ترفند اول : در صورتي که اهل گوش کردن موزيک از طريق کامپيوتر باشيد و همچنين از ويندوز ويستا يا ۷ استفاده مي‏کنيد قصد داريم به معرفي يک ترفند کاربردي مخصوص شما بپردازيم. با استفاده از اين ترفند ميتوانيد به سادگي و با چند کليک، قدرت صداي خروجي از اسپيکر را به طور محسوسي در اين ويندوزها بهبود ببخشيد.

ترفند هاي كاربردی بالا بردن کیفیت صدا اسپیکر

بدين منظور:
بر روي منوي Start کليک کرده و Control Panel را انتخاب کنيد.
Sound را يافته و بر روي آن کليک کنيد.
در پنجره باز شده ابتدا Speakers را انتخاب کنيد و سپس بر روي دکمه Properties کليک نماييد.
اکنون به تب Enhancements برويد و تيک سه گزينه Loudness Equalization ،Virtual Surround و Bass Management (يا Base Boost) را بزنيد.
پنجره‏هاي باز را OK نماييد.

پيشنهاد مي‏کنيم پيش از اين کار موزيکي را در حال پخش بگذاريد تا بلافاصله بعد از اعمال اين تنظيمات، تفاوت قدرت صدا را احساس کنيد.

ترفند هاي كاربردی بالا بردن کیفیت صدا اسپیکر

ترفند دوم : يکي از ويژگي‏هاي بارز ويندوز ۷ ظاهر زيبا و جذاب آن است. اين ويژگي به کمک تم يا قالب‏هاي موجود در آن شکل مي‏گيرد. در ويندوز ۷ به طور پيش فرض ۶ تم قابل انتخاب است که با انتخاب هر تم، ظاهر صفحه دسکتاپ و صداهاي موجود در ويندوز تغيير مي‏کند. اما بايستي بدانيد که در ويندوز ۷، علاوه بر تم هاي موجود، ۵ تم ديگر نيز به شکل مخفي وجود دارد! در اين ترفند نحوه آشکار‏سازي و انتخاب اين تم‏هاي مخفي را براي شما بازگو خواهيم کرد. اين قالب‏هاي مخفي با محوريت کشورهاي استراليا، کانادا، بريتانيا، ايالات متحده و آفريقاي جنوبي ساخته شده‏اند و شامل تصاوير پشت زمينه‏اي از اين کشورها هستند.ترفند هاي كاربردی بالا بردن کیفیت صدا اسپیکر

بدين منظور:
ابتدا بايستي قابليت مشاهده فايل‏هاي مخفي سيستم را فعال نماييد. در منوي Start عبارت Folder Options را وارد کرده و Enter بزنيد. در پنجره Folder Options به تب View برويد و تيک گزينه Hide protected operating system files را برداريد و Yes را انتخاب کنيد. سپس پنجره را OK کنيد.
اکنون وارد Computer شويد.
حال به مسير C:WindowsGlobalizationMCT مراجعه کنيد.
در اين مسير ۵ فولدر مشاهده مي‏کنيد. اين ۵ فولدر متعلق به ۵ تم مخفي هستند  و عبارات ۲ حرفي که در نام آنها مشاهده مي‏کنيد مخفف کشورهايي هستند که در بالا نام برديم.
به دلخواه وارد يکي از پوشه‏ها شويد. سپس به فولدر Theme مراجعه کنيد و بر روي فايل موجود در آن دو بار کليک کنيد.
تم مورد نظر انتخاب شده و در حافظه ويندوز ذخيره شده است.
اين کار را در هر ۵ فولدر انجام دهيد.
اکنون در صورتي که بر روي فضاي خالي از صفحه دسکتاپ راست کليک کنيد و Personalize را انتخاب کنيد، در قسمت My Themes اين ۵ تم جديد را مشاهده ميکنيد. با کليک بر روي هر کدام تم مورد نظر انتخاب مي‏شود.

ترفند هاي كاربردی بالا بردن کیفیت صدا اسپیکر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: