ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن را در ادامه مشاهده کنید.

آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

همه ما نام فتوشاپ به گوش مان خورده است و زیاد شنیده ایم که فلان عکس فتوشاپ است! پس این نرم افزار آنقدر قدرتمند است که جای نفس کشیدن را به هیچ نرم افزا مشابه دیگر نمیدهد.

یادگیری این نرم افزار آسان است ولی بسیار پیچیده و برای کسانی آسان است که اصول اولیه کار با گزینه های آن را بلد باشند..

این نرم افزار علاوه بر قابلیت های بسیار زیاد برای کار با تصاویر ویژگی های بسیار جالبی نیز برای کار با متن ها دارد و میتوانید با آن متن های بسیار زیبایی را خلق کنید.

امروز در این بخش از مجله مراحم تصمیم گرفته ایم که یک جلوه ویژه خاص را به شما اموزش دهیم.

ترفندهای فتوشاپ

جلوه ریختن رنگ بر روی متن که یکی از ترفندهای فتوشاپ است و با استفاده از این روش میتوانید متن های بسیار زیبایی را درست کنید.

در این ترفند جلوه ای جالب که گویی یک سطل رنگ را بر روی متن ریخته اید.

ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متنترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

گام اول: ایجاد داکیومنت

داکیومنت رو با هر سایزی که دوست دارید ایجاد کنید. اینجا سایز ۵۰۰*۵۰۰ در نظر گرفته شده. داکیومنت رو که ایجاد کردید با ابزار gradient رو از جعبه ابزار انتخاب کنید و شکل گرادیان رو radial  در نظر بگیرید و با رنگ ۱۰۲f40# پشت زمینه رو  ایجاد کنید.

 

گام دوم: اضافه کردن متن

برای اینکه این آموزش خیلی سریع و مختصر انجام بشه اینجا فقط با هم روی یک حرف کار میکنیم، شما خودتون میتونید حرفهای دیگه رو به سلیقه ی خودتون به همین شکل درست کنید.

ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متنترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

 

گام سوم: اضافه کردن قسمت رنگی به متن

ابزار pen رو از جعبه ابزار انتخاب کنید و یه شکلی شبیه به رنگی که داره کش میاد از رو نوشته (همونطوریکه تو تصویر نشون داده شده) بکشید. خیلی هم نمیخواد وسواس بخرج بدین تو این مرحله. همیشه اول آموزش رو یه بار انجام بدید تا آخر بعد اگه خواستید که حرفه ای کار کنید یه بار دیگه دقیق انجام بدید. اینجوری خیلی زودتر دستتون میاد که چکار باید بکنید. حالا خیلی پرت نشیم از قضیه. فقط تو این مرحله توجه داشته باشید که این فرم رنگی که کشیدید هم رنگ متنون باشه.

ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متنترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

گام چهارم: اضافه کردن layer styleها

خوب حالا رو همین لایه ی رنگی که ساختید دابل کلیک کنید تا پنجره ی layer style براتون باز بشه. حالا از تو لیست سمت چپ bevel and emboss رو درست مطابق تصویر تنظیم کنید:

آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن (ترفندهای فتوشاپ)ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متنآموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن (ترفندهای فتوشاپ)

خوب حالا این layer styleی که اینجا تنظیم کردیم رو بعدا هم میتونید روی بقیه ی لایه ها اعمال کنید.

گام پنجم: ترکیب بندی

خوب حالا این رنگی که درست کردید رو باید بیارید روی متنی که دارید. خیلی ساده از ابزار move استفاده میکنیم و اون رو جای درست روی متنی که داریم قرار میدیم. گفتم اگه باره اولی که دارید آموزش رو انجام میدید چیزه خوبی از آب در نیومد نگران نباشید.یکی دو بار که اونو دستکاری کنید به نتیجه مشابه یه بهتر از این هم میرسید.

آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن (ترفندهای فتوشاپ)ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

حالا واسه اینکه یه کمی به تصویر حال بدیم و طبیعی تر و قشنگ تر هم به نظر برسه میتونید یه چند تا قطره رنگ هم که انگار داره از روی متن چکه میکنه بکشید. ولی اینجا دیگه فقط کافیه تا layer styleی که قبلا درست کرده بودیم رو برای این لایه ها کپی پیست کنید.

finished1

 

ترفندهای فتوشاپ آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: