آیا رضا قرایی اعدام شده است؟ +تصاویر

اعدام شدن رضا قرایی,اعدام رضا قرایی

جزئیات قتل یک جوان به دست رضا قرایی قوی ترین مرد ایران

عصر چهارشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه‌ سال ٩٠ درگیری شدیدی میان چند پسر جوان در محله جنت‌آباد تهران رخ داد. دقایقی بعد تیمی از مأموران خود را به محل حادثه رساندند. در نخستین بررسی‌ها مشخص شد در جریان نزاع خیابانی، پسر جوانی به نام «حمید» با ضربه قمه مجروح شده است، همین موضوع کافی بود تا او بعد از منتقل شدن به بیمارستان به کما برود. خانواده «حمید» وقتی از مرگ مغزی پسرشان باخبر شدند در اقدامی انساندوستانه اعضای بدن او را به بیماران نیازمند هدیه کردند. این در حالی بود که مأموران تجسس‌های پلیس دریافتند قاتل این پسر جوان یکی از قوی‌ترین مردان ایران بوده که به خاطر اختلاف‌ مالی با حمید، دست به جنایت زده است. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان برای دستگیری قویترین مرد ایران وارد عمل شوند اما هیچ‌کس تصور نمی‌کرد او با متواری شدن مسیر پرونده را تغییر بدهد. علیرضا قرایی که در روز حادثه با برادرش همراه بود درحالی بازداشت شد که مرد آهنین پا به فرار گذاشته بود.

پرونده‌ای دیگر برای خانواده قرایی 

پرونده‌ای دیگر برای خانواده قرایی همان موقع به دلیل فرار قاتل، خانواده او تحت بازجویی قرار گرفتند تا این‌که پدر امیر قرایی بعد از این حادثه با اتهام متفاوتی توسط پلیس بازداشت شد. او که به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شده بود در رابطه با پسرش به بازپرس گفت: «امیر همیشه ورزش می‌کرد و پسر خوبی بود. من نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد، فقط از او شنیده بودم که با یکی از دوستانش مشکل دارد. وقتی فهمیدم او درگیر شده و حمید را تا پای مرگ رسانده است به بیمارستان رفتیم. در بخش آی. سی. یو بستری بود و بعد از چند ساعت به کام مرگ فرو رفت. خبر مرگ حمید را به امیر اطلاع دادیم و هرگز نمی‌دانستم او برای فرار از محاکمه متواری می‌شود. اگر می‌دانستم امیر کجا گریخته او را وادار به تسلیم می‌کردم. اطمینان دارم که او خودش را تسلیم خواهد کرد. او نیاز به فرصت دارد تا بتواند در مورد اتفاقی که افتاده درست فکر کند. آن روز وقتی که به خانه آمد خیلی حالش بد بود. عصبی و ناراحت چند تکه لباس برداشت و رفت، به کسی هم چیزی نگفت.»

 فرار ٣ ساله رضا قرایی

در حالی که پرونده امیر قرایی تا زمان دستگیری‌اش در دادسرای جنایی تهران باز خواهد بود بار دیگر برادر این مرد به دادسرا احضار شد تا اگر اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد آن را در اختیار بازپرس پرونده قرار دهد. هنوز مشخص نیست عامل جنایت به کدام کشور گریخته است به همین دلیل پلیس اینترپل هم نمی‌تواند اقدام به دستگیری او کند. با این حال حمید قرایی همچنان اصرار بر بی‌اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد. با به جریان افتادن دوباره این پرونده در دادسرا ی جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی کشوری که امیر قرایی به آن‌جا گریخته است، ادامه دارد.

 

برادران قرایی

قرایی ها؛ امیر، حمید، رضا، علیرضا و صادق آن ها پنج برادر هستند. امیر قرایی به همراه برادرانش از موفق ترین قهرمانان مسابقات قوی ترین مردان طی هشت سال گذشته بوده است. امیر بزرگ‌ترین فرزند خانواده متولد سال ۱۳۵۷ است. پس از او رضا است که سال ۵۹ به دنیا آمده. علیرضا قرایی هم متولد سال ۱۳۶۲ است. حمید و صادق دیگر اعضای این خانواده مشهور هستند. اما رضا موفق ترین است. در مسابقه مردان آهنین سال ۸۳ که در شهرک سینمایی غزالی برگزار شد، رقابت اصلی بین او و مجتبی ملکی از ایلام بود اما رضا اول شد. در سال ۸۴ رضا قرایی مجدداً به مقام اول دست پیدا کرد و پژو RD جایزه گرفت. او در مردان آهنین سال ۸۶ که در بم برگزار شد نیز به مقام اول دست پیدا کرد. رضا قرایی که در حین آماده سازی، ۱۶۰ کیلوگرم وزن دارد، در مردان آهنین سال ۸۷ که در چابهار برگزار شد نیز اول شد و دوازده میلیون و پانصد هزار تومان جایزه گرفت. قرایی ها سه باشگاه ورزشی در غرب تهران دارند و به همشهری جوان گفته بودند بیش از ۱۲۰۰ شاگرد در رشته های پاورلیفتینگ، پرورش اندام و قوی ترین مردان دارند. به انضمام یک مرکز مشاوره که بدنسازها مراجعه می کردند و از قرایی‌ها برنامه غذایی و تمرینی می‌گرفتند.

ماجرای اعدام رضا قرایی

طی روز گذشته چندین عکس در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد فردی شبیه به امیر قرایی اعدام شده است. امیرقرایی یکی از شرکت کنندگان در مراسم قوی ترین مردان ایران بود که به خاطر اتهام در قتلی در غرب تهران تحت تعقیب قرار گرفت . او و برادرش علی رضا قرایی به شراکت در قتل متهم شده بودند. عکس و خبر منتشر شده نشان می داد که امیر قرایی اعدام شده است . اما امیرقرایی همچنان دستگیر نشده و حکم اعدامی هم برای علی رضا قرایی صادر نشده. 

 
اما عکسی که دست به دست می شود مربوط به کیست؟ یکی از منابعی که خبر مربوط به اعدام قرایی را منتشر کرده ظاهرا یکی از خبرنگاران واحد مرکزی خبر است. او در صفحه اینستاگرامش عکس زیر را منتشر کرده و در مورد اعدام رضا قرایی نوشته بود. او البته چندی بعد توضیح داد که این عکس ها مربوط به منبع قابل وثوقی بوده که منتشر شده است  و به خاطر انتشار خبر اشتباه عذرخواهی کرد.
 
اشتباه بزرگ در اعلام و انتشار خبر اعدام امیر قرایی (عکس)
 
با این همه همچنان مشخص نبود که عکس های منتشر شده از کجا آمده است. یک سرچ ساده در گوگل نشان می دهد که عکس منتشر شده در این خبر مربوط به اعدام کوشا ست. عامل جنایت پل مدیریت که در شهریور ماه سال ۱۳۹۰ انجام شده بود و هیچ ربطی هم به امیرقرایی ندارد . 
 
اشتباه بزرگ در اعلام و انتشار خبر اعدام امیر قرایی (عکس)
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: