آیت‌الله علوی‌ گرگانی: در قم کنسرت برگزار نکنید!

آیت‌الله علوی‌ گرگانی

آیت‌ الله علوی‌ گرگانی: در قم کنسرت برگزار نکنید!

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از برگزاری کنسرت‌های حاشیه‌دار در برخی شهرهای کشور گفت: باید مواظب مسائل دینی بوده و تا جایی که امکان دارد مسائل دینی اعمال شود که شأن قم تاب جشن‌های آن‌چنانی و ناهنجار را ندارد.
 
آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: استان قم از جایگاه ویژه و اهمیت بالایی برخوردار بوده به همین دلیل وجود اداره فرهنگ و ارشاد یک امر نافع خواهد بود.

 آیت‌ الله علوی‌ گرگانی: در قم کنسرت برگزار نکنید

 

وی بابیان اینکه اگر در قم حرکتی غیرشرعی رخ دهد اعتراض به آن از تمام جهان شنیده می‌شود، افزود: پیش نیامدن اتفاق ناخوش آیند در قم به اداره فرهنگ و ارشاد بستگی دارد ازاین‌رو باید مواظب باشید تا در قم حرکت نامناسبی رخ ندهد که نمی‌توان جواب ملت را داد.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: باید مواظب مسائل دینی بوده و تا جایی که امکان داشته مسائل دینی اعمال شود که شأن قم تاب جشن‌های آن‌چنانی و ناهنجار را ندارد.

وی با اشاره به اینکه وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار سخت است، تصریح کرد: به دلیل اینکه قم خانه علما و مراجع بوده، بار کاری اداره فرهنگ و ارشاد در این استان بسیار سنگین است ازاین‌رو باید مواظب باشید تا اتفاقی ناخوش آیند رخ ندهد.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد ضمن اینکه باید از قم مراقبت کند باید تفکرش هم فرا استانی باشد، همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم باید ناقل باشد و مسائل را به وزارت ارشاد منتقل کرده تا آن‌ها از مسئولیت و سمت خود برای پیشگیری استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید از جشن‌ها و کنسرت‌هایی که در قم برگزار می‌شود جلوگیری کرد، ابراز کرد: پست وزارت ارشاد از همه وزارت خانه‌های دیگر مهم‌تر بوده به دلیل اینکه اداره فرهنگ و ارشاد با دین مردم سروکار دارد.

آیت‌الله علوی گرگانی با توصیه به مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد قم، بیان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با مراجع همراه باشد و از رهنمودهای آنان نهایت استفاده را ببرند.

خبرگزاری تسنیم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: