ابوعايشه چه کسی است؟

ابوعايشه چه کسی است؟ ابوعايشه سر دسته داعش که وارد ایران شده بود و قصد عملیات تخریبی در کشورمان را داشت

ابوعايشه

ماجرای ابوعايشه

به گزارش میزان، اواخر مرداد ماه سال جاري يک عمليات مهم اطلاعاتی ــ عملياتی توسط نيروهاي امنيتي ــ نظامی ايران در غرب کشور انجام و در جريان آن، يکي از خطرناکترين تيم‌هاي تروريستي منهدم مي‌شود.

ماجرا از اين قرار بود که دو تيم تروريستي با هدفي مشخص و با عبور از مرزهای عراق از طريق کرمانشاه وارد کشور مي‌شوند و خود را به نقطه‌اي در داخل مرزهاي ايران در استان کرمانشاه مي‌رسانند.

اين دو تيم، يک هدف بزرگ و مهم را دنبال مي‌کردند که در صورت تحقق اين هدف، اهداف بعدي که کار عملياتي و تروريستي بود، با امکان بيشتري انجام مي‌شد.

هدف اصلي اين دو تيم، رساندن فرمانده جديد خود به داخل خاک ايران و استقرار دادن وي در نقطه‌اي امن بود، کسي که به‌احتمال بسيار زياد “ابوعايشه” يکي از معاونين عمليات گروهک تروريستي داعش، نام داشت.

ابوعايشه يکي از فرماندهان اصلي و بنا بر برخي اطلاعات، معاون عمليات گروهک تکفيري ــ تروريستي داعش بوده که پس از ناکامي تيم‌هاي تروريستي اعزامي به ايران مخصوصاً تيم‌هايي که وزارت اطلاعات ايران در تير ماه خبر انهدام آنها را منتشر کرد، داعش تصميم مي‌گيرد که او را به ايران اعزام کند تا در سطح بالاتري انجام عمليات تروريستي در کشورمان را پيگيري کند.

در جريان آن عمليات بزرگ وزارت اطلاعات، چند تيم تروريستي با مقدار قابل توجهي تجهيزات ساخت بمب کشف شد که اين تيم‌ها قصد داشتند در ۵۰ نقطه از تهران، عمليات بمب‌گذاري و انتحاري انجام دهند.

با ناکامي طرح‌هاي عملياتي پيشين تکفيري‌ها در ايران، داعش تصميم گرفته‌ بود که کاري بزرگ انجام داده و قبل از هر چيز سازوکار مديريتي خود را سامان بخشيده و سپس وارد فاز انجام حمله تروريستی در ايران شود.

چندين هفته بعد؛ آغاز عمليات

چند ماه بعد، فاز اول عمليات براي وارد شدن فرمانده جديد تکفيری ها در ايران آغاز شده و وي به‌همراه ۲ تيم تروريستي به‌صورت جداگانه از طريق‌ مرزهاي غربي، وارد کشور مي‌شود و ظاهراً همه چيز به‌خوبي براي اين دو تيم پيش مي‌رود.

اما در جريان فرآيند ورود يکي از تيم‌هاي تروريستي که ابوعايشه در آن تيم حضور نداشته، نيروهاي قرارگاه نجف سپاه کرمانشاه با آن تيم درگير شده و تمام اعضاي تيم را در نقطه صفر مرزي به هلاکت مي‌رساند.

اما در سوي ديگر، ابوعايشه به‌همراه يک تيم ديگر و از نقطه‌اي ديگر وارد کشور شده و بدون هيچ مشکلي در يک شهر مرزي در استان کرمانشاه، استقرار اوليه پيدا کرده و مخفي مي‌شوند.

آنها براي اينکه ردي از خود به جاي نگذارند، مجبور بودند که چند روزي در محل استقرار اوليه خود بمانند تا در يک فضاي آرام، به مکان هدف براي استقرار نهايي برسند.

همه‌چيز از ابتدا زير نظر بود

پس از استقرار اوليه ابوعايشه و نيروهايش در يکي از شهرهاي مرزي در استان کرمانشاه، آنها پي مي‌برند که احتمالاً محل استقرارشان لو رفته است و خانه تحت نظر نيروهاي امنيتي است و اندکي بعد با مسجل شدن موضوع، همه چيز براي‌شان قطعي مي‌شود که لو رفته‌اند.

آنها تصميم به فرار مي‌گيرند ولي خانه‌شان محاصره شده بود و به‌ناچار با توجه به اينکه سلاح و مهمات قابل توجهي با خود همراه داشتند، تصميم به ايجاد درگيري مي‌گيرند تا شايد بتوانند با اين کار، راه فراري براي خود از مهلکه درست کنند. حتي در جريان درگيري، يکي از اعضاي تيم تروريستي با جليقه انفجاري، خود را منفجر مي‌کند.

اما در جريان اين درگيري تمام اعضاي تيم تروريستي کشته شده و يکي از تک‌تيراندازان نيز موفق مي‌شود که با شليک گلوله فردي را که احتمالاً همان ابوعايشه يکي از معاونين عمليات گروهک تروريستي داعش بوده به هلاکت برساند.

ماجراي ورود راحت ابوعايشه و همراهانش به ايران

ماجراي ورود اين تيم تروريستي به داخل کشور (به‌خلاف انهدام تيم دوم در نقطه صفر مرزي) از اين قرار بود که پس از حرکت ابوعايشه و تيم همراهش از داخل خاک عراق به‌سوي ايران، با توجه به اشراف اطلاعاتي سنگين قرارگاه نجف اشرف نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بر تحرکات اين گروه، اعضاي تيم‌ها شناسايي شده و از همان لحظات حرکت تحت رصد دقيق قرار مي‌گيرند.

اين تروريست‌ها از ابتدا و حتي در مسير حرکت نيز تحت رصد دقيق بوده و پس از رسيدن به مرز، براي اينکه نيروهاي اطلاعاتي بتوانند از اهداف، امکانات، مرتبطين و . . . اين تيم‌هاي تروريستي مطلع شده و حتي اعضاي آن را زنده دستگير کنند، موانع سر راه تروريست‌ها در مرز برداشته مي‌شود تا راحت‌تر وارد خاک ايران شوند.

پس از ورود نيز، تمام تحرکات اين تيم تروريستي توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) و نيروهاي اطلاعاتي سپاه تحت رصد قرار مي‌گيرد و تمام اعضاي تيم شناسايي و اطلاعات‌شان تجميع مي‌شود.

اين عمليات بزرگ و حساب‌شده، با فرماندهي قرارگاه منطقه‌اي نجف نيروي زميني سپاه کرمانشاه و با همکاري وزارت اطلاعات و نيروي انتظامي انجام شده است.

خبر وزير اطلاعات در مورد هلاکت ابوعايشه

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي دوشنبه شب در مراسم عزاداري رحلت پيامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبي (ع) که در مسجد رسول اکرم (ص) کرج برگزار شد، با تسليت اين ايام، گفت: پيدا کردن يک عامل انتحاري در تهران و کرج بسيار سخت است، ولي با بيداری و آگاهي سربازان گمنام امام زمان (عج) و ياري خاص خداوند محقق مي شود.

وزير اطلاعات امنيت موجود در کشور را حاکي از همکاري همه بخش ها و آمادگي سربازان گمنام امام زمان (عج) دانست و گفت: همه عوامل انتحاري شناسايي شده و اجازه نمي يابند که عملياتي را در کشور اجرا کرده و امنيت را خدشه دار کنند.

علوي از به هلاکت رسيدن يکي از سرکردگان داعش در مرزهاي کشور که قصد ورود به تهران را داشت خبر داد و گفت: اين فرد که ابوعايشه کردي نام داشت با آمادگي سربازان گمنام امام زمان (عج) به هلاکت رسيد.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: