اتحاد ایران و ترکیه برای کمک به قطر

اتحاد ایران و ترکیه برای کمک به قطر ، ارسال پنج هواپیمای پر از غذا برای قطر توسط ایران ، ارسال غذا برای مردم قطر توسط ترکیه و ایران

اتحاد ایران و ترکیه برای کمک به قطر

بعد از تحریم شدن قطر توسط کشورهای عربی و بسته شدن راه های زمینی و هوایی به روی این کشور مشکلات غذا و پوشاک گریبانگیر این کشور شده بود که ایران و ترکیه همه نیازهای غذایی این کشور را برطرف کردند.

سخنگوی شرکت ایران ایر گفت: «تاکنون ۵ فروند هواپیما حامل مواد غذایی فاسدشدنی نظیر میوه و سبزیجات به قطر ارسال شده که وزن هرکدام از این محموله‌ها حدود ۹۰ تن است. یک هواپیمای دیگر نیز امروز ارسال خواهد شد».

اتحاد ایران و ترکیه برای کمک به قطر

ارسال پنج هواپیمای پر از غذا برای قطر توسط ایران

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با گذشت چند روز از قطع ارتباط هوایی، دریایی و زمینی چند کشور عربی با قطر، شرکت ایران ایر اعلام کرد، ایران ۵ فروند هواپیما حامل مواد غذایی به قطر ارسال کرده است.

شاهرخ نوش‌آبادی، سخنگوی شرکت ایران ایر به فرانس پرس گفت: «تاکنون ۵ فروند هواپیما حامل مواد غذایی فاسدشدنی نظیر میوه و سبزیجات به قطر ارسال شده که وزن هر کدام از این محموله ها حدود ۹۰ تن است. یک هواپیمای دیگر نیز امروز ارسال خواهد شد».

نوش‌آبادی بدون اشاره به اینکه این محموله‌ها جنبه صادراتی داشته‌اند یا کمک، افزود: «تا زمانی که تقاضا (از سوی قطر) وجود داشته باشد، ما به ارسال محموله‌ها ادامه خواهیم داد».

 ارسال غذا برای قطر توسط ایران

پیشتر تسنیم گزارش داده بود که ۳ کشتی حامل ۳۵۰ تن مواد غذایی قرار است یک بندر ایرانی را به مقصد قطر ترک کنند.

بندر دیر نزدیک ترین بندر ایران به سواحل قطر است.

در بزرگترین بحران دیپلماتیک رخ‌داده در منطقه خاورمیانه طی سال‌های اخیر، کشورهای عربستان، بحرین و امارات به اضافه مصر و یمن، هفته گذشته اعلام کردند که تمامی روابط خود با قطر را به‌دلیل آنچه حمایت دوحه از تروریزم می‌خواندند، قطع می‌کنند.

ایران از قطر و کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس خواسته تا برای حل اختلافشان از ابزار گفت‌وگو استفاده کنند.

پس از قطع رابطه کشورهای عرب همسایه با قطر، جمهوری اسلامی ایران همچنین حریم هوایی خود را به‌روی روزانه حدود ۱۰۰ پرواز قطری دیگر گشوده است.

این پروازها موجب افزایش ۱۷درصدی حجم ترافیک هوایی ایران شده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: