اتوبوس عجیب و غریب در چین + تصاویر

 

مجله مراحم؛ چین از اولین نمونه یک اتوبوس تندرو رونمایی کرد که از روی همه خودروها و چراغهای راهنمایی عبور می‌کند.

 

(تصاویر)رونمایی از اتوبوسی که ترافیک را دور می‌زند

به گزارش مجله مراحم به نقل از شین‌هوا، در ماه مه تصاویری از طرح اولیه یک اتوبوس عجیب و بلند در اینترنت منتشر شد که از روی ترافیک عبور می‌کند. این “سامانه حمل‌ونقل اتوبوس هوایی” (TEB) با ظرفیت حمل ۱۲۰۰ مسافر در مقایسه با شبکه ریلی زیرزمینی یا مترو بسیار اقتصادی است و راه‌حلی برای مشکل بزرگ ترافیک چین محسوب می‌شود.

با این راه‌حل، نیازی به تغییر کاربری معابر یا زیرسازی کلی و هزینه‌بر معابر شهری نیست و اتوبوس‌های پرظرفیت می‌توانند با سرعت بالا و بدون ایجاد ترافیک در مسیرهای شهری، مسافران را جابه‌جا کنند.

این سامانه نخستین بار در نمایشگاه فناوری چین معرفی شد و اکنون پس از چندین ماه، اولین نمونه آن ارائه شده است.

نمونه کوچک “سامانه حمل‌ونقل اتوبوس هوایی ۱” در شهر کینگهوانگداو در استان هبی رونمایی شد و نخستین سفر آزمایش خود را به طول ۳۰۰ متر انجام داد.

در تصاویر منتشر شده از این اتوبوس بخش داخلی آن دارای ۲۲ متر طول و نزدیک به هشت متر عرض است. ارتفاع این اتوبوس حدود پنج متر است و با ارتفاع نزدیک به دو متر از روی خودروها عبور می‌کند.

(تصاویر)رونمایی از اتوبوسی که ترافیک را دور می‌زند

نمونه اولیه این اتوبوس تندرو می‌تواند تا ۳۰۰ مسافر را حمل کرده و بر روی ریل‌های تعبیه شده در خیابان‌ها حرکت کند.

طرح این اتوبوس بزرگ ابتدا در سال ۲۰۱۰ و مجددا در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری پیشرفته پکن ارائه شد.

سانگ یوژو، طراح این اتوبوس می‌گوید که نمونه‌های اولیه ساخته شده و اینکه پنج شهر نانیانگ، کینگهوانگداو، شنیانگ، تیانجین و ژوکو با شرکت توسعه فناوری TEB برای اجرای پروژه‌های آزمایشی قرارداد امضا کرده‌اند.

(تصاویر)رونمایی از اتوبوسی که ترافیک را دور می‌زند

این اتوبوس دارای ۱۶ تایر بوده و توسط هشت جفت چرخ ریلی رانده می‌شود و می‌تواند با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت سفر کند. البته روز گذشته این اتوبوس برقی با سرعت بسیار آرامتری حرکت کرد.

(تصاویر)رونمایی از اتوبوسی که ترافیک را دور می‌زند, اتوبوس تندرو, اتوبوس مدرن, جدیدترین اتوبوس‌های جهان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: