احمدی‌نژاد خطاب به اوباما: ارزش و قدرت پشه از تو بیشتر است

خبرگزاری آنا حاشیه‌هایی از سخنرانی روز گذشته رئیس جمهور سابق در مسجد محله خود را منتشر کرده است.

 یکی از افراد از داخل محوطه مسجد جامع نارمک، خطاب به احمدی‌نژاد گفت: ۸ سال رئیس‌جمهور بودی و عدالتت را دیدیم، دیگر تو سخن از عدالت نگو. سهام عدالتت را هم دیدیم که چگونه میان مردم توزیع کردی

احمدی‌نژاد خطاب به اوباما: ارزش و قدرت پشه از تو بیشتر است

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا) نوشته است:

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق در مسجد جامع نارمک اظهار کرد: امروز شهادت حضرت علی‌(ع) است و به طور طبیعی باید از ویژگی‌های امام صحبت کنیم، اما از شما اجازه می‌خواهم سؤالی را از شما بپرسم. آیا امکانش هست تا قبل از غروب با یکدیگر صحبت کنیم؟ کسی خسته نیست؟‌ شخصی هست که خسته باشد؟‌ خب در پایان می‌گویم پس چه کسی خسته است.

 

وی در ادامه ویژگی‌های حضرت علی‌(ع) را برشمرد و افزود: هریک از ماها به اندازه فهم و درک خودمان می‌توانیم ویژگی‌های امام را بیان کنیم، اما ابتدا بدانیم که امام چه کسی است؟‌ در حقیقت امام علی(ع) حلقه وصل انسان با خداست. معیار درستی و مقصد اصلی به سوی خداست. امام همه‌جانبه و الگوی کاملی است.

 

احمدی‌نژاد در ادامه یادآور شد: ظاهرا به پای حضرت علی‌(ع) تیری خورده بود و نمی‌توانستند تیر را از پای وی درآورند، بنابراین تا موقع نماز وی صبر کردند تا تیر را از پای حضرت علی(ع) دربیاورند، چرا که موقع نماز امام علی(ع) محو سخن با خدا می‌شد و هیچ‌چیز دیگری را متوجه نمی‌شد.

 

رئیس‌جمهوری سابق گفت: آب دریا را اگر نتوان کشید، باید از آن برای رفع تشنگی چشید. هرکسی اندازه فهم خودش می‌تواند امام علی(ع) را تعریف کند. بنابراین علی(ع) نقطه اوج آزادی و آزادگی است. حاکم شایسته کسی است که مردم بتوانند به وی انتقاد کنند و در مقابل آن حرف‌های خودشان را بیان کنند یا حق خودشان را از وی استیفا کنند. حضرت علی(ع) در مقابل حق حرف دشمنان کوتاه می‌آمد و آن را می‌پذیرفت.

 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه «کاخ‌های برافراشته شده نتیجه به وجود آمدن فقر است»، افزود: در مقابل کاخ‌ها بالا می‌روند و از طرفی دیگر کوخ‌نشین‌ها بیشتر می‌شوند و به همین دلیل فقر و بدبختی میان مردم بیشتر از قبل خواهد شد. باید عدالت را میان مردم برقرار کنیم، اگر بخواهیم رشد و شکوفایی به وجود بیاید باید به مسأله عدالت بپردازیم.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه «تاریخ توسط مخالفان حضرت علی(ع) نوشته شده است»، تأکید کرد: همه می‌دانند تاریخ توسط منتقدان و مخالفان امام علی(ع) نوشته و تنظیم شده است، اما در هیچ‌کجا از این تاریخ نیامده که حضرت علی(ع) از حق پا پس کشیده باشد، چراکه امام عاشق مردم بود و حتی برای دشمنانش دل می‌سوزاند. ضمن اینکه ایشان هرگز اسرار مردم را فاش نمی‌کرد و به حریم شخصی و خصوصی مردم حمله یا تجسس نمی‌کرد و آنها را به عنوان ابزار سیاسی برای خودش به کار نمی‌گرفت.

 

احمدی‌نژاد ادامه داد: حضرت علی(ع) در امور رسیدگی به جامعه به‌روز بود و با برنامه و مدیریت جامعه و مردم را هدایت می‌کرد. حضرت علی(ع) هیچ‌وقت آغازگر جنگی نبود، اما همیشه از خود و دیگران دفاع می‌کرد.

 

خطاب احمدی‌نژاد به اوباما: یک پشه بیش از تو می‌ارزد/ برای حضرت علی مساله مسکن مردم مهم بود

وی در ادامه خطاب به باراک اوباما گفت: متأسفانه برخی خودشان را بالاتر از مردم می‌دانند مانند رئیس‌جمهور آمریکا. کسی نیست به وی بگوید آهای آقای رئیس‌جمهور آمریکا، به خدا یک پشه، قدرت و ارزشش از تو بیشتر است.

 

احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه «امام علی(ع) برای مردم مکه و مدینه دسترسی به مسکن را فراهم کرده بود تا مردمانش راحت و آسوده باشند»، گفت: برخی انصاف و عدالت را دوست ندارند و خودشان را بالاتر از مردم و مالک ملت می‌دانند. من گفتم که امام علی(ع) برای مردمش احترام قائل بود و به جامعه رسیدگی خوبی داشت، حتی برای ایشان مسأله مسکن مردمانش مهم بود.

 

اعتراض یکی از حاضران: خودش را علی(ع) می‌داند!

یکی دیگر از افراد حاضر در محوطه مسجد جامع نارمک در این راستا نسبت به سخنان احمدی‌نژاد واکنش نشان داد و گفت: اگر حضرت علی(ع) دغدغه‌اش مسکن مردم بود، چرا تو با ساخت‌وساز مسکن مهر مردم را بدبخت‌تر از قبل کردی؟ در این میان برخی از طرفداران احمدی‌نژاد به سخنان وی اعتراض کردند و مانع از ادامه حرف‌های وی در داخل محوطه مسجد جامع نارمک شدند. اما شخص معترض حریف طرفداران احمدی‌نژاد شد و گفت: مثال‌های آقای احمدی‌نژاد مانند این است که خود را با حضرت علی(ع) هم‌تراز و یکی می‌داند. گویی وی حضرت علی(ع) است.

 

احمدی‌نژاد در ادامه سخنانش گفت: رهبر معظم انقلاب چندی پیش در رابطه با اقوام و خواص سخنان بسیار ارزشمندی را بیان کردند و به شما توصیه می‌کنم به سخنان ایشان رجوع کنید.

 

وی افزود: برخی برای بالا بردن شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی می‌گویند باید پیشرفت کنیم؛ حتی اگر عده‌ای در این چرخ‌های پیشرفت جامعه له شوند. در حالی‌که چنین سخنی غلط و ناصحیح است. نباید عده‌ای برای پیشرفت جامعه له و بدبخت شوند.

 

احمدی‌نژاد در پایان تصریح کرد: انشاء‌الله تمام مشکلات ایران و دنیا حل و فصل شود و بتوانیم به آن هدف غایی و نهایی دست پیدا کنیم.

 

یکی از حضار خطاب به احمدی‌نژاد: ۸سال رئیس‌جمهور بودی و عدالتت را دیدیم!

گفتنی است، بخش‌هایی که احمدی‌نژاد از عدالت سخن می‌گفت عموما با واکنش حاضران مواجه می‌شد. یکی از افراد از داخل محوطه مسجد جامع نارمک، خطاب به احمدی‌نژاد گفت: ۸ سال رئیس‌جمهور بودی و عدالتت را دیدیم، دیگر تو سخن از عدالت نگو. سهام عدالتت را هم دیدیم که چگونه میان مردم توزیع کردی.

 

نکته جالب توجه در مراسم مسجد جامع نارمک این بود که فضای فوق امنیتی در خیابان سمنگان و خیابان چمن غربی سنگینی می‌کرد و تعجب همه رهگذران را برانگیخته بود.

 

شرکت‌کنندگان در مراسم نیز قبل از ورود به مسجد توسط تعدادی جوان کم سن و سال بازرسی می‌شدند.

 

یکی از مسئولان مسجد جامع نارمک، پیش از آغاز سخنرانی احمدی‌نژاد در اظهاراتی گفت: ۱۴ سال قبل مسجد جامع نارمک با مشکلات عدیده مالی روبه‌رو بود، اما آقای احمدی‌نژاد لطف کردند و یک‌میلیون تومان را برای کمک به ما اختصاص دادند که در آن دوره این مبلغ پول بسیار زیاد بود.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: