استقلال نایب قهرمان شد

استقلال نایب قهرمان شد سپاهان شانس آسیایی شدن را از دست داد

استقلال نایب قهرمان شد

استقلال و سپاهان در آخرین دیدار از لیگ شانزدهم مقابل هم قرار گرفتند که شاگردان منصوریان با حساب دو بر یک به پیروزی دست یافتند.
در شرایطی که سپاهان با گل مهرداد محمدی در نیمه اول از حریف پیش افتاده بود، دو گل از جابر انصاری و فرشید باقری استقلال را در آخرین بازی فصل برنده کرد تا شاگردان منصوریان با شایستگی به سکوی دوم لیگ برتر تکیه بزنند.

مشهدی‌ها با شکست قهرمان، در لیگ برتر ماندنی شدند

اما شاگردان اکبر میثاقیان موفق شدند با یک گل پرسپولیس را شکست دهند و با توجه به باخت صبا در لیگ برتر ماندنی شدند و استقلال هم با برد سپاهان نایب قهرمان لیگ شد و تراکتور عنوان سوم را کسب کرد.

در هفته آخر لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم سیاه‌جامگان مشهد و پرسپولیس تهران از ساعت ۱۸ و با قضاوت محمدرضا اکبریان در ورزشگاه ثامن مشهد مقابل هم قرار گرفتند که در پایان سیاه‌جامگان موفق شد با تک گل سیف‌اللهی پرسپولیس را شکست دهد و با توجه به شکست صبا مقابل استقلال خوزستان، این تیم مشهدی همانند سال گذشته در هفته آخر از سقوط به دسته یک بگریزد.

با این نتایج، تیم‌های صبای قم و ماشین‌سازی تبریز به لیگ دسته یک سقوط کردند.

گریه میثاقیان کنار زمین

اکبر میثاقیان سرمربی سیاه جامگان بعد از بقا در لیگ برتر به شدت در کنار زمین گریه کرد.

  اکبر میثاقیان در ۸بازی سرمربی تیم سیاه جامگان بود ودر این تعداد بازی هم او توانست تیم مشهدی را در لیگ حفظ کند .او کار سختی در مسابقات فوتبال لیگ امسال داشت .جنس بردهایش گران قیمت بود وبرابر استقلال در تهران وپرسپولیس در مشهد بازنده نبود .تیم او شایسته این موقعیت بوده است.

گریه اکبر میثاقیان

جالب اینکه میثاقیان ۱۰ سال قبل، وقتی هدایت تیم راه آهن را بر عهده گرفت،اعلام کرد اگر راه آهن سقوط کند او خود را از برج میلاد پایین می اندازد . این دومین ماموریت سخت عمر میثاقیان بود که البته با این اشک های شادی به پایان رسید.

سایر نتایج لیگ برتر

تراکتور ۱ – نفت ۰ 

تراکتورسازی در روزی که امیدوار بود با عدم پیروزی استقلال و برد خودش مقابل نفت تهران به نایب قهرمانی لیگ برتر برسد اما این اتفاق رخ نداد. شاگردان امیر قلعه نویی توانستند در این بازی نمایش خوبی داشته باشند و در ثانیه های پایانی نیز به گل برتری و ۳امتیاز رسیدند اما این پیروزی هم باعث نایب قهرمانی تراکتور نشد.

لوسیانو  ادرلوسیانو مهاجم برزیلی تراکتورسازی همانطور که وعده اش را داده بود، قبل از شروع دیدار با نفت تهران چهارگوشه ورزشگاه یادگار را بوسید و از هواداران تبریزی خداحافظی کرد.

 لوسیانو ادینیو از دوماه قبل گفته بود که در پایان فصل فوتبال ایران و تراکتورسازی را ترک می کند. او در مصاحبه های خود گفته می خواهد یکسال دیگر در برزیل به فوتبال ادامه دهد و سپس با دنیای بازی فوتبال خداحافظی کند. ادینیو امروز قبل از اینکه سوت شروع مسابقات تراکتورسازی و نفت به صدا در بیاید، مراسم خداحافظی خود را انجام داد.

او امروز زیرپیراهنی مشکی رنگی برتن داشت که در نوشته روی آن از مردم آذربایجان، تبریز و هواداران تراکتورسازی تشکر کرد. ادینیو همچنین یک پیراهن تراکتورسازی را در دست گرفت و با انداختن و بوسیدن آن روی زمین چمن یادگار از تراکتورسازی و هواداران این تیم خداحافظی کرد.

خداحافظی لوسیانو  ادرلوسیانو از فوتبال

لوسیانو  ادرلوسیانو

لوسیانو  ادرلوسیانولوسیانو  ادرلوسیانو

 

صبا ۱ ـ اس.خوزستان ۲؛ سقوط تلخ صبا

تیم صمد مرفاوی با وجود به ثمر رساندن اولین گل مغلوب بازی خوب حریف شد تا به همراه ماشین سازی به لیگ دسته اول سقوط کند.

در شرایطی که صبا شرایطی مناسب برای بقا در لیگ برتر داشت این شانس خوب را از دست داد تا تیم سیاه جامگان به جای این تیم در لیگ برتر باقی بماند. گل های استقلال خوزستان علی اصغر عاشوری به ثمر رسید تا تک گل میثم مجیدی فایده ای برای صبا نداشته باشد.

جدول لیگ برتر ایران (جام خلیج فارس)

  تیم بازیها امتیاز
۱ پرسپولیس ۳۰ ۶۶
۲ استقلال ۳۰ ۵۷
۳ تراکتورسازی ۳۰ ۵۶
۴ ذوب آهن ۳۰ ۴۶
۵ سپاهان ۳۰ ۴۵
۶ پیکان ۳۰ ۴۴
۷ استقلال خوزستان ۳۰ ۴۱
۸ گسترش فولاد ۳۰ ۳۸
۹ نفت تهران ۳۰ ۳۶
۱۰ فولاد ۳۰ ۳۵
۱۱ پدیده ۳۰ ۳۴
۱۲ صنعت نفت آبادان ۳۰ ۳۳
۱۳ سایپا ۳۰ ۳۲
۱۴ سیاه جامگان ۳۰ ۳۰
۱۵ صبای قم ۳۰ ۲۸
۱۶ ماشین‌سازی‌تبریز ۳۰ ۱۶

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: