بیوگرافی اسما اسد همسر بشار اسد + تصاویر

اسما اسد Asma al Assad همسر بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ملاقات اسماء اسد کودکان یتیم سوری

اسما اسد همسر رئیس جمهور سوریه در مهمانی افطار در کنار کودکان یتیم مسیحی و مسلمانان و همچنین فرزندان شهدا و جانازان ارتش سوریه در حمص شرکت کرد .

 

عکس های اسما اسد و کودکان یتیم سوری

اسما اسد Asma al Assad,همسر بشار اسد

تصاویر اسما اسد

اسما اسد Asma al Assad,همسر بشار اسد

تصاویر اسما اسد

اسما اسد Asma al Assad,همسر بشار اسد

تصاویر اسما اسد

اسما اسد Asma al Assad,همسر بشار اسد

عکس های اسما اسد

اسما اسد Asma al Assad,همسر بشار اسد

عکس های همسر بشار اسد

اسما اسد Asma al Assad,همسر بشار اسد

بیوگرافی اسماء اسد

اسما اسد متولد ۱۱ اوت ۱۹۷۵ بانوی اول سوریه و همسر بشار اسد رئیس جمهور کنونی سوریه است. وی همچنین فارغ‌التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کینگز لندن است.

اسما اسد و همسرش در زمان تحصیل بشار در لندن با یکدیگر آشنا شدند و در سال ۲۰۰۰ با خواندن صیغهٔ عقد توسط حافظ اسد به عقد یکدیگر درآمدند.

بشار اسد و همسرش

بشار اسد و همسرش اسما

 

زندگینامه همسر بشار اسد

اسماء اسد در خانواده‌ای سنی‌مذهب اهل حُمص در لندن به دنیا آمد. پدرش دکتر الاخرس پزشک متخصص قلب و مادرش از کارمندان عالی‌رتبهٔ سفارت سوریه در لندن بود. او که در خانواده‌ای مرفه بزرگ شد و در بهترین دانشگاه‌های لندن تحصیل کرد در دانشگاه کینگز کالج در رشته کامپیوتر و نیز سرمایه‌گذاری بانکی با تخصص سرمایه‌گذاری در دارو بیوتکنولژیک و بانکداری بین‌المللی تحصیل کرد و به عنوان نماینده دویچه بانک در لندن و سپس در کمپانی جی‌پی مورگان چیس مشغول به کار شد.

عکس اسما اسد,عکس همسر بشار اسد

ماجرای ازدواج اسما اسد و بشار اسد

اسماء و بشار اسد در لندن با هم آشنا شدند و پدر اسما به بشار کمک کرد که در رشته چشم پزشکی ادامه تحصیل دهد و هیچ‌کس هم گمان نمی‌کرد که روزی بشار به قدرت برسد در سوریه می‌گفتند این بچه لنگ دراز در خاندان اسد توان آن را ندارد که در حکومت نقشی داشته باشد ولی در حالی که بشار در حال ادامه تحصیل در لندن بود برادر بزرگش باسل اسد در تصادف اتومبیل در سال ۱۹۹۴ کشته شد که به گفته مخالفان توسط عموهایش ماهر و رفعت که رقیب حافظ اسد بودند به قتل رسید و این بشار بود که قدرت را به دست گرفت.

در سال ۱۹۹۶ آشنایی اسما و بشار جدی تر شد و اسما مرتب از محل کارش غیبت می‌کرد و در نهایت استعفا داد و در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۰ به حافظ اسد معرفی شد و در همان سال ازدواج کردند ولی اعلام رسمی این ازدواج در ژانویه ۲۰۰۱ صورت گرفت و هیچ عکسی از مراسم ازدواج در روزنامه‌ها به چاپ نرسید. این زوج صاحب سه فرزند هستند: حافظ (۲۰۰۱)، زین (۲۰۰۳) و کریم (۲۰۰۴)

بیوگرافی همسر بشار اسد

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: