اسنپ چیه ؟ اطلاعات کامل درباره اسنپ و استخدام در اسنپ

اسنپ چیست ؟

اسنپ Snapp سرویسی شبیه آژانس است ولی با این تفاوت که از طریق اینترنت (اپلیکیشن اسنپ) در به نزدیک ترین سرویس ارتباط برقرار میکنید و ماشین اسنپ به سراغ شما می آید تا شما را جا به جا کند به عبار دیگ Snapp یک سرویس هم سفری آنلاین است که در حال حاضر در تهران، کرج و اصفهان فعال است.

اپلیکیشن تلفن هوشمند به طور خودکار مسافرین را با نزدیکترین رانندهٔ تاکسی مرتبط می‌سازد و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد.

اسنپ چیه

 

مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن تقاضای سواری کرده و موقعیت رانندهٔ خود را ردیابی می‌کنند. رانندگان از خودروی شخصی خود استفاده می‌کنند. این سرویس از زمستان ۱۳۹۳ در دسترس است.

اپ Snapp به طور خودکار کرایه را محاسبه کرده و مقدار پرداختی به صورت غیرنقدی نیز قابل پرداخت است.

با افزایش محبوبیت شرکت‌هایی چون اوبر، بسیاری از شرکت‌های دیگر مدل کسب و کار آن را تکرار کرده و این روند به «اوبری سازی» مشهور شده است. در بسیاری جاها آنان مورد حملات شدید صنعت تاکسیرانی قرار گرفته‌اند که آنان را به عملیات تاکسیرانی غیرقانونی، پایین آوردن قیمت و خدمات ناایمن متهم می‌کنند.

فرق اسنپ با آژانس

آژانس مستقر در یک نقطه خاص است که توسط یک رزورشن به تلفن ها پاسخ میدهند و برای مشتریان ماشین میفرستند ولی Snapp ماشین سیار است که در نزدیک ترین نقطه به مشتری است و از همه مهمتر کرایه Snapp خیلی کم تر از آژانس و تاکسی میباشد.

کریه اسنپ

برنامه Snapp به طور خودکار هزینه سفر را محاسبه کرده و پرداخت هزینه سفر به دو صورت آنلاین و نقدی قابل پرداخت است.

امتیاز دهی به راننده

مسافران می‌توانند از پایان سفر بر اساس میزان رضایت از سفر به راننده امتیاز دهند. این شیوه امتیازدهی منجر به ایجاد سیستم نظارتی هوشمند می‌شود. از سوی دیگر میانگین امتیاز راننده، تأثیر مستقیمی در افزایش تعداد سفر کاربر راننده دارد. یعنی کاربران راننده‌ای که امتیاز بالاتری داشته باشند، درخواست‌های بیشتری را نیز دریافت خواهند کرد.

زمانی که سفری پذیرفته و مشخصات راننده نمایان می‌شود، مسافر این امکان را دارد که مشخصات سفر خود را با دوستان و یا خانواده خود به اشتراک بگذارد. در این حالت مشخصات راننده، خودرو، مبدأ و مقصد و حتی مسیری را که راننده طی می‌کند را به صورت زنده مشاهده می‌کنند.

سرویسهای موجود اسنپ

Snapp در نسخه جدید ویژگی جدیدی را معرفی کرده که به کاربر این امکان را می‌دهد که بنا به نیاز خود، نوع سرویس Snapp خود را انتخاب کند. در حال حاضر اسنپ ۳ سرویس اسنپ اکو (به‌صرفه و فوری)، اسنپ پلاس (برگزیده و خاص) و اسنپ بانوان را در اختیار کاربران قرار داده است. چنین سرویس‌هایی فضایی را برای کاربران مهیا کرده است که بنا بر نیازشان، سرویس مورد نظر را انتخاب کنند.

واکنش‌ها به اسنپ

پس از گذشت دو سال از فعالیت خدمات مسافربری موبایلی چون Snapp و افزایش کاربران آن، انتقاداتی از عملکرد آن طرح شده است.

سازمان تاکسیرانی با زیر سؤال بردن امنیت این خدمات، فعالیت آنها را غیرقانونی خوانده است. میثم مظفر رئیس این سازمان گفته نحوه جذب رانندگان این سرویس‌ها نامشخص است و آنها هیچ گونه مجوزی ندارند.

وزیر ارتباطات سخنانی در حمایت از این خدمات بیان کرده است. در حاضر برنامه آژانسی با حمایت از تاکسیرانی مهمترین رقیب Snapp می باشد.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: