اسکی بازی روی ابرها به واقیت تبدیل شد

یک شرکت آمریکایی ایده اسکی‌سواری بر فراز ابرها را با استفاده از یک فناوری پیشرفته به واقعیت تبدیل می‌کند.

 

(تصاویر)اسکی روی ابر!

به گزارش مجله مراحم و به نقل از دیلی‌میل، عملکرد تخته اسکی پرنده درست مشابه بالهای هواپیما است به‌ طوری که اسکی‌باز با ایستادن روی تخته و متصل کردن پاها به آن می‌تواند مشابه شرایط اسکی روی آب این بار به دنبال هواپیما پرواز کند.

سخنگوی شرکت سازنده تخته اسکی پرنده اعلام کرد: نمونه آزمایشی با در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای ایمنی و کنترلی با موفقیت در تونل باد آزمایش شد. همچنین به منظور فراهم کردن حداکثر ایمنی پرواز برای اسکی‌باز یک مجموعه حرفه‌ای چتر نجات در این اسکی تعبیه خواهد شد.

(تصاویر)اسکی روی ابر!

براندون میکسل، خلبان یا اسکی‌باز پرنده در مورد تجربه اولین پرواز در تونل باد عنوان کرد: هدف اصلی آزمایش در تونل باد بررسی میزان تحمل و پایداری تخته پرنده و اسکی‌باز در فشار باد واقعی درست مانند حالت پرواز با کابل متصل به پشت هواپیمای سبک وزن است.

(تصاویر)اسکی روی ابر!

وی در ادامه افزود: در شرایط تونل باد نیز از کابل اتصال مشابه نمونه طراحی شده استفاده شد. این کابل به طول ۱۳ متر در داخل تونل باد نصب شد تا شرایط هرچه بیشتر به واقعیت تبدیل شود.

(تصاویر)اسکی روی ابر!,اسکی در آسمان,اسکی, فستیوال,اسکی

میکسل پس از انجام پرواز آزمایشی به مدت ۱۵ دقیقه توانست پرواز با ثبات و با حداکثر سرعت ۱۲۱ کیلومتر در ساعت را تجربه کند.

مدیر شرکت سازنده تخته اسکی پرنده عنوان کرد: پس از موفقیت فاز آزمایشی این پروژه، پرواز در شرایط واقعی به علت کمبود منابع مالی تا سال ۲۰۱۷ به تعویق خواهد افتاد.

(تصاویر)اسکی روی ابر!

(تصاویر)اسکی روی ابر!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: