اصغر فرهادی داور جشنواره آسیا پاسیفیک شد +عکس

اصغر فرهادی داور جشنواره آسیا پاسیفیک و عکس های جشنواره آسیا پاسیفیک و عکس های اصغر فرهادی در جشنواره آسیا پاسیفیک و افتخارات اصغر فرهادی را در ادامه ببینید.

مجله مراحم: مراسم گشایش هشتمین دوره جشنواره آسیا پاسیفیک در شهر بریسبان کشور استرالیا برگزار شد. اصغر فرهادی، رئیس هیات داوران این دوره از جشنواره است.

اصغر فرهادی داور جشنواره آسیا پاسیفیک

اصغر فرهادی داور جشنواره آسیا پاسیفیک

هشتمین دوره جشنواره آسیا پاسیفیک از فردا ۲۰ آذر/ ۱۱ دسامبر به طور رسمی در شهر بریسبان استرالیا آغاز به کار خواهد کرد. اصغر فرهادی رئیس هیات داوران این دوره از جشنواره است. او نخستین فیلمساز ایرانی است که به ریاست هیات داوران یکی از دوره‌ها منصوب شده است.

اصغر فرهادی پیش از این با فیلم‌های “درباره الی” و “جدایی نادر از سیمین” موفق به دریافت جایزه از آسیا پاسیفیک شده است. آقای فرهادی از سال ۲۰۰۹ عضو آکادمی آسیا پاسیفیک است.

جشنواره آسیا پاسیفیک ۲۰۱۴

“مایکل هاوکینز” رئیس جشنواره آسیا پاسیفیک درباره انتخاب اصغر فرهادی برای ریاست هیات داوران این جشنواره پیش از این گفته بود: “آسیا پاسیفیک” شکل گرفتن ارتباط و ادامه دادن آن با فیلمسازانی همچون اصغر فرهادی را قدر می‌داند. این افتخار بزرگی است که ما دوباره اصغر فرهادی را به عنوان رئیس هیات داوران، در این جشنواره خواهیم داشت.

رئیس جشنواره آسیا پاسیفیک گفته است: «آقای فرهادی به عنوان یکی از اعضای دائم آسیا پاسیفیک و کسی که جوایز متعددی گرفته و بارها کاندیدای دریافت جایزه شده است، همکاری بی‌نظیر و درکی عمیق از این جشنواره دارد.»

اصغر فرهادی در مورد حضورش در این جشنواره پیش از این گفته بود: «جشن گرفتن سینمای فوق‌العاده منطقه آسیا پاسیفیک که نیمی از فیلم‌های دنیا را تولید می‌کند، واقعا خاص و متفاوت است. انتخاب برندگان جوایز سال ۲۰۱۴ همراه اعضای هیئت داوران یک چالش و یک لذت است.»

این جشنواره که از سال ۱۹۵۴ آغاز به‌کار کرده است، به سینمای کشورهای آسیایی و جزایر اقیانوس آرام اختصاص دارد. منطقه آسیا پاسیفیک ۷۱ کشور را شامل می‌شود و ۲۱ کشور عضو فیاپف هستند. ایران نیز در سال ۱۳۸۲ میزبان این جشنواره در شیراز بوده است.

در جشنواره امسال، سینمای ایران در بخش بهترین فیلم، بازیگر مرد، کارگردانی، فیلمنامه و بازیگر زن نامزد دریافت پنج جایزه است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: