اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات خطاب به مردم

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات خطاب به مردم

بعد از حمله مسلحانه به مجلس و حرم امام خمینی وزارت اطلاعات بیانیه ای برای هشدار به مردم صادر کرد.

بدنبال تیراندازی های اخیر در حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی وزارت اطلاعات اطلاعیه ای صادر کرد

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است :در صورت دیدن فعالیت و یا اشخاص مشکوک به تروریست در محلی که هستید با شماره  ۱۱۳ وزارت اطلاعات تماس بگیرید.

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات خطاب به مردم

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات خطاب به مردم

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات خطاب به مردم

?در پی بروز ۲ واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد:

۱. دو  تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.

۲. تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت ۱۰:۳۰ امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.

۳. تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران ؛ یک نفراز آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.

۴. در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد ۱۲ نفر از همو طنان شهید و ۴۲ نفر نیز مجروح می شوند.

۵. هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف  خواهد رسید.

۶. به منظور بررسی ابعاد دقیق ۲ واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.

۷. به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند

 اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات خطاب به مردم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: