اعدام مرد متجاوز به زن شوهردار در ایلام +عکس

اعدام مردی که به یک زن شوهردار تجاوز کرده بود

حکم اعدام یک متجاوز به عنف در ایلام با حضور رییس‌ کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب، قضات کیفری، فرمانده انتظامی استان در چهارراه مقاومت شهر ایلام صبح امروز اجرا شد.

 

اعدام,اعدام تجاوز به عنف,دار زدن,اعدام در ملاعام

اعدام مرد متجاوز به زن شوهردار در ایلام

حشمت‌الله شریفی دادستان عمومی و انقلاب استان ایلام در محل اجرای حکم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: محکوم‌علیه به اتهام آدم‌ربایی، زورگیری، تهدید با سلاح گرم و سرد و تجاوز به عنف دستگیر شده بود و سوابق عدیده کیفری دیگری هم داشت که برای مثال می‌توان به چهار مورد ضرب‌وجرح عمدی با چاقو اشاره کرد.

وی افزود: مطابق قانون به اتهام و جرائم این فرد در مراجع مختلف قضایی رسیدگی شد و بعد از اتمام مراحل دادرسی، حکم قطعی به دلیل تجاوز به عنف صادر و نهایی شد که امروز به اجرا درآمد.

شریفی خاطرنشان کرد: مشاهده چنین صحنه‌های قطعاً مطلوب نیست، اما اجرای این احکام در ملاءعام هشدار جدی به مجرمانی است که با بی‌اعتنایی به قانون و شرع مرتکب جنایت شنیع و منکراتی مثل لواط، زنا به عنف و جرائم خشن دیگر می‌شوند.

وی اضافه کرد: امیدواریم جامعه با اجرای احکام الهی و قانون از حضور افراد ناسالم و تهدیدکننده امنیت پاک شود.

شریفی به مخلان نظم و امنیت و مجرمان هشدار جدی داد و گفت: دستگاه قضایی استان با همکاری همه دستگاه‌های انتظامی و امنیتی بدون تعارف با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب ایلام تاکید کرد: امنیت مطالبه به‌حق مردم از دستگاه قضایی بوده و دادگستری استان در این راستا با کسی تعارف ندارد.

به گزارش ایسنا، در پایان اجرای حکم اعدام این متجاوز به عنف، مردم با سر دادن شعار «دادگستری تشکر» و «نیروی انتظامی تشکر» ابراز رضایت خود را از برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت بیان کردند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: