اقدام عجیب ترامپ علیه سپاه پاسداران

اقدام ترامپ علیه سپاه پاسداران

 سپاه پاسداران در لیست تروریستی ترامپ

روزنامه واشنگتن پست نوشت: وزارت دفاع و سازمان اطلاعاتی – امنیتی آمریکا با افزودن سپاه پاسداران به فهرست گروه های تروریستی آمریکا مخالف هستند زیرا معتقدند این اقدام سودی ندارد.

مجله مراحم؛ به گزارش عصرایران، روزنامه واشنگتن پست اضافه کرد: وزارت دفاع و سازمان اطلاعاتی – امنیتی آمریکا شک و تردید دارند که این اقدام، فایده ای داشته باشد.

این منبع آگاه ادامه داد: سپاه پاسداران هم اکنون در فهرست تحریم های آمریکا قرار دارد اما در صورت افزودن نام سپاه به فهرست سازمان های تروریستی، این اقدام بر مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق تاثیر منفی خواهد داشت.

یک منبع آگاه در کاخ سفید هم به روزنامه واشنگتن پست گفت: دولت آمریکا هنوز درباره افزودن نام سپاه به فهرست سازمان های تروریستی تصمیم گیری نکرده است.
“شان اسپایسر” سخنگوی کاخ سفید هم از واکنش به این خبرها خودداری کرد.

این روزنامه آمریکایی افزود: دولت باراک اوباما نیز موضوع افزودن نام سپاه به فهرست گروه های تروریستی را بررسی کرد اما به این نتیجه رسید که این کار را انجام ندهد زیرا فایده ای در این کار وجود ندارد.

واشنگتن پست اضافه کرد: مقاماتی در وزارت دفاع و سازمان های اطلاعاتی امنیتی آمریکا درباره افزودن سپاه به فهرست گروه های تروریستی به دولت ترامپ هشدار داده و گفته اند که این موضوع نیروهای آمریکایی در عراق را به خطر می اندازد و جنگ علیه داعش را با مشکل مواجه می کند.

در صورت افزوده شدن نام سپاه به فهرست گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا، این برای نخستین بار است که یک نهاد دولتی وارد این فهرست می شود.
دولت ترامپ قصد دارد مواضع شدیدی را علیه ایران داشته باشد.

این روزنامه افزود: چنین اقدامی تندروها در ایران را در مقابل حسن روحانی رئیس جمهوری تقویت می کند. باقی ماندن روحانی در سمت ریاست جمهوری در دوره بعدی اولویتی برای ترامپ نیست.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: