ظریف: امارات احترام بگذار به مردی که سنش از تاریخت بیشتر است!

احترام بگذار به مردی که سن او از این کشور بیشتر است!
ظریف: امارات احترام بگذار به مردی که سنش از تاریخت بیشتر است!

«عبدا… بن زاید» وزیر خارجه امارات به یادداشت دکتر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران واکنش نشان داد و به نوعی آن را به تمسخر گرفت. بن زاید در صفحه توئیتر خود نوشت: «زمانی که مقاله وزیر خارجه ایران در نیویورک‌تایمز را خواندم فکر کردم که وزیر خارجه یک کشور اسکاندیناوی آن را نوشته است».

مردم اسکاندیناوی (واقع در شمال اروپا) که به «نوردیک‌ها» معروف هستند به عنوان آدم‌هایی آرام و صلح طلب و در عین حال متفکر شناخته می‌شوند. حال، وزیر امور خارجه امارات به طعنه، وزیر خارجه ایران و تهران را به صفاتی ضد صفات مذکور متهم کرده است.

 

 

مجله مراحم:  سیستمی که دولت‌های اسکاندیناوی برای اداره کشورهایشان به کار می‌برند چیزی است که به مدل نوردیک معروف است که خودشان از آن به عنوان «سیستم رفاقتی» نام می‌برند.

بارزترین خصوصیتی که در این سیستم وجود دارد این است که نفع عمومی بر نفع فردی ترجیح داده می‌شود.

دکتر  ظریف در یادداشتی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشته بود که «عربستان سعودی دارای یک استراتژی سه‌وجهی برای خراب کردن توافق هسته‌ای و تشدید تنش‌های فرقه‌ای در منطقه است»

معلوم نیست کشوری که کلاً ۴۵ سال از تأسیس آن نمی گذرد چگونه به خود جرأت می دهد درباره وزیر خارجه ای اظهار نظر کند که سن او ۱۲ سال از تاریخ امارات بیشتر است! به نظر می رسد، حاکمان امارات تحت تأثیر شوهای سیاسی عربستان در منطقه قرار گرفته اند و اصلاً حواس شان نیست که اگر ایرانیان، سرمایه های خود را از دوبی بیرون بکشند، آن وقت چه بلایی سر این امیر نشین بسیار کوچک خلیج همیشه فارس خواهد آمد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: