عکس عمامه امام علی در موزه

عمامه امام علی در موزه و عکس های وسایل شخصی امام علی در موزه و عمامه حضرت علی در موزه و عکس شمشیر حضرت علی در موزه و وسایل حضرت علی

عکس عمامه امام علی

اما این عکس متاسفانه تصویر واقعی نیست، در متن شایعه ای که با این عکس منتشر شده چند نکته اشتباه وجود دارد و نوشته زیر عکس هم متاسفانه فتوشاپی است.

تصویر جعلی

عکس عمامه امام علی در موزه

عکس عمامه امام علی در موزه

در زیر عکس فتوشاپی آمده است «این عمامه مبارک حضرت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام است که جای بریدگی ضربت ابن ملجم ملعون بر روی عمامه حضرت به همراه رنگ بجای مانده از خون حضرت نیز دیده می شود.

همچنین آمده است که این عمامه در یکی از موزه های کشور عراق نگهداری میشده که به یکی از موزه های کشور مصر منتقل شده است.

اما برویم سراغ اصل داستان و چند نکته درباره آن:

الف) نخست آن که نوشته زیر عکس واقعی نیست و ما تصویر واقعی را کنار آن قرار دادیم،‌ در واقع نوشته کاملا فتوشاپ شده ! در توضیح تصویر اصلی آمده است که این عمامه “منسوب” به حضرت است نه متعلق به ایشان!

ب) ویترین ، اتیکت ، سایز ، متن ، فونت و … تصویر نشان می دهد که مربوط به موزه اسلامی کاخ توپکاپی در استانبول ترکیه است و نه عراق یا مصر!

تصویر اصلی

عکس عمامه امام علی در موزه

عکس عمامه امام علی در موزه

ج) وسایل این موزه در سال ۱۵۱۷ میلادی توسط امیر مکه به امپراطور عثمانی هدیه شد و انگیزه‌ مهم پادشاهان عثمانی از جمع‌آوری آثار “منسوب” به پیامبر(ص) و خاندان عصمت و طهارت، جلوه دادن خود بعنوان وارثان ایشان و مشروعیت خلافت خود بود..

د) از طرفی روایات زیادی وجود دارد که پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) عمامه سیاه داشته اند.

ه) فرق مبارک امام علی (ع) با ضربه ابن ملجم تا پیشانی شکافته شد ولی این عمامه تنها شکافی بر سطح بالایی خود دارد!

عکس عمامه امام علی در موزه

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: