تماشای بازی تایلند و استرالیا به شرط عزاداری !

 

انجام بازی تایلند و استرالیا به شرط عزاداری

 
 
http://img.morahem.com/wp-content/uploads/2016/10/جام-جهانی-فوتبال-2018-روسیه.jpg

بازی تایلند و استرالیا به شرط عزاداری

 
مجله مراحم :  اتحادیه فوتبال تایلند موضع قبلی خود در مورد برگزاری بازی تیم ملی این کشور برابر استرلیا در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تغییر داده و اعلام کرده است که در تاریخ مقرر میزبان این بازی خواهد بود.

پس از مرگ پادشاه ۸۸ ساله تایلند، بومیبلوا آدولیادی، دولت به اتحادیه فوتبال این کشور دستور داده بود که بازی تیم ملی تایلند را لغو یا حتی‌المقدور آن را در خاک استرالیا یا در خاک کشوری بی‌طرف بازی‌ کند که ظاهراً تلاش‌‌های این فدراسیون برای تحقق برنامه یادشده به نتیجه نرسیده است.

 
اکنون فدراسیون فوتبال تایلند اعلام کرده است که تیم ملی این کشور طبق برنامه از پیش تعیین شده برابر استرالیا به میدان خواهد رفت و هواداران می‌توانند به ورزشگاه راجامانگالای بانکوک بروند تا بازی را تماشا کنند، اما به دو شرط.

برای این بازی که در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) هواداران نه تنها نباید هیچ‌گونه حرکتی که نشانگر شادی و خوشحالی آنها انجام داده و شعاری سر بدهند بلکه ملزم هستند با ظاهری موقر که نشانه عزادار بودن آنهاست به میدان بروند. اتحادیه فوتبال تایلند از هواداران خواسته است که به رسوم محلی احترام بگذارد و ضمن نشان دادن رفتاری مؤدبانه و موقرانه، با لباس‌هایی به رنگ‌های مشکلی، خاکستری یا سفید که ترجیحاً روی آنها هیچ نقش و نگاری نداشته باشد، به ورزشگاه بروند.

 
ضمن اینکه ورود هرگونه بنر، پرچم، طبل، شیپور، سوت و چوب‌های مخصوص خوشحالی تایلندی‌ها به ورزشگاه ممنوع شده و با هرگونه خوشحالی هواداران در ورزشگاه و یا محیط اطراف آن برخورد می‌شود.

در همین حال فدراسیون فوتبال استرلیا هم اعلام کرده است که هم از بازیکنان، هم از هواداران این کشور خواسته است که عزادار بودن کشور میزبان را مدنظر داشته باشند و حرکتی انجام ندادند که احساسات تایلندی‌ها جریحه‌دار شود.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: