توهین به زائر اربعین توسط یک رزنامه عربستانی + تصاویر

سلمان الدوسری، سردبیر روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، روز چهارشنبه از پایان ارتباط کاری با این روزنامه خبر داد و اعلام کرد غسان شربل که از سردبیری روزنامه الحیات کناره گیری کرده است، جای وی را در روزنامه الشرق الاوسط خواهد گرفت.

مجله مراحم  – عربستان الدوسری در توییتی نوشت: «برای غسان شربل به عنوان سردبیر جدید روزنامه الشرق الاوسط آرزوی موفقیت می کنم». او افزود: «رابطه شغلی من با این روزنامه پایان یافت اما رابطه من به عنوان خواننده با آن هرگز قطع نخواهد شد».

روزنامه الحیات عربستان سعودی که در لندن منتشر می شود، روز چهارشنبه اعلام کرد که زهیر قصیباتی، به عنوان سردبیر جدید این روزنامه، جای غسان شربل را گرفته است. شربل خواستار استعفا از این روزنامه شده بود.

توهین به زائر اربعین توسط یک رزنامه عربستانی

غسان شربل (راست) و زهیر قصیباتی (چپ)

استعفای سردبیر الشرق الاوسط در پی انتشار گزارشی جعلی  و غیراخلاقی منتسب به سازمان بهداشت جهانی درباره زیارت اربعین صورت می گیرد؛

این روزنامه در گزارش غیراخلاقی خود، به دروغ نوشته بود که سازمان بهداشت جهانی نسبت به موارد «بارداری های غیرشرعی در کربلا» هشدار داده است.

متعاقب آن، روزنامه الشرق الاوسط بدون عذرخواهی رسمی از مردم عراق، مدعی شد که در گزارش منتشر شده، اشتباهی رخ داده و اعلام کرد که سردبیر عراقی، نسخه چاپی عراق را به دلیل تهیه و انتشار این گزارش اخراج کرده است.
در همین راستا، گزارشگر عراقی الشرق الاوسط امروز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که برخی به دروغ نام او را به عنوان تهیه کننده گزارش هتک حرمت به زنان عراقی مطرح کرده اند در حالی که او اصولا در تهیه و انتشار این گزارش هیچ گونه نقشی نداشته است.
‘معد الفیاض’ گفت: چگونه به خودم اجازه می دهم که به زنان عراق و هم وطنم در زیارتی همانند زیارت مقدس اربعین اتهام بزنم، در حالی که در حال حاضر تعدادی از بستگانم در این زیارت معنوی شرکت کرده اند و جزو راهپیمایان زیارت اربعین هستند.
دولت عراق در اقدامی، هرگونه خرید و فروش این روزنامه را در عراق متوقف کرده و از اقلیم کردستان عراق نیز خواسته است که تنها دفتر این روزنامه را در اربیل ببندد.
به نظر می رسد که اتهام دروغ به عفت و شرف زنان مسلمان جنوب عراق آن هم در زیارت اربعین که جزو مقدس ترین آیین های دینی عراق و شیعیان است که به نام مبارک امام حسین (ع) گره خورده است، به این سادگی دامن روزنامه الشرق الاوسط را رها نخواهد کرد.

منبع

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: