ایرانی ها میمیرند یا بر اثر باران یا آلودگی هوا

برای آلودگی هوا فکری نمیکنید حداقل فکری برای آبگرفتگی های خیابان کنید

معصومه ابتکار همچنان بر ادعاهای خود مبنی بر بهبود هوای کلانشهرها در سالهای گذشته و زمان ریاستش تأکید می‌کند اما مردم خواستار استعفا و تحول در سازمان محیط زیست هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آخرین هفته آبان برای ساکنان تهران و کلانشهرها بسیار سخت و طاقت‌فرسا بود چرا که آلودگی بیش از اندازه و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون نفس کشیدن را سخت و ناممکن کرده بود.

۱۰ روز متوالی آلودگی هوا، تعطیلی مدارس استان تهران و ادعاهای مکرر رئیس همیشه مسافر سازمان حفاظت محیط زیست به همراه تمهیدات تکراری کمیته اضطرار آلودگی هوا نتوانست از غلظت آلاینده‌ها بکاهد و همچنان مردم چشم به باد و باران دارند.

 

آلودگی هوای تهران,دود هوای تهران

خانم صادقی ۳۲ ساله کارمند نیز با انتقاد شدید از عملکرد رئیس سازمان محیط زیست می‌گوید: خانم ابتکار بهتر است به جای سفر به مراکش و یا سایر نقاط دنیا که هیچ دستاوردی برای کشور نداشته به فکر حل معضل آلودگی هوا باشید؛ اگر توانایی مسئولیت بر سازمان محیط زیست و حل مشکلات مردم را ندارد  لااقل استعفا بدهد تا افراد توانمند تر و جوان تر ورود پیدا کنند.

وی ادامه می‌دهد: نمی‌دانیم چرا نمایندگان مردم در تهران و یا رئیس جمهوری تصمیم به جابجایی خانم ابتکار نمی‌گیرند؛ چرا مردم پاسخ قانع کننده‌ای از مسئولان سازمان محیط زیست نمی‌شنوند؛ چرا باید سخنان تکراری و ادعاهای متعدد خانم ابتکار  را گوش کنیم؟

عباس مهدیارفرد ۴۰ ساله نیز با انتقاد از برنامه‌ها و عملکرد مسئولان برای حل مشکل آلودگی هوا می‌گوید: متاسفانه تمامی کسانی که قول حل مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا را در این دولت و دولتهای قبل داده‌اند نتوانستند به حل این مشکل کمک کنند و تنها شعار و راهکاری بی ثمر را انجام داده‌اند.

وی می‌افزاید: سلامتی مردم تهران و کلانشهرها در معرض تهدید جدی قرار دارد و مسئولان دولتی؛ به‌ویژه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست که مورد انتقاد اکثریت مردم قرار دارد باید پاسخگوی سوالات متعدد باشد.

رسول منیرپور دانشجوی دکترای علوم سیاسی نیز اظهار می‌کند: بهتر است مسئولان محیط زیست و یا متولیان آلودگی هوا از کارشناسان زبده برای راه‌حلهای نوین استفاده کنند و از تجارب کشورهای دیگر در رفع آلودگی هوا و  سایر معضلات زیست محیطی  بهره بگیرند.

وی ادامه می‌دهد: اتهام افکنی و یا بنزین وارداتی به همراه سخنان زیبا نمی‌تواند کارساز باشد مردم نیازمند حرکت جدی از سوی مسئولان هستند.

 

اما خدا کند باران نبارد که غرق نشویم…

  ۱۱ سال پس از شهردار شدن قالی باف، تهران هنوز حتی تحمل یک باران ساده را هم ندارد؛ با اولین قطره باران کل سیستم حمل و نقل قفل می شود، ترافیک خیابان های شهر، تمام رکوردهای قبلی را جابجا می کند و حتی پر شدن ایستگاه های مترو از آب هم تجربه شده است. شهرداری هم عملا هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد. نه فرونشست های ناگهانی زمین را، نه مرگ کارگران در پروژه های مترو و نه هیچ اتفاق دیگری را. حرف از مترو و دردسرها و تلفاتش هم که به میان می آید صرفا از اینکه دولت به ما پول نمی دهد، سخن می گوید. در مورد آلودگی هوا هم که شهرداری عملا خود را به طور کامل کنار کشیده و حتی نیم درصد مسئولیت را هم نمی پذیرد.

اکنون آیا بهتر نیست شهرداری تهران و شخص قالی باف، به جای سیل زده تصور کردن مهران، فکری به حال سیل هایی که با اولین باران در تهران به راه می افتند بکنند و دست کم پس از ۱۱ سال شهردار بودن و دو بار شکست در انتخابات ریاست جمهوری، کمی هم از نمایش های تبلیغاتی خود بکاهند؟

سیلاب بعد از باران,آبگرفتگی بعد از باران

 

منبع : صراط

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: