ایران در رنکینگ فیفا رتبه ۲۸ جهان شد +لیست

ایران در رنکینگ فیفا توانست رتبه ۲۸ را کسب کند این رده بندی چند روز آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

ایران در رنکینگ فیفا 

ایران در رنکینگ فیفا

تیم ملی کشورمان در جدیدترین رده بندی جهانی فیفا با پنج پله صعود رتبه ۲۸ را کسب کرد. تیم ملی کشورمان در رنکینگ فیفا رتبه ۳۳ را داشت که با توجه به دیدار های اخیرش در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۵ پله صعود کرد.

تیم ملی برزیل نیز به خاطر عملکرد بسیار خوبش در رقابت های مقدماتی جام جهانی تولنست بعد از شش سال به صدر رنکینگ فیفا برگردد.

رده‌‌بندی ۱۰ تیم برتر جهان در رنکینگ فیفا به شرح زیر است:

۱- برزیل ۱۶۶۱ امتیاز (یک پله صعود)
۲- آرژانتین  ۱۶۴۴ امتیاز (یک پله سقوط)
۳- آلمان ۱۴۶۴ امتیاز (بدون تغییر)
۴- شیلی ۱۴۰۳ امتیاز (بدون تغییر)
۵- کلمبیا ۱۳۴۸ امتیاز (دو پله صعود)
۶- فرانسه ۱۲۹۴ امتیاز (بدون تغییر)
۷- بلژیک ۱۲۸۱ امتیاز (دو پله سقوط)
۸- پرتغال ۱۲۵۹ امتیاز (بدون تغییر)
۹- سوئیس ۱۲۱۲ امتیاز (دو پله صعود)
۱۰- اسپانیا ۱۲۰۴ امتیاز (بدون تغییر)

رده‌بندی پنج تیم ملی فوتبال برتر قاره آسیا:
۱- ایران ۸۲۰ امتیاز، پنج پله صعود، بیست‌وهشتم جهان
۲- کره جنوبی ۷۰۰ امتیاز، سه پله سقوط، چهل‌وسوم جهان
۳- ژاپن ۶۸۵ امتیاز، هفت پله صعود، چهل‌وچهارم جهان
۴- استرالیا ۶۶۱ امتیاز، پنج پله صعود، پنجاهم جهان
۵- عربستان سعودی ۶۴۶ امتیاز، پنج پله صعود، پنجاه‌ودوم جهان

به گزارش مجله مراحم به نقل ورزش ۳، تیم ملی ایران موفق شد در دو دیدار اخیرش در مقدماتی جام جهانی با نتایج مشابه ۱-۰، قطر و چین را شکست بدهد و همین به صعود این تیم به رتبه ۲۸ رنکینگ فیفا منجر خواهد شد.

این در حالی است که تیم ملی برزیل با دو پیروزی درخشان ۴-۱ و ۳-۰ مقابل اروگوئه و پاراگوئه، بعد از ۶ سال، بار دیگر به صدر رنکینگ فیفا باز می گردد.

شاگردان تیته با ۹ پیروزی پیاپی، صعودشان به جام جهانی را قطعی کردند و به این ترتیب، جای آرژانتین را در صدر رنکینگ فیفا خواهند گرفت. آلبی سلسته که یک سال بود این جایگاه را در اختیار داشت، با شکست ۲-۰ مقابل بولیوی، به رتبه دوم سقوط خواهد کرد.

 

آلمان، شیلی، کلمبیا، فرانسه، بلژیک، پرتغال، سوئیس و اسپانیا، دیگر تیم هایی هستند که رتبه های سوم تا دهم رنکنیگ فیفا را در اختیار دارند. تیم ملی هلند در ادامه سقوطش در رنکینگ فیفا، با ۱۱ پله سقوط، در رتبه سی و دوم جای خواهد گرفت که پایین ترین رتبه این تیم در رنکینگ فیفاست.

پیش از این، بدترین رتبه این تیم در رنکینگ، بیست و ششم بود. تیم ملی پرو که در ۱۲ ماه گذشته دائما در حال صعود در رنکینگ فیفاست، این ماه هم یک پله در جدول بالاتر خواهد رفت و در رتبه هفدهم قرار می گیرد.

مکزیک هم با یک پله صعود، در رتبه شانزدهم می ایستد و همچنان تیم اول منطقه کونکاکاف خواهد بود. کاستاریکا و آمریکا در رتبه های بیستم و بیست و سوم جای می گیرند. مصر هم با یک پله صعود، به عنوان بهترین تیم آفریقا، در رتبه نوزدهم جای خواهد داشت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: