اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین را در بخش سینما و تلویزیون مجله مراحم ببینید.

سریال سال‌های دور از خانه که اسم اصلی آن اوشین بود یکی از خاطره انگیز ترین سریال های تلویزیونی دهه شصت بود همه دهه شصتی ها این سریال را به خوبی به یاد دارند که قبل از ظهر در تلویزیون پخش میشد که نکته جالب آن مدت زمان این سریال بود که فقط ۱۵ دقیقه از تلویزیون پخش میشد.

سریال سال‌های دور از خانه

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

این سریال را میتوان مشهورترین سریال ژاپنی دانست که در سراسر جهان پخش شد.

داستان این سریال مربوط به یک زنی به نام “اوشین تانوکورا” میشد که داستان کودکی تا پیری خود را بیان میکرد و سختی هایی که کشیده بود را به تصویر میکشاند.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

فروشگاه های تانوکورا در ایران که لباس های دسته دوم و کار کرده خارجی ها را به فروش میرساند برگرفته از این فروشگاه های این سریال بود که تاثیر بسیار زیادی بر روی جامعه ابرانی گذاشته بود!

اهانت به حضرت فاطمه (س) به خاطر سریال اوشین

سریال اوشین انقدر در جامعه جا باز کرده بود که باعث ایجاد حواشی عجیبی شده بود.

در روز ۸ بهمن ۱۳۶۸ سالروز ولادت حضرت زهرا (س) بود و در در یک برنامه از رادیو ایران درباره الگوی زن ایران از مردم سوال شده بود و زنان با تماس تلفنی الگوی خود را ذکر میکردند.

همه خانم هایی که تماس گرفته بودند الگوی خود را حضرت زهرا (س) نام بردند ولی جنجال گسترده ای بعد از تماس تلفنی یک خانم دیگر به وجود امد که گفت من الگویم “اوشین” است. مجری از او پرسید چرا حضرت فاطمه (س) الگوی شما نیست؟ آن زن پاسخ داد که حضرت فاطمه (س) مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است و من یک الگوی امروزی را میخواهم!

این مکالمه خشم مردم ایران را برانگیخت و امام خمینی (ره) در نامه ای به محمد هاشمی رئیس وقت صدا و سیما نوشت که عاملا پخش این مطلب را اخراج کنید و اگر برای پخش آن عمدی در کار بوده و به نیت اهانت به اهل بیت پخش شده آنها باید اعدام شوند.

البته بعد مشخص شد که برنامه زنده بوده و اصلا عمدی در کار نبوده و امام خمینی کارمندان را عفو کرد.

داستان سریال اوشین

این سریال ۲۹۷ قسمتی از روی یک داستان حقیقی ساخته شده که ماجرای مردی به نام کازئو وادا بود.

او صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای یائوهان بود که از صفر شروع کرد و بعد به پول پارو کردن رسید. در حقیقت اوشین با هدف ایجاد انگیزه در راستای توسعه اقتصادی ساخته شد و البته اولین سریال ژاپنی بود که پس از انقلاب از آنتن سیمای جمهوری اسلامی ایران روی آنتن رفت.

سریال اوشین محبوبیت زیادی نزد مردم یافته و بارها از شبکه‌های مختلف تلویزیونی دنیا پخش شده است.

حتی برخی «اوشین» را معروف‌ترین شخصیت زن ژاپنی در دنیا می‌دانند.

 

البته پخش آن در این کشورها بسیار تاثیرگذار بوده است هرچند که خود ژاپنی‌ها خیلی اعتقادی به آن نداشتند. آنها بر این باور بودند که لزومی ندارد داستان فقر و بیچارگی آنها دست به دست در دنیا بگردد و تصویری ناخوشایند از این کشور که امروز یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی دنیاست را نشان بدهد. اما اوشین تمام مرزها را درنوردید و به قدری مهم شده بود که پلی در ژاپن را به نامش کنند و ویتنامی‌ها به خدمتکارهای زن خود «اوشین» بگویند.

بازیگران سریال «اوشین» و ایفاگر نقش این زن سختکوش که به مخاطب خود دست‌یابی به موفقیت را در هر موقعیتی آموزش می‌دهد، سه زن در مقاطع مختلف بودند، یک بازیگر کودک، یک زن جوان و یک زن مسن که بعد از ۳۰ سال از ساخت این سریال هرکدام سرنوشت متفاوتی داشتند.

عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

آیاکو کوبایاشی

این بازیگر، ایفاگر نقش اوشین در سنین ۶ تا ۱۰ سالگی بود. البته آیاکو که متولد ۱۱ اگوست سال ۱۹۷۲ (۲۰ مردادماه سال ۱۳۵۱) است، در آن زمان خود ۱۱ سال بیشتر نداشت.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

آیاکو در زمان پخش سریال اوشین به محبوبیت بسیاری دست یافت و مجلات آن زمان تصاویری از وی را روی جلد خود چاپ می‌کردند.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

اوشین روزگار سختی را گذراند ولی در همه این مدت عاشق پدر و مادرش بود و در هر شرایطی به آنها احترام می‌گذاشت.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

اوشین در کودکی خود در خانه‌ای بسیار فقیرانه زندگی می‌کرد که لوکیشن اصلی آن خانه‌ای ۱۰۰ ساله در ناکایاما است

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

و هنوز هم به صورت ویژه‌ای نگهداری می‌شود و در حال حاضر به یکی از نقاط پرطرفدار و توریستی ژاپن بدل شده است.

آیاکو در حال حاضر ۴۱ سال سن دارد، ازدواج کرده و البته کمابیش به کار بازیگری ادامه می‌دهد. او بیشتر در سریال‌ها حضور پیدا می‌کند در سال ۲۰۰۵ نیز در فیلم سینمایی «معجزه در چهار روز» حضور پیدا کرد. او به عنوان بازیگر خیلی فعالی شناخته نمی‌شود.

یوکو تاناکا

«یوکو تاناکا» ایفاگر نقش اوشین در سنین ۱۶ تا ۴۶ سالگی است. تاناکا متولد ۲۹ آوریل ۱۹۵۵ (۸ خرداد سال ۱۳۳۴) است و در زمان ایفای نقش جوانی اوشین ۲۷ سال سن داشته است.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

او کارش را به صورت رسمی در سال ۱۹۸۱ آغاز می‌کند و در یک فیلم سینمایی نقش مکمل را ایفا می‌کند. تاناکا با ایفای نقش جوانی اوشین به شهرت رسید و در همین روزهای اوج شهرت با «کنجی ساوادا» یک خواننده و نوازنده ژاپنی ازدواج کرد.

او که الان زنی ۵۷ ساله است، همان‌قدر که در عرصه تلویزیون فعال بوده، در عرصه سینما هم فعال بوده و آخرین فیلمی که در آن حضور داشته، «توموگویی» است که به تازگی مراحل تولید آن تمام شده است.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

او قبل از بازی در نقش اوشین، جایزه نقش مکمل جشنواره فیلم یوکوهاما را برای فیلم ایجاناکا گرفته بود و ۲ سال قبل جایزه بهترین بازیگر زن تلویزیون را برای بازی در سریال «مادر» بدست آورد.

نوبوکو اوتاوا

اوتاوا نقش اوشین را در سال‌های ۵۰ تا ۸۴ سالگی ایفا کرده است. او متولد ۱ اکتبر سال ۱۹۲۵ (۹ مهر ماه سال ۱۳۰۴) است و یکی از بازیگران سرشناس ژاپن محسوب می‌شود.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

او در زمان ساخت سریال اوشین ۵۷ ساله بود و بازیگری است که در بیش از ۱۳۴ فیلم سینمایی در بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۴ ایفای نقش کرده است.

اوتاوا برای اولین بار در سال ۱۹۵۱ در فیلم سینمایی «داستان یک همسر دوست داشتنی» به کارگردانی «کانتو شیندو» ایفای نقش کرد و در سال ۱۹۷۷ نیز با همین کارگردان ازدواج کرد.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

او ۱۹ جایزه از جشنواره‌های فیلم ژاپن گرفت که از جمله آنها می‌توان به جایزه بهترین بازیگر مکمل زن در نوزدهمین جشنواره از جوایز آکادمی سینمای ژاپن اشاره کرد.

اوتاوا در سن ۶۹ سالگی و زمانی که داشت در فیلم سینمایی «آخرین یادداشت» بازی می‌کرد، بر اثر سرطان کبد درگذشت. ژاپنی‌ها که بر اساس آیین و رسوم خود پیکر مردگانشان را می‌سوزانند، پیکر این بازیگر را هم سوزاندند و خاکستر آن را در لوکیشن فیلم «جزیره برهنه» که اوتاوا به کارگردانی همسرش در آن حضور یافته بود، پاشیدند.

**شیرو نامیکی:

شیرو نامیکی اسم همان ریوزوی خودمان است که شوهر اوشین بود. این بازیگر متولد ۲۱ سپتامبر ۱۹۵۷ (۳۰ شهریور سال ۱۳۳۶) است. او در حال حاضر ۵۶ سال سن دارد و زمانی که نقش ریوزو را بازی می‌کرد، ۳۰ سال بیشتر نداشت.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

نامیکی از جمله بازیگرانی است که هم اکنون هم در حال بازیگری است و در فیلم‌هایی نظیر باغ وحش وحشی(۲۰۰۰)، هانوچی (۲۰۰۴)، مرد شیطانی (۲۰۰۴)، سرزمین امید(۲۰۱۲) و پیچیده (۲۰۱۳) ایفای نقش کرده است.

فوجی، مادر اوشین را هم ایزومی پینکو بازی کرده است که در آن زمان ۳۵ ساله بود. او نیز بازیگری است که بیشتر در سریال‌ها ایفای نقش کرده است.

بازیگر نقش پدر اوشین که خیلی‌ها از دیدن او و بی‌تفاوتی‌هایش نسبت به فرزندانش حرص می‌خوردند در حال حاضر۷۵ سال سن دارد و تا به امروز در ۴۵ سریال و ۲۰ فیلم بازی کرده است.

اوشین و عکس های جدید بازیگران سریال اوشین

سریال اوشین در زمان پخش خود تبدیل به الگویی برای تمام افراد سخت‌کوش دنیا شد و البته زمینه‌ساز ساختسریال‌های دیگری نظیر هانیکو، یانگوم، جومونگ و … که هرکدام در قالب داستانی امروزی یا اسطوره‌ای همچنان به دنبال جذب مخاطبان جهانی هستند.

source of the article

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: