بازی تیم ملی ایران با هلند در استادیوم آزادی

بازی فوتبال تیم ملی ایران با هلند در استادیوم آزادی

تیم هلند,تیم ملی هلند,تیم فوتبال هلند

هاشمی مقدم: بازی با هلند تفاهم شده است

امیر هاشمی مقدم که به همراه رئیس فدراسیون فوتبال هلند به تهران سفر کرده بود برگزاری این بازی را در آینده محتمل می داند و در این باره می گوید: «بین روسای فدراسیون فوتبال صحبت های لازم در این زمینه انجام شده. این جزو مفاد تفاهم نامه است. برگزاری بازی دوستانه بین تیم های ملی دو کشور در رده های سنی مختلف. ولی تقویم تیم ملی هلند از یک تا ۱.۵ سال قبل پر می شود و به اعتقاد من در برنامه ریزی جدید حتما بازی با ایران گنجانده خواهد شد.»

امیر هاشمی مقدم می گوید که برگزاری بازی دوستانه با تیم اول آسیا و انشاالله یکی از تیم های صعود کرده به جام جهانی ۲۰۱۸ آن هم در استادیوم یکصد هزار نفری آزادی می تواند برای هلندی های مفید و خاطره انگیزه باشد.

ایران – هلند به میزبانی استادیوم آزادی

فدراسیون فوتبال علاقمند است در تهران برگزار کننده بازی با هلند باشد چرا که حضور احتمالی یکصد هزار نفر در استادیوم آزادی می تواند جلوه خاصی به این بازی بدهد. از همه مهمتر می تواند بار مالی خوبی برای فدراسیون فوتبال داشته باشد.

از آنجایی که برگزاری این بازی جزو مواد تفاهم نامه است هلندی ها از ایران پول طلب نخواهند کرد. بازی ای که به نظر می رسد بعد از صعود احتمالی تیم ملی به جام جهانی و پیش از برگزاری جام جهانی نهایی خواهد شد.

مهدی تاج از همتای هلندی خود خواسته در برنامه ریزی جدید سفر به تهران و برگزاری بازی دوستانه با ایران را برنامه ریزی نماید و در صورتی که تاییدیه نهایی به ایران داده شود در مورد برگزاری این بازی با کی روش مشورت خواهد شد.

در سال های اخیر برگزاری بازی دوستانه بین تیم ملی و تیم های صاحب نام اروپا تحت تاثیر مسایل سیاسی بوده اما به نظر می رسد در شرایط فعلی سخت گیری های گذشته وجود ندارد و می توان به برگزاری بازی دوستانه بین ایران و کشورهای اروپایی از جمله هلند خوشبین بود؛ به خصوص که مایکل فن‌پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند فردی سیاسی نیست و تحت تاثیر مسایل سیاسی تصمیم نخواهد گرفت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: