با مواد طبیعی لکه های صورت تان را از بین ببرید

با مواد طبیعی لکه های صورت تان را از بین ببرید

همه افراد لکه هایی را بر روی صورت خود دارند حال برخی از این لکه ها کوچک و کم رنگ هستند و برخی از آنها بزرگ و پررنگ میباشد.

این لکه ها بیشتر به دلیل اختلالات داخل بدن یا منشا غذایی دارند که به مرور زمان بر روی پوست ظاهر میشوند که عمدتا بر روی پوست صورت است.

بسیاری از افراد همیشه به دنبال برطرف کردن این لکه ها هستند که بیشتر متقاضیان خانم ها هستند که تحمل هر لکه ای را بر روی صورت خود ندارند که البته حق هم دارند چرا لکه ها زیبایی آنها را می کاهد و باعث میشود که چهره انها جذابیت کامل را نداشته باشد.

از بین بردن لکه های صورت با مواد طبیعی

داروهای بسیار زیادی برای این عارضه وجود دارد که همه انها از مواد شیمیایی تشکیل شده اند و البته قیمت زیادی دارند و مصرف آن ممکن است به دلیل برور حساسیت به یک مواد شیمیایی به بیشتر لکه های صورت منجر شود و یا دچار اختلالات دیگری در بدن شونذ.

میخواهیم در این بخش از مطالب پزشکی مجله مراحم موادهای کاملا طبیعی را به شما معرفی کنیم که با آن بتوانید به راحتی پوست صورت خود را شفاف کنید.

از بین بردن لکه های صورت,رفع لکه های صورت

لکه روی زیبایی پوست تاثیر می گذارد و ظاهر ناخوشایندی دارد. علت بروز لکه، آکنه، جوش، سوختگی و … است.

لوازم بهداشتی علاوه بر گرانی، دارای مواد شیمیایی مختلفی است که برای پوست مضر است. بنابراین بهتر است زنان برای

رفع این لکه های صورت به مصرف مواد طبیعی رو بیاورند. زیرا برای پوست هیچ خطری ندارد.

پاکسازی لکه های صورت

۱ – کره کاکائو

این ماده یکی از محصولات طبیعی و مفید است که طرفداران زیادی دارد. به خصوص بین زنان باردار که با لکه های صورت زیادی مواجهند. این کره در از بین بردن خط های ایجاد شده بر اثر چاق و لاغری موثر است و در صورت استفاده منظم نتیجه مثبتیخواهد داشت.

۲ – آب لیمو برای رفع لکه های صورت

پنبه را در مخلوطی از میزان مساوی آب لیمو و آب آغشته کنید و به مدت ۵ دقیقه روی لکه قرار دهید.این عمل در صورتی که به طور منظم ادامه پیدا کند، نتیجه مثبتی خواهد داشت. این درمان لکه و پوست مرده را از بین می برد. علاوه بر آن می توان مقدار کمی آب لیمو به مرطوب کننده اضافه کرد.

۳ – مخلوطی از روغن ها

راه موثر دیگر، استفاده مخلوطی از روغن زیتون، ویتامین Eو رزهیپ است. این مخلوط در از بین بردن لکه ها بسیار موثر است. کافی است، ابتدا صورت خود را بشویید تا عاری از چربی و کثیفی شود، سپس روزی ۳ تا ۴ بار این مخلوط را روی لکه بمالید.

لکه های صورت,ماسک برای لکه صورت

شفاف کردن پوست صورت

۴ – مصرف کافی آب

یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین روش ها مصرف مقدار کافی آب است. مصرف میزان کافی آب باعث شادابی و طراوت پوست می شود.

۵ – عسل

مصرف منظم این ماده طبیعی باعث بهبود پوست می شود. عسل را به طور مستقیم روی لکه بگذارید و پس از ۲۰ دقیقهبشویید. عسل را می توان با مرطوب کننده نیز ترکیب کرد.

۶ – آب خیار برای لکه های صورت

استفاده مرتب از آب خیار روی لکه ها علاوه بر از بین بردن لکه ها، پوست را سالم و تمیز نگه می دارد. توجه داشته باشید در صورت موثر نبودن روش های مذکور به متخصص پوست مراجعه کنید.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: