ناجا: نیروی انتظامی اشتیاقی به برخورد با بد حجابی ندارد

واکنش ناجا به برخورد با بد حجابی

برخورد با بد حجابی همیشه یکی از ماجراهای جنجالی کشور بوده است و همیشه نیروی انتظامی در راس این معضل قرار گرفته است سخنگوی ناجا گفت سازمان های مربوطه همه بار این معضل را بر دوش نیروز انتظامی گذاشته اند و خود را کنار کشیده اند! و نیروی انتظامی هم اشتیاقی به ورود به این معضل ندارد اما باز هم خود را موظف میدانیم که در راه نهی از منکر قدم برداریم.

واکنش ناجا به برخورد با بد حجابی

ماجرای برخورد با بد حجابی

سخنگوی ناجا با انتقاد از ناکارآمدی بعضی دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب بر قرارگرفتن نیروی انتظامی در آخرین ایستگاه این حوزه گفت: پلیس اشتیاقی برای ورود به حوزه حجاب ندارد ولی طبق ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی موظف به برخورد با هنجارشکنان است.

سردار سعید منتظرالمهدی با اشاره به اهمیت تلاش همه دستگاه‌های موظف در قانون برای رعایت حجاب در جامعه و انتقاد از کارکرد ضعیف برخی دستگاه‌ها در این حوزه اظهار داشت: متأسفانه ناکارآمدی بعضی دستگاه‌های مسئول در این حوزه، بار را بر دوش پلیس گذاشته و این در حالی است که اساساً برخورد با چنین مقوله‌ای باید در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی اتفاق بیافتد و نه حوزه پلیسی چراکه پلیس باید در آخرین بخش از این زنجیره قرار بگیرد و در بین ۲۶ دستگاه مسئول در این بخش، پلیس آخرین مسئولیت را دارد.

همچنین ببینید: بدحجابی بهنوش بختیاری در تبلیغات + تصاویر

سخنگوی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه آخرین درمان در این حوزه، اقدامات سلبی است، گفت: پلیس به هیچ وجه اشتیاقی برای ورود به حوزه حجاب و برخورد با هنجارشکنی اجتماعی و فرهنگی ندارد ولی زمانی که هیچیک از دستگاه‌های مسئول، کارکردی درستی در این حوزه ندارند، پلیس به عنوان ضابط قضایی و با توجه به وظیفه و تکلیف قانونی خود، ناگزیر از ورود به این بخش است.

وی خاطرنشان کرد: اساساً نوع ورود به این حوزه، باید از نوع وفاقی باشد و باید توسط مردم انجام شود؛ مردم باید به این حوزه ورود کرده و با تذکر لسانی، احسانی، انسانی و امر به معروف،‌ در جهت اصلاح وضعیت گام بردارند.

همچنین ببینید: بنری جالب درباره بدحجابی در کرج + عکس

منتظرالمهدی تأکید کرد: مقوله حجاب علاوه بر یک هنجار پذیرفته شده مذهبی و اجتماعی، مبتنی بر قانون جمهوری اسلامی ایران نیز هست و این بدان معنا است که در صورت عدم رعایت آن، پلیس موظف است طبق ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی، با افرادی که موجبات هنجارشکنی و جریحه‌دار شدن عفت عمومی جامعه را فراهم می‌کنند برخورد کند و آن‌ها را تحویل مراجع قضایی دهد.

همچنین ببینید: بدحجابی گناهی بدتر از اختلاس است +عکس

ناجا: نیروی انتظامی اشتیاقی به برخورد با بد حجابی ندارد

برخورد با بد حجابی,واکنش ناجا به برخورد با بد حجابی,عکس های مبارزه با بدحجابی,عکس های برخورد گشت ارشاد به بد حجاب ها,تصاویر گرفتن دختران بدحجاب در تهران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: