بلندقدترین مردان تاریخ +عکس

این مقاله ۱۰ تن از آنها را از سال ۱۸۳۵ لیست کرده است که برخی از آنها فوت شده و برخی هنوز زنده اند

جالب است که ببینید چطور قد برخی از افراد می تواند این چنین بلند شود. در تاریخ لیستی از بلندترین افرادی که تاکنون زندگی کرده اند را ثبت کرده است. این مقاله ۱۰ تن از آنها را از سال ۱۸۳۵ لیست کرده است که برخی از آنها فوت شده و برخی هنوز زنده اند:

 ۱. رابرت وادلو (دومتر و ۷۲ سانتی متر)

رابرت پرشینگ وادلو بلندترین شخص تاریخ است، در هنگام فوتش در سن ۲۲ سالگی وزن او ۱۹۹ کیلوگرم بود. او در سال ۱۹۱۸ به دنیا آمده و در سال ۱۹۴۰ از دنیا رفت. حدود ۴۰،۰۰۰ نفر در مراسم تدفین او شرکت کردند.

 

 ۲. جان روگان (دو متر و ۶۷ سانتی متر)

 او پس از وادلو دومین فرد بلند قد در دنیا است. او در شهرستان سامنر در تنسی بین سال های ۱۸۶۵ و ۱۸۶۸ به دنیا آمد و در سال ۱۹۰۵ به خاطر شدت بیماری فوت کرد.

 

 ۳. جان اف. کارول (قد دومتر و ۶۴)

 کارول در سال ۱۹۳۲ در بوفالو، نیویورک –امریکا به دنیا آمد. او دچار بیماری از ناحیه نخاع بود و مرتب قدش رو به کاهش بود.هنگام مرگ در سال ۱۹۶۸ قد او ۲۳۴ سانتی متر شده بود.

 

 ۴. لیونید استادنیک (دو متر و ۵۷)

بلندترین فرد زنده جهان است ولی رسما در کتاب های گینس ثبت نشده ، به گزارش نیک صالحی چرا که او نپذیرفته بر طبق استاندارهای گینس قدش را اندازه بگیرند.

 

 ۵. واینو میلیرین (دو متر و ۵۱)

 او در سال ۱۹۴۰ تا زمان مرگش در سال ۱۹۶۳ بلندترین فرد زنده جهان بود. گفته میشود او در دهه ۳۰ سالگی قدش ۲.۵۱ بود.

 

 ۶. ادوارد بیوپره (دو متر و ۵۱)

بیوپره در تاریخ به عنوان بلندترین کشتی گیر نیز شناخته شده است. او در ۹ ژانویه ۱۸۸۱ به دنیا آمده و در ۳ جولای ۱۹۰۴ فوت کرد. او در سیرک نیز فعالیت می کرد.

 

 ۷. سلطان کاسن (دو متر و ۵۱)

کاسن از تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۹ در کتاب گینس به عنوان بلندترین انسان زنده نامش ثبت شده است.

 

 ۸. برنارد کوین (دو متر و ۴۹)

 در هنگام مرگ، قد او حتی به بیش از ۲.۵۴ نیز رسیده بود.

 

 ۹. دون کوهلر (دومتر و ۴۹)

 در دهه ۱۹۷۰ بلندقدترین فرد دنیا بود. او در سال ۱۹۸۱ در سن ۵۵ سالگی از دنیا رفت. به گزارش نیک صالحی او خواهر دوقلویی داشت که قد وی ۱ متر و ۷۵ سانتی متر بود.

 

۱۰. ویکاس اوپال (دو متر و ۴۹)

ویکاس کومار اوپال در سال ۱۹۸۶ به دنیا آمد و در ۳۰ ژوئن سال ۲۰۰۷ از دنیا رفت. او بومی و ساکن هند بود و تا زمان مرگش بلندترین مرد کشورش محسوب می شد.

 

منبع: نیک صالحی

loading...

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: