بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری ۵۳)

بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری ۵۳)

این روزها شبکه های اجتماعی جای مطالعه کتاب را گرفته اند. متاسفانه کمتر کسی پیدا میشود که کتاب بخواند. کتابی که باعث رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه است.
کتابی که شعور اجتماعی آدم را بالا برده و ادبیات گفتار مردم را مودبانه میکرد حالا دیگر در بین مردم جایی ندارد به جای آن شبکه های اجتماعی امده است با کلی مطالب کذب که نه مولفش مشخص است و نه خالقش…
ما سعی کرده ایم که منتخبی از کتاب ها را جمع آوری کرده و به شما معرف کنیم با نوشتن متنی از آنها شما را به خواندن این کتابها دعوت میکنیم.
یادتان باشد کتاب ادبیات گفتار شما را تغییر میدهد کتاب شعور اجتماعی ادمها را افزایش میدهد.

بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری ۵۳)

۱_ دوست داشتن یک نفر، مثل نقل مکان کردن به یه خونه ست. اولش عاشق همه ی چیزهایی میشی که برات تازگی دارن. هر روز صبح از اینکه می بینی این همه چیز بهت تعلق داره حیرانی. بعد به مرور زمان دیوارها فرسوده می شن. چوب ها از بعضی قسمت ها پوسیده می شن و می فهمی که عشقت به اون خونه به خاطر کمالش نیست؛ بلکه به خاطر عیب و نقص هاشه. تمام سوراخ سنبه هاش رو یاد می گیری. یاد می گیری چطور کاری کنی که وقتی هوا سرده، کلید توی قفل گیر نکنه، یا در کمد رو چطور باز کنی که جیرجیر نکنه. اینا رازهای کوچیکی هستن که خونه رو مال آدم می کنن.
کتاب مردی به نام اُوه  به نویسندگی فردریک بکمن
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)
 بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری ۵۳)

مجله مراحم

۲_ انسان ظالم ترین و فاسد ترین حیوانات است، به غیر از منفعت و هوی و هوس خود چیز دیگری را نمی بیند. خودش از مرگ میترسد ولی سبب مرگ دیگران را فراهم می آورد؛

اما با وجود اسارت خشن، خونریزی وحشیانه و جنایاتی را که نسبت به حیوان مرتکب میشود یک زندگانی تاریک، بدون دلربائی طبیعی و خوشحالی برای خود اختراع کرده و همچنین خود را مضحک ترین حیوانات نموده است.
کتاب انسان و حیوان به نویسندگی صادق هدایت
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)
  متن های آموزنده کتاب ها

مجله مراحم

۳_ من در تمام عمرم هرجا که رفتم آدم هایی را دیدم که در پی تصاحب چیزهای نو هستند، تصاحب ماشین نو، تصاحب یک ملک جدید، تصاحب اسباب بازی جدید.

بعد هم دوست دارند به همه بگویند می دانی به تازگی چی خریده ام؟ میدانی تازگی ها چی خریده ام؟ می دانی تفسیر من از این ها چطور بوده است؟
این ها در اصل تشنه عشق بوده اند ولی به جای عشق، اینها را جایگزین کرده اند.
آنها اشیا بی جان را به جان پذیرفته اند و انتظار محبت از آنها دارند؛ اما فایده ای ندارد. شما نمی توانید مواد بی جان را جایگزین عشق کنید، جایگزین عطوفت، لطافت یا حس دوستی کنید.
کتاب سه شنبه ها با موری به نویسندگی میچ آلبوم
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)
 متن های قشنگ از کتاب ها

مجله مراحم

۴_ نگاهش به سبزه عید که افتاد رفت توی فکر.

لحظاتی گذشت.
وقتی سرشو بالا آورد و فهمید که دارم با تعجب نگاه میکنم، لبخند تلخی زد. گفتم: گیله کرد! توی سبزه ها چی دید که رفتی تو فکر؟ کمی سکوت کرد و گفت: به این دونه های سبز شده نگاه کن. چند روز آب و غذا و نور خورشید خوردند و رشد کردند.
گفتم: خب!
گفت: سیصد و شصت و پنج روز از خدا عمر گرفتیم و آب و غذا و فلک در اختیارمون بود؛ می ترسم رشد که نکرده باشم هیچ؛ افت هم کرده باشم! دونه ای که نخواد رشد کنه، هرچقدر آب و آفتاب بهش بدی فقط بیشتر می گنده.
کتاب گیله مرد به نویسندگی بزرگ علوی
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)
 معرفی کتاب

مجله مراحم

۵_ داشتن دوست یا عاشقی که به شما به صورت موجود زنده ای در حال رشد نگاه کند، درست مثل درختی که از دل خاک سربرآورده، یا گلدان سرسبز در خانه، یا باغچه ی گل سرخی در حیاط خلوت، موهبتی است.

عاشق یا دوستانی که به شما به چشم یک ذات زنده ی واقعی نگاه کنند، به چشم کسی که انسان است و درعین حال از مواد بسیار ظریف و ترد و جادویی ساخته شده، همسر و دوستانی که از مخلوق موجود در درون شما حمایت کنند، اینها همان کسانی هستند که شما به دنبال شان هستید. آنها دوستان مادام العمر روح شما خواهند بود.
کتاب زنانی که با گرگها میدوند به نویسندگی کلاریسا پینکولا استس
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)
  متن های فلسفی

مجله مراحم

۶_ تو بیگانه ها را شفا می بخشی، اما نمی خواهی پسرم را شفا بدهی. خاخام سرش را تکان داد و گفت:

مریم، این شیطان نیست که پسرت را آزار می دهد. نه شیطان نیست. خداست.
مادر فلک زده پرسید: هیچ راه علاجی نیست؟
گفتم که کار خداست. نه، هیچ راهی وجود ندارد.
+ چرا خدا آزارش می دهد؟
خاخام پیر پاسخ داد: برای اینکه دوستش می دارد.
کتاب آخرین وسوسه مسیح به نویسندگی نیکوس کازانتزاکیس
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)

بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری ۵۳)

مجله مراحم

۷_ آنچه انسان ها را از پای درمی آورد رنج ها و سرنوشت نامطلوبشان نیست؛ بلکه بی معنا شدن زندگی ست که مصیبت بار است و معنا تنها در لذت و شادمانی و خوشی نیست؛ بلکه در رنج و مرگ هم میتوان معنایی یافت.

ویکتور فرانکل نویسنده کتاب درباره هم بندان خود ( در اردوگاه اجباری آلمان نازی) می نویسد: بیچاره آن کس که می پنداشت زندگی دیگر برایش معنایی ندارد، نه هدفی داشت و نه انگیزه و مقصودی، چیزی او را به زندگی گره نمیزد و چون به این جا می رسید دیگر کارش ساخته بود.
کتاب انسان در جستجوی معنی به نویسندگی دکتر ویکتور فرانکل
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)

مجله مراحم

۸_ عشق به آزادی و تعصبی که به میهنم و مردمم دارم چنان است که کمترین موج تازه ای که بر چهره این امت که معشوق من است می نشیند زندگی خودم، مسئولیت های خانوادگی ام، زن و فرزند و پدر و مادرم و قوم و خویش و کار و گرفتاری و تکالیف شخصیم و حتی خورد و خوابم را فراموش میکنم!

هنوز همچون آن جوان مجرد آزاد پرشور همواره آماده ام که برای آزادی، برای نجات ملتم، برای خوشبختی این نسل اگر بخواهد هرچه دارم با قبول منت و شرمندگی از عجز و تهیدستی ام ایثار کنم، شرمندگی!
زیرا یک معلم، جز مغزش که کار می کند و جز دلش که می زند چه دارد؟
کتاب گفتگوهای تنهایی به نویسندگی علی شریعتی
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)

مجله مراحم

۹_ بعد از هیتلر، همه ی آلمان درک کردند که او چه بلایی بر سر کشور و زیربناهای آن آورده است؛ اما یک چیز نابود شده ی اساسی بود که هرکسی نمی فهمید و آن، خیانت هیتلر به کلمات بود.

خیلی از کلمات شریف، دیگر معنی خود را از دست داده بودند، پوچ و مسخره شده بودند. عوض شده بودند. آشغال شده بودند.
کلماتی مانند آزادی، آگاهی، پیشرفت و عدالت.
کتاب آدم کجا بودی به نویسندگی هاینریش بل
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری 53)
بهترین متن‌ها در میان کتاب‌ها (سری ۵۳)

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: