بیانیه اسرائیل به قانون جدید حماس

بیانیه اسرائیل به قانون جدید حماس در رابطه پذیرفتن تاسیس دولت فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷

بیانیه اسرائیل به قانون جدید حماس

رژیم صهیونیستی در واکنش به بیانیه جنبش مقاومت اسلامی «حماس» درخصوص پذیرفتن تاسیس دولت فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷، تاکید کرد تا زمانی که این گروه سلاح خود را زمین نگذاشته و از مقاومت خشونت‌بار دست نکشد، تغییر شکل حماس را نمی‌پذیرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» کابینه رژیم صهیونیستی گفت اتخاذ موضع نرم‌تر علیه اسرائیل توسط حماس فقط زمانی قابل اعتماد خواهد بود که این سازمان اقدامات نظامی‌اش علیه تل‌آویو را پایان داده و منابع خود را برای بهبود وضعیت انسانی در نوار غزه به کار ببرد.

در این بیانیه آمده است: «در روزی که حماس حفر تونل‌ها را متوقف کند و منابعش را به ایجاد زیرساخت‌های شهروندی معطوف نماید و همچنین زمانی که آموزش کشتن اسرائیلی‌ها را پایان دهد، انگاه تغییر واقعی خواهد بود.»

با وجود حذف شدن بند بنیادین «دعوت صریح به لزوم از بین بردن موجودیت اسرائیل» از سند جدید جنبش حماس اما بازهم رژیم صهیونیستی ادعا کرد این گروه هم‌اکنون تمام منابع و تدارکات خود را برای جنگ با اسرائیل هزینه می‌کند.

حماس سند جدید خود را که شامل تغییرات مهمی بود، منتشر کرد. این سند ۴۲ بند دارد که بر حق بازگشت آوارگان، مبارزه با رژیم صهیونیستی از همه طرق تأکید می‌کند و به نوعی با تشکیل کشور فلسطین به جای بحرتانهر در مرزهای اشغالی ۱۹۶۷ موافقت کرده است.

بیانیه اسرائیل به قانون جدید حماس

بیانیه اسرائیل به قانون جدید حماس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: