بیانیه خانواده مریم میرزاخانی به مردم ایران درباره محل دفن او

بیانیه خانواده مریم میرزاخانی

بیانیه خانواده مریم میرزاخانی به مردم ایران درباره خاکسپاری پیکر وی صادر شد خانواده مریم میرزاخانی در خصوص محل خاکسپاری این نابغه ریاضی ایرانی بیانیه ای ببرای مردم ایران صادر کردند.

بیانیه خانواده مریم میرزاخانی به مردم ایران

خانواده مریم میرزاخانی در اطلاعیه ای اعلام کرد:

خاکسپاری او در آمریکا به طور خیلی خصوصی برگزار می‌شود و از عموم مردم خواست به این تصمیم خانواده وی احترام بگذارند.

در این اطلاعیه که با امضای همسر، پدر، مادر و خواهر مریم میرزاخانی رسیده آمده است که مراسم یادبودی برای شرکت عموم ساعت ۴ تا ۶ بعد از ظهر یک‌شنبه در بنیاد توحید در سن‌خوزه ( آمریکا) برگزار می‌کنند.

میرزاخانی پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل بیماری سرطان،در سن ۴۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

مریم میرزاخانی، ریاضیدان نابغه ایرانی و استاد دانشگاه استانفورد متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶در شهر تهران است.

وی در سال‌های ۱۳۷۳و ۱۳۷۴در زمان تحصیل در دبیرستان با کسب مدال طلای المپیاد ریاضی کشوری به المپیاد جهانی ریاضیات در هنگ کنگ و کانادا اعزام شد که در المپیاد ۱۹۹۵ کانادا علاوه بر کسب مدال طلا، حائز بالاترین امتیاز در بین دانش آموزان جهان شد. بیانیه خانواده مریم میرزاخانی

وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه در دبیرستان فرزانگان تهران، تحصیلات کارشناسی خود را در رشته ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف به پایان برد.

میرزاخانی پس از پایان دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل به دانشگاه هاروارد آمریکا رفت. وی در سال ۱۹۹۹میلادی زمانی که در دانشگاه ‘پرینستون’ به تحقیق و تدریس اشتغال داشت موفق شد راه‌حلی برای یک مشکل ریاضی پیدا کند. بیانیه خانواده مریم میرزاخانی

ریاضیدانان مدت‌های طولانی بود که به دنبال یافتن راه عملی برای محاسبه حجم رمزهای جایگزین فرم‌های هندسی هذلولی بودند و در این میان مریم میرزاخانی جوان در دانشگاه ‘پرینستون’ نشان داد که با استفاده از ریاضیات شاید بتوان بهترین راه را به سوی دست یافتن به راه‌حلی روشن در اختیار داشت.

وی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ ای آنها» برنده مدال فیلدز شد که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی نخستین زن و نخستین ایرانی برنده مدال فیلدز است.

بیانیه خانواده مریم میرزاخانی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: