بیوگرافی بیژن کیان مردی در تیم ترامپ + تصاویر

بیژن کیان Bijan Kian بیزنس‌من ایرانی آمریکایی از اعضای سابق هیئت مدیره بانک صادرات واردات آمریکا است.

بیوگرافی بیژن کیان

او در سال ۲۰۰۷ از سوی رئیس جمهور جرج دابلیو بوش برای تصدی این سمت معرفی و با رای اعتماد سنا تأیید شد. کیان از شرکای تجاری سابق مایکل تی. فلین، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، بود.

کیان در ایران مهندسی خوانده و در دانشگاه برایتون انگلستان به ادامه تحصیل پرداخته است.

بیژن کیان و همسرش

بیوگرافی بیژن کیان و همسرش

ماجرای بیژن کیان و تیم ترامپ

شرکت فلین و کیان که ۵۳۰ هزار دلار از ترکیه دریافت کرده، سعی در ساخت مستندی داشته که روح‌الله گولن را مشابه آیت الله خمینی (ره)، و در پی بازگشت به ترکیه همچون او معرفی کند.

در جریان تحقیقات اف‌بی‌آی در خصوص شبکه لابیگری مایکل فلین، کیان مرکز توجهات قرار گرفته است. کیان و فلین در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۶ در نیویورک با وزیر امور خارجه و وزیر انرژی ترکیه که داماد رئیس جمهور این کشور است دیدار کردند. در اواخر اکتبر کیان کارکنان کمیته امنیت میهن مجلس نمایندگان را به مقر گروه اطلاعاتی فلین در ویرجینیا دعوت کرد. کیان سعی کرد آنان را وادار به برگزاری یک جلسه استماع در خصوص گولن کند.

تاجر ایرانی و امریکای ترامپ

اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در آخرین تحقیقات خود درباره ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه به فردی به نام بیژن کیان برخورد کرده که پیشتر شریک تجاری “مایکل فلین” مشاور امنیت ملی مستعفی کاخ سفید بوده است.

بیژن کیان یکی از دشمنان ایران

نزدیک‌ترین فرد ایرانی به مایکل فلین، بیژن آر. کیان (Bijan R. Kian) از چهره‌های شناخته‌شده در جامعه ایرانی ـ آمریکایی‌هاست که مخالف جمهوری اسلامی است.

به گفته برخی منابع آگاه، اف بی آی معتقد است که کیان حلقه گمشده ارتباط مایکل فلین با روسیه و ترکیه پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکاست. اینکه کیان در زیر ذره بین اف بی آی قرار گرفته است پیشتر در هیچ کجا گفته نشده بود.

بیوگرافی بیژن کیان و همسرش

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا اف بی آی علیه او اعلام جرم خواهد کرد یا اینکه منتظر خواهد ماند تا مدارک بیشتری از او به دست آورد.

شخصی که اخیرا از سوی اف بی آی در رابطه با ارتباط فلین با روسیه مورد بازجویی قرار گرفته به برخی منابع خبری گفته است بازجویان اف بی آی در رابطه با کیان و ارتباط او با پروژه های فلین سوالات زیادی از او پرسیده اند.

بیژن کیان واسطه آمریکا و روسیه

گفته می شود در پرونده ارتباط مایکل فلین با ترکیه و لابی گری او از طرف مقامات این کشور برای استرداد فتح الله گولن (اپوزیسیون ترکیه ای مقیم آمریکا که رجب طیب اردوغان او را به دخالت در کودتای نافرجام سال گذشته متهم کرده است) نیز بیژن کیان با توجه به ارتباطات گسترده خود با مقامات ترک، نقش حیاتی را در این بین ایفا کرده و وجوه پرداخت شده به فلین نیز از طریق او پرداخت شده است.

سوابق بیژن کیان

به گفته یک منبع آگاه، فلین و کیان هر دو یک ماه پیش از انتخابات اخیر آمریکا با وزیر امور خارجه ترکیه و وزیر انرژی این کشور که داماد اردوغان است، در نیویورک دیدار کردند. تا این لحظه، اف بی آی و کیان هیچ یک درباره صحت و سقم گزارشهای منتشر شده اعلام نظر نکرده اند. بیژن کیان عضو سابق بانک صادرات و واردات آمریکا و از چهره های مخالف جمهوری اسلامی ایران در این کشور است.

وی همزمان با پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، همراه با فلین وارد تیم انتقال قدرت او شد و با توجه به اینکه فلین باتجربه ترین چهره امنیتی کمپین انتخاباتی ترامپ بود، نزدیکی او به کیان باعث شد که به نوشته رویترز، شریک تجاری سابق او نیز در انتخاب اعضای کابینه ترامپ در حوزه امنیتی تاثیرگذار باشد. فلین کمتر از یک ماه بعد از ورود به کابینه ترامپ به دلیل افشای روابطش با روسیه مجبور به استعفا شد.

بیوگرافی بیژن کیان مردی در تیم ترامپ

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: