ترفند های مهم صفحه کلید

ترفند های مهم صفحه کلید +آموزش ترفندهای کیبورد کامپیوتر را در ادامه مشاهده کنید.

ترفند های مهم صفحه کلید

امروزه کار با کامپیوتر را همه افراد تقریبا بلد هستند و در یادگیری آن از یکیدیگر پیشی میگیرند پس باید برای سبقت گرفتن از دیگران سرعت کار با کامپیوتر را افزایش داد که یکی از مهمترین روش ها کلید های میانبر هستند که باید انها را یادبگیرید .

ترفند های مهم صفحه کلید +آموزش ترفندهای کیبوردترفند های مهم صفحه کلید

در واقع یادگیری کامپیوتر یادگیری مجموعه ای از ترفندها است که هر کسی تعداد ترفندهای بیشتری بلد باشد میتواند بهتر با آن کار کند و در نتیجه سرعت کارش با رایانه هم نسبت به دیگران افزایش می یابد.

باید به این نکته توجه کنید که میانبرهای صفحه کلید و کلید های ترکیبی کیبورد یا صفحه کلید میتواند شما را در یادگیری و سرعت بخشید در حین کا با رایانه کمک خیلی زیادی کند پس سعی کنید کار با کلید های ترکیبی صفحه کیبورد را زودتر یاد بگیرید تا از دیگران در یادگیری کامپیوتر چند قدم جلو بیافتید.

ما در ادامه به تعدادی از ترفند های مهم صفحه کلید و میانبر رایانه اشاره میکنیم و امیدواریم که یتوانیم شما در پیشرو یادگیری رایانه سرعت ببخشیم.

آموزش ترفندهای کیبورد کامپیوتر

Alt:

 ۱- کلید Alt را نگه دارید و روی فایل مورد نظر دو با کلیک (دو بار Enter را فشار بدهید) کنید. با این روش به سرعت صفحه properties باز می‌شود.

 ۲- کلید Alt را نگه دارید و در همان حال کلید Tab را فشار بدهید. با این کار صفحه ای باز می شود که فایل‌های درحال اجرا را نشان می‌دهد و شما می توانید بین گزینه های taskbar جا به جا شوید.

 ۳- می خواهید منو File, Edit, View و… را باز کنید. اگر دقت کنید زیر حرف اول این کلمات در اکثر برنامه‌ها مانند Internet Explorer و Firefox خط کشیده شده است. با نگه داشت Alt و فشار دادن کلید اول کلمه می توانید به منوها دسترسی داشته باشید. مثلا برای باز کردن منو file همزمان Alt+Fرا فشار می‌دهید.

ترفند های مهم صفحه کلید

 ۴- اگر از Internet Explorer استفاده می‌کنید با ترکیب Alt و کلیدهای جهات دار چپ و راست می‌توانید صفحات را Forward  یا Back کنید.

 Ctrl+Shift+2 :

 تا به حال به رعایت نیم‌فاصله دقت کرده‌اید؟

 به این مثال توجه کنید:

 ۱- ایرانی می تواند.

 ۲- ایرانی می‌تواند.

 در (۱) نیم فاصله رعایت نشده و در (۲) رعایت شده است. برای نگارش درست لغات فارسی باید نیم‌فاصله رعایت شود. نکات نگارشی نوشتن را رعایت کنید.

آموزش کلید های ترکیبی کامپیوتر

 Ctrl+Shift+1 :

 بلدید به این صورت بنویسید:

 ی‍ ، ‍ا ، ‍‍ع ، ‍‍‍غ ، ‍ح ، ‍خ ‍

 با فشاردادن کلیدهای بالا هنگام تایپ کردن، اینگونه بنویسید.

ترفند های مهم صفحه کلید

 Shift + J :

 حتما دیده‌اید بعضی‌ها حروف را هنگام تایپ کردن می‌کشند. حرفی که می خواهید کشیده شود را تایپ کنید سپس تا جایی که می خواهید حرف کشیده شود کلیدهای Shift+j را نگه دارید.

ترفند های مهم صفحه کلید

 بوق:

 صدای بوق برای فشار دادن کلیدهای Num Lock  و Caps Lock و Scroll Lock کمک می کند تا اگر هنگام تایپ کردن اشتباهی این کلیدها را فشار دادید زود متوجه بشوید.

ترفند های مهم صفحه کلید

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: