ترکیه آماده میانجیگری میان عربستان و ایران است

ترکیه آماده میانجیگری میان عربستان و ایران است

http://img.morahem.com/wp-content/uploads/2016/10/566520.jpg

 

وزیر خارجه ترکیه از آمادگی کشورش برای میانجیگری میان عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران به منظور از سر گیری روابط خبر داد.

به گزارش مراحم به نقل از روسیا الیوم، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر همتای عربستانی خود در پایان نشست وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه در ریاض اعلام کرد که آنکارا آماده میانجیگری میان عربستان و ایران در صورت طرح چنین درخواستی از سوی طرفین است.

ترکیه آماده میانجیگری میان عربستان و ایران است

چاووش اوغلو درباره بحران سوریه نیز اظهار داشت: عادی سازی روابط (ترکیه) با روسیه به معنای تغییر موضع ما در قبال سوریه و بشار اسد رئیس جمهور این کشور نیست… و ما خواهان ایفای نقش مثبت مسکو در حلب هستیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که ما (در نشست شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه) اوضاع عراق و اقدامات اتخاذ شده در موصل را مورد بررسی قرار دادیم و این اهالی موصل هستند که باید شهرشان را از دست داعش نجات دهند و نباید این ماموریت را به نیروهای بسیج مردمی عراق(حشدالشعبی) واگذار کنند.
 
چاووش اوغلو همچنین از سفر قریب الوقوع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به عربستان سعودی خبر داد و اعلام کرد که تاریخ این سفر بعدا اعلام خواهد شد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: