تست هوش و تمرکز (سری ۷)

مجله مراحم; تست هوش، معما، چیستان و یا هر نام دیگری که برایش انتخاب شده است، در این جا قرار است با این گونه سوالاتی که هوش و تمرکز شما را نشانه گرفته، کمی فسفر بسوزانیم و توانایی ذهن خود را محک بزنیم.
 
 
در ابتدا می رویم سراغ پاسخ های سوالات شماره قبل: تست هوش و تمرکز (سری ۶)
 
جواب سوال شماره ۱:
در شکل، بین هر برش از دایره با برش مشابه در دایره های همان ردیف رابطه وجود دارد. در دایره های ردیف بالا عدد موجود در هر برش دایره وسطی برابر مجموع اعداد در دایره های طرفین است. در ردیف پایین عدد موجود در هر قاچ دایره وسطی برابر اختلاف اعداد در قاچ های مشابه از دایره های طرفین است. بنابراین پاسخ ۷ میشود.
 
جواب سوال شماره ۲:
 
در گودال خاکی وجود ندارد، بنابراین حجم خاک برابر صفر است.

 
 
جواب سوال شماره ۳:
 
تست هوش و تمرکز (سری 7)
 
 
۱۶ حالت

 
 
جواب سوال شماره ۴:
 
یک شتر از کسی قرض می کنیم و به تعداد شترها اضافه می کنیم. اکنون تعداد شترها هجده نفر است.
پسر اول نه شتر، پسر دومی شش شتر و پسر سوم دو شتر. در انتها هم شتری را که اول قرض گرفته شد را به صاحبش برمی گردانیم.

 
جواب سوال شماره ۵:
 
۸۴۹
 
از بالا هر عدد بعلاوه ۱ شده سپس ضرب در ۳ و عدد بعدی حاصل شده.
 

مجله مراحم

 
حالا می رویم سراغ سوال های امروز:
 
۱. پیرمرد کهنسالی در یک آپارتمان زندگی میکند. بخاطر پیر بودن او باید بیشتر چیزها دم در خانه به او تحویل داده شود. در روز چهارشنبه وقتی که پستچی به آپارتمان او میرود تا نامه پیرمرد را به او تحویل دهد، پیرمرد در را باز نمی کند و پستچی شک می کند که شاید اتفاقی برای پیرمرد افتاده باشد. از سوراخ قفل درون آپارتمان را نگاه می کند و بدن خون آلود پیرمرد را می بیند که بر روی زمین افتاده است.
 
او بلافاصله به پلیس خبر میدهد. کارآگاه در محل وقوع جرم حاضر می شود و به دنبال سرنخی برای پیدا کردن قاتل می گردد. او دو بطری شیر گرم، روزنامه روز دوشنبه و مقداری جعبه کادو پیچ شده در بیرون آپارتمان پیدا میکند. کارآگاه بدون فوت وقت با مرکز پلیس تماس میگیرد و اعلام میکند که می داند قتل را چه کسی انجام داده! به نظر شما قاتل چه کسی بوده است؟
 
تست هوش و تمرکز (سری 7)
 
.

جواب سوالات در قسمت بعدی منتشر می شود.

مجله مراحم

 
 
 
۲. بزرگترین عددی که با جابه جایی فقط دو چوب کبریت بدست می آید، کدام است؟
 
تست هوش و تمرکز (سری 7)
 
.

جواب سوالات در قسمت بعدی منتشر می شود.

مجله مراحم

۳. گزینه مناسب برای خانه ی چهارم کدام است؟
 
تست هوش و تمرکز (سری 7)
 
.

جواب سوالات در قسمت بعدی منتشر می شود.

 
 

مجله مراحم

۴. یک وان حمام را در نظر بگیرید. اگر شیر آب سرد را تا آخر باز کنیم ۱۸ دقیقه طول می کشد که این وان پُر شود. اگر شیر آب داغ به تنهایی تا آخر باز باشد ظرف ۱۵ دقیقه این وان پُر میشود.

اگر درپوش سوراخ کف وان را برداریم تا آب خالی شود، در حالتی که وان کاملا پر باشد ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا کل آب این وان، خالی شود.
اکنون حالتی را در نظر بگیرید که هردو شیر آب سرد وگرم، تا آخر باز باشد و البته درپوش سوراخ کف وان را هم برداشته باشیم. چقدر زمان لازم است تا این وان، کاملا پر شود؟
 
تست هوش و تمرکز (سری 7)
 
.

جواب سوالات در قسمت بعدی منتشر می شود.

 

مجله مراحم

۵. اعداد ۱ تا ۸ را طوری در جدول قراردهید که اعداد متوالی، کنار هم نباشند (منظور از کنار هم یعنی بالا، پایین، چپ، راست و مورب)
 
 
تست هوش و تمرکز (سری 7)
 
.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: