تشخیص زودهنگام بیماری اوتیسم با تست شنوایی +حذف

 http://g.psychcentral.com/news/u/2011/11/Young-adolescent-Boy-Autism-4.jpg
در یک مطالعه جدید آشکار شد که با انجام یک تست شنوایی ساده می توان کودکانی را که در معرض ابتلا به اوتیسم هستند پیش از آغاز تکلم در آنها شناسایی کرد.

به گزارش مجله مراحم به نقل از ایسنا، در این بررسی متخصصان دانشگاه روچستر آمریکا به وجود یک مشکل در گوش داخلی کودکان مبتلا به اوتیسم پی برده اند که می تواند در توانایی آنان در تشخیص گفتار، اختلال ایجاد کند.

آن لوئبک یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در این بررسی یک روش ساده، ایمن و غیرتهاجمی برای معاینه کودکان مبتلا به نارسایی شنوایی که با اوتیسم ارتباط دارد، شناسایی شد.

تکنیک فوق می تواند مسیر جدیدی را برای تشخیص اختلال اوتیسم بوجود آورد و پزشکان را قادر سازد در مراحل ابتدایی در روند پیشرفت بیماری دخالت کنند.

اختلال اوتیسم با بروز نقص در مهارت های اجتماعی ارتباطی و رفتارهای یکنواخت و محدود شناخته می شود. در حالیکه بسیاری از علائم این بیماری پیش از دو سالگی ظاهر می شود، اوتیسم در بیشتر کودکان پیش از سن چهار سالگی تشخیص داده نمی شود. به گفته کارشناسان در صورتیکه روش های درمانی زودتر آغاز شود کند کردن پیشرفت بیماری امکان پذیرتر خواهد بود.

در این بررسی تست شنوایی روی تعدادی کودک شش تا ۱۷ سال که به اوتیسم مبتلا بوده یا دچار این بیماری نبودند انجام گرفت. در مبتلایان به اوتیسم نوعی مشکل شنوایی در یک فرکانس خاص وجود داشت که در روند گفتار حائز اهمیت است. همچنین درجه نارسایی شنوایی با شدت علائم اوتیسم مرتبط بوده است.

در صورت تایید این یافته ها، پزشکان می توانند با انجام به موقع معاینات به کودکان در معرض خطر ابتلا به اوتیسم کمک کنند.

عکس کودکان و بچه های مبتلا به بیماری اوتیسم

عکس کودکان و بچه های مبتلا به بیماری اوتیسم

  عکس کودکان و بچه های مبتلا به بیماری اوتیسم عکس کودکان و بچه های مبتلا به بیماری اوتیسم عکس کودکان و بچه های مبتلا به بیماری اوتیسم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: