تصاویر جالب از خوابگاه تیم ملی تیراندازی ایران

 این روزها تیراندازان تیم ملی در اردویی به سر می‌برند که در سالن تمرینش با مشکل نبود فشنگ و در خوابگاهش با فرسودگی و نبودن امکانات مناسب روبرو هستند. یکی از رشته‌هایی که در اردوهای دائمی به سر می‌برد، تیراندازی است. ملی‌پوشان روزها و ماه‌های متوالی با موضوعات مختلفی در خوابگاه خود دست به گریبان هستند.(تصاویر بیشتر در ادامه مطلب)

ورود حشرات و موجودات موذی همچون “موش” به خوابگاه هم از دیگر مسائلی است که برای ملی پوشان، سریالی تکراری است. حتی پیش آمده که جسد موشی مرده در خوابگاه روزها باقی بماند و کسی هم به این موضوع رسیدگی نکند!

ورود حشرات و موجودات موذی همچون “موش” به خوابگاه هم از دیگر مسائلی است که برای ملی پوشان، سریالی تکراری است. حتی پیش آمده که جسد موشی مرده در خوابگاه روزها باقی بماند و کسی هم به این موضوع رسیدگی نکند! یکی دیگر از مسائلی که در زندگی خوابگاهی ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار است، برنامه غذایی است. به نظر می‌رسد فدراسیون در این باره هم آن چنان که باید منسجم عمل نکرده است. تیراندازان ملی‌پوش می‌گویند، نه تنها برنامه غذایی ندارند حتی غذایی که از نظر کیفیت در سطح نازلی است در اختیارشان قرار می‌گیرد.
آن ها از شرایط تغذیه خود در ماه مبارک رمضان هم گله‌مندند و می‌گویند: ” حتی در هنگام سحر “آب معدنی” در برنامه غذایی شان وجود نداشته است. در زمان افطار هم حتی خبری از یک سفره ساده افطار نبوده که چای و خرمایی داشته باشد.”
این ورزشکاران که در چنین شرایطی تمرین می‌کنند معتقدند با تمام سختی‌ها در اردو هستند و تنها می‌خواهند مردم را خوشحال کنند و در مسابقات افتخار آفرین باشند هر چند هر موفقیتی نیازمند حمایت و پشتیبانی است.

واقعیت این است که وقتی ورزشکاری می‌خواهد در میادین بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشد باید حداقل‌هایی برایش مهیا شود، این حداقل‌ها تنها به مدیریت یک فدراسیون در مقطعی خاص باز نمی‌گردد بلکه باید روندی همیشگی باشد که حتی با تغییر مدیریتی و … به دست فراموشی سپرده نشود.
تیراندازی یکی از رشته‌های پرمدال محسوب می‌شود که حتی در المپیک نمایندگان ایران عملکرد قابل قبولی داشتند. این موضوع نشان می‌دهد که ملی‌پوشان با تمام کبودها (که البته تنها مربوط به فدراسیون تیراندازی نیست) در میادین بین‌المللی خود را ثابت کرده‌اند که البته نقش فدراسیون هم در این مسیر قابل انکار نیست اما نیاز است که این پشتیبانی‌ها به صورت آهسته و پیوسته ادامه یابد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: