چرا تماس صوتی تلگرام فیلتر شد؟

تماس صوتی تلگرام در ورژن جدید این اپلیکیشن برای ایرانی ها فعال شده بود که با استقبال گسترده مردم روبه رو شد اما ساعتی بعد تماس صوتی تلگرام در ایران فیلتر شد!

اما بعد از فیلتر شدن تماس صوتی تلگرام در ایران پاول دورف رئیس تلگرام اعلام کرد که این سرویس با توافق و قرارداد وزارت ارشاد ایران فعال شده است و با فیلتر کردن آن از ایران شکایت خواهیم کرد.

ابتدا همه گفتند که اپراتورهای سیم کارت ها این سرویس را مسدود کرده اند که مردم از آن استفاده نکنند چراکه با این سرویس دیگر کسی با سیم کارت خود تماس نمیگرفت و اپراتورها ضرر میکردند.

اما اپراتورها ای تلفن های همراه رسماً اعلام کردند که ما هیچگونه اقدامی برای مسدود سازی انجام نداده ایم.

تماس صوتی تلگرام فیلتر

تماس صوتی تلگرام را چه کسی فیلتر کرد؟

خبرگزاری ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به فیلترینگ تماس صوتی تلگرام و علت مسدود شدن آن از جانب قوه قضاییه تاکید کرد که این مسئله به قوه قضاییه مربوط است و این حوزه باید در این مورد اطلاع رسانی کند؛ اپراتور ها بر اساس حکم قوه قضاییه که به آنها ابلاغ شده است این کار را انجام داده‌اند.

محمود واعظی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مسدود شدن تماس صوتی تلگرام اظهار کرد: حدود یک ماه است که مسئولان تلگرام به دنبال راه‌اندازی تماس صوتی این شبکه در ایران هستند که در این خصوص دیدگاه‌های مختلفی از جانب اپراتورها در کشور وجود داشت.

وی درباره مسدود شدن تماس صوتی تلگرام نیز گفت که این سرویس با حکم قضایی که به اپراتورها ابلاغ شده، مسدود شده است.

همچنین ببینید: آموزش برقراری تماس صوتی با تلگرام

واعظی در رابطه با تبلیغات زودرس انتخابات در فضای مجازی خاطرنشان کرد: وزارت کشور، قوه قضاییه و شورای عالی فضای مجازی به مسئله انتخابات زودرس دیدگاه‌هایی دارند؛ این اقدامات غیر قانونی است اگر تبلیغات را شروع کنند یا در روزنامه‌ها یا فضای مجازی این کار را انجام دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با انتخابات الکترونیک هم گفت: زیرساخت‌های این کار در وزارت ارتباطات انجام شده است اما آنچه برای ادامه این کار لازم است هماهنگی وزارت کشور و شورای نگهبان است که هنوز به تفاهم نرسیده اند اما در صورتی که در این مورد توافق کنند، وزارت ارتباط آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک را دارد.

همچنین ببینید: تلگرام چقدر درامد دارد؟

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: