تولد دوقلوی عجیب الخلقه + تصاویر

تولد دوقلوی عجیب الخلقه

گاهی ممکن است به دلیل اختلال ژنتیکی و همینطور اختلال در رحم مادر در زمان حاملگی نوزادی سالم به دنیا نیاید و با انواع نواقص و عیب ها متولد شود .

در حامگلی دوقلو به علت فضای کم در رحم مادر ممکن است این اختلال بیشتر دیده شود.

یک نوزاد دختر عجیب الخلقه در هند به دلیل اختلال تشکیل جنین در رحم مادر بعد از تولد تصاویرش مثل یک بمب خبری در فضای مجازی منتشر شد.

تولد دوقلوی عجیب الخلقه

تولد دوقلوی عجیب الخلقه

تولد دو قلوی به هم چسبیده

نوزاد دختر از لحاظ جسمی کاملا سالم است ولی از نظر ظاهری وضعیتی عجیب دارد تا جایی که اکثر شبکه های اجتماعی و وب سایت های خبری نام او را به عنوان نوزاد ترسناک منتشر کردند.

دوقلوی انگلی که منجر به رشد سر اضافه روی شکم این نوزاد شده بود وضعیت درمان را برای پزشکان سخت و پیچیده ساخت .نوزاد دختر علاوه بر سر اضافی که کنار شکمش رشد کرده دستی اضافه دارد که نتیجه همان دوقلوی انگلی است و او را تبدیل به نوزادی عجیب الخلقه کرده است.
از آنجایی که خانواده ی نوزاد توانایی تامین هزینه درمان ندارند تیم پزشکی بیمارستان Jaipurتصمیم گرفت تا او را به صورت کاملا رایگان جراحی کنند.

 

تولد دوقلوی عجیب الخلقه

جراحان هندی زندگی جدیدی به نوزاد عجیب الخلقه متولد شده با سر روی شکمش دادند این جراحی موفقیت آمیز ۴ ساعت طول کشید و در نهایت نوزاد با وضعیتی مناسب از اتاق عمل به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

سر رشد کرده روی شکم این نوزاد به دلیل اختلال رشد ناقص رایج در میان دوقلوهای انگلی گوش و چشم نداشته و دارای یک دست نیمه بود.

به گزارش تیم پزشکی سر رشد کرده روی شکم به دلیل استفاده از خون نوزاد به شدت او را ضعیف کرده بود.بر خلاف دوقلوهای به هم چسبیده، نوزاد با اعضایی کاملا سالم و جدا از دوقلوی انگلی ناقص رشد می کند.

تولد دوقلوی عجیب الخلقه

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: