توهین روزنامه همشهری به سیل زدگان آذربایجان (عکس)

توهین روزنامه همشهری به سیل زدگان آذربایجان خشم آذری ها را برانگیخت.

در شهرستان آذرشهر مردم زیر پل به تماشای سیل یا هر منظره ای دیگر ایستاده بودند که به یکباره زمین ریزش کرد و تعداد زیادی از شهروندان آذری را غرق کرد و همچنین خودروهایی که روی پل ایستاده بودند نیز به دلیل فروریختن پل در سیل غرق شدند.

اما روزنامه همشهری در تیتری عجولانه نوشت: «سیل آمد تماشاگران را برد»

این تیتر روزنامه همشهری با اعتراض شدید کانال های تلگرامی منتسب به آذری ها روبه رو شد و رسانه های آذربایجان به شدت از این تیتر انتقاد کردند.

مردم معترض می گویند: در این تیتر، شهروندان آذری متهم به ناآگاهی و بی مبالاتی شده ند و مدیران روزنامه انگشت اتهام در ماجرای کشته شدن افراد را به سمت خود مردم نشانه رفته اند.

توهین روزنامه همشهری به سیل زدگان

توهین روزنامه همشهری به سیل زدگان آذربایجان

توهین روزنامه همشهری به سیل زدگان

سایت ها و کانال های تلگرامی منسوب به سه شهر تبریز، ارومیه و اردبیل از دیروز مطالبی از قول شماری از شهروندان منتشر کرده اند که از ناراحتی و دلخوری شدید آنها حکایت دارد. آنها گفته اند قضاوت روزنامه شهرداری در باره دلیل قربانیان سیل، ناجوانمردانه، خلاف واقع و اهانت آمیز است.

آن گونه که سایت ها و کانال های آذری زبان نوشته اند این اعتراض ها در مجالس تشییع قربانیان سیل به صورت بارزتر از سوی بستگان افراد داغدیده اعلام شده است.

همچنین ببینید: غرق شدن مردم در سیل آذرشهر (فیلم وحشتناک)

یکی از سایت های خبری تبریز نوشته است: «در حالی که بسیاری از جانباختگان سیل روز جمعه شهرستان های آذرشهر و عجب شیر جزو اهالی روستا (ساکنان داخل منزل) و خودروهای عبوری در این منطقه بودند»

روزنامه همشهری با نگاهی ناآگاهانه و غیر منصفانه تمامی جانباختگان را جزو تماشاگران این سیل خوانده است. این سایت می افزاید: بی تردید انتخاب چنین تیتر عجولانه و غیر منصفانه هیچ گاه از یاد مردم داغدار آذربایجان فراموش نخواهد شد.

در شماره امروز روزنامه همشهری نشانه ای از اصلاح و توضیح در این باره دیده نمی شود. تنها تیتر مربوط به سیل مطلبی است که در آن نویسنده از منظر دعوای همیشگی شهردار تهران با دولت به سیل نگاه کرده و در پایان هم نتیجه گیری کرده است که این اتفاق بر اثر غفلت مسئولان دولت و پیش بینی نکردن آنها را رخ داده است!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: