جزئیات جدید از تیراندازی و قتل ۶ نفر در اراک

دادستان اراک: عامل تیراندازی اراک قاچاقچی نیست / این فرد محکوم به اعدام نبوده است

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در پی تیراندازی روز گذشته در استان مرکزی  و کشته شدن ۶ نفر از اعضای دو خانواده، قاتل فراری در همان شب و در استان مرکزی دستگیر شد، این در حالی است که معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس دستورالعمل سرویس های امنیتی غربی این بار نیز تلاش دارند با تولید دروغ در شبکه های اجتماعی موضوع جدیدی برای حمله به قوه قضائیه خلق کنند.

پس از دستگیری عامل تیراندازی و قتل اعضای دو خانواده در اراک، مطالبی بر اساس همین دستور کار در برخی صفحات اجتماعی منتشر شد مبنی براینکه این قاتل قاچاقچی مواد مخدرمحکوم به اعدام  بوده و با مرخصی وی موافقت شده است، جدای از بی پایه و اساس بودن این ادعا باید گفت این فرد اصلا سابقه قاچاق مواد مخدر در پرونده قضایی خود ندارد.

دادستان اراک: متهم قاچاقچی مواد مخدر و محکوم به اعدام نبوده است
 
فرشید طاهری دادستان عمومی و انقلاب اراک در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در خصوص مشارکت این فرد در قتلی در سال گذشته گفت: سال گذشته یک درگیری بین این شخص و فرد دیگری رخ داد که تنها ضربه‌ای به سر مقتول آن حادثه وارد شد ولی حسب نظریه پزشکی قانونی و شهود حاضر در صحنه  صدمه وارده منجر به قتل نشد و مقتول با ضربه چاقوی برادرزاده وی کشته شد.
 
وی تصریح کرد: این فرد به اتهام شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل تحت پیگرد قانونی بوده و به دلیل شرکت در این ضرب و شتم در زندان به سر می‌برده و با وثیقه برابر با جرم انجام شده از زندان بیرون آمده و حسب دادنامه صادره از شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مرکزی نامبرده به تحمل حبس و پرداخت دیه ضربه وارده محکوم شده است؛ با توجه به اعتراض نامبرده و عدم قطعیت حکم صادره و مطابق موازین قانونی نامبرده با قرار وثیقه تا قطعیت رای در دیوان عالی کشور موقتا آزاد شده است.
 
وی در رابطه با افراد کشته شده و ارتباط قاتل با این افراد عنوان کرد: خانواده اول مربوط به یکی از پرسنل نیروی انتظامی است که سال گذشته در جریان دستگیری این فرد همکاری داشته است. این مامور نیروی انتظامی به همراه خواهر، مادر و برادرش صبح روز گذشته به دست این قاتل به قتل رسیده اند و یک نفر از افراد این خانواده نیز در بیمارستان بستری است.
 

عکس دستگیری قاتل دو خانواده در اراک

 
عامل تیراندازی اراک,قاتل اراکی,قاتل دو خانواده در اراک
دادستان عمومی و انقلاب اراک در پایان خاطرنشان کرد: این فرد اصلا قاچاقچی مواد مخدر و محکوم به اعدام نبوده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: