عکس های جاستین ترودو و همسرش

جاستین ترودو و همسرش

جاستین ترودو و همسرش سوفی گرگوار و فرزندش برای شرکت در اجلاس رهبران گروه ۲۰ وارد هامبورگ آلمان شدند.

نخست وزیر کانادا که به خوش تیپ ترین نخست وزیر دنیا ملقب است به همراه همسر و فرزندش به آلمان سفر کرد تا در اجلاس گروه ۲۰ هامبورگ شرکت کند تیپ او و همسرش مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

عکس های نخست وزیر کانادا و همسرش

نخست وزیر کانادا,جاستین ترودو و همسرش

جاستین ترودو و همسرش

نخست وزیر کانادا,جاستین ترودو و همسرش

جاستین ترودو و همسرش

نخست وزیر کانادا,جاستین ترودو و همسرش

جاستین ترودو و همسرش

نخست وزیر کانادا,جاستین ترودو و همسرش

۱۰ نکته جالب درباره جاستین ترودو 

۱۰- جاستین ترودو کیست ؟

جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال و فرزند نخست وزیر سابق کانادا پیر ترودو است و در تاریخ ۱۹/۱۰/۲۰۱۵ حزب خود را در انتخابات پیروز کرد. او با ۴۳ سال سن در زمان انتخاب ، دومین نخست وزیر جوان تاریخ کانادا محسوب میشود.

۹- سوابق جاستین ترودو چیست ؟

او ابتدا لیسانس ادبیات انگلیسی را از دانشگاه مک گیل دریافت نمود .سپس لیسانس علوم تربیتی را از دانشگاه بریتیش کلمبیا اخذ کرد و از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ در دانشگاه مونترال مهندسی خواند .او فعالیت خود در زمینه سیاست را از سال ۲۰۰۸ و زمانی که عضو پارلمان شد شروع کرد .در آن برحه انتقادات زیادی در رابطه با سوابق و تجربه او توسط رسانه ها و همچنین احزاب سیاسی مطرح شد . علارغم این ، او به عنوان رهبر حزب لیبرال در سال ۲۰۱۳ انتخاب شد و تنها دو سال بعد وارد کارزار انتخاباتی نخست وزیری شد .

۸- ترودو از چه خانواده ای می آید ؟

این اولین بار در تاریخ کانادا بود که پسر یک نخست وزیر سابق همان سمت قبلی پدر خود را کسب می کند. پیر ترودو ، برای اولین بار از آوریل ۱۹۶۸ تا ژوئن ۱۹۷۹ و سپس از مارچ ۱۹۸۰ تا ژوئن ۱۹۸۴ به عنوان نخست وزیر انتخاب شد. در دوره ی او قانون حقوق و آزادی های مدنی تصویب شد که به موجب آن هر کانادایی بدون توجه به مذهب ، نژاد یا رنگ پوست خود از این آزادی ها برخوردار می شد .در ابتدا و سال ۲۰۰۰ معلوم بود که جاستین قصد داشت که جا پای پدرش بگذارد .

۷- شخصیت جاتین ترودو چگونه است ؟

علاوه بر تحصیلات بسیار مناسبش ، تجربیات زیادی در زندگی به دست آورده است . او به عنوان یک معلم ، بازیگر و مربی بانجی جامپینگ کار کرده است . بوکس کار کرده ، کارهای خیریه انجام داده به خاطر رقصش مشهور هم شده است. او با تمرکز بروی کمپین انتخاباتی مثبت سعی کرد به جای تمرکز روی نقطه ضعف های طرف مقابل نشان بدهد که حزبش چه کارهایی میتواند برای کانادا انجام دهد .او با دادن شخصیتی بروز و شاداب به پست نخست وزیری ، توجه رای دهندگان را به خود جلب کرد.

۶- انتخابات در کانادا چگونه برگزار می شود ؟

سیستم انتخابات در کانادا به این صورت است که شخصی که بیشترین رای روی کاغذ را بیاورد برنده انتخابات است و شباهت زیادی به انتخابات انگلستان دارد.کشور به بخش های مختلفی تقسیم میشود و کاندیداها در این بخش ها به رقابت می پردازند . کاندیدایی که بیشترین رای را در آن منطقه خاص بیاورد ، به عنوان نماینده آنها صاحب کرسی پارلمان میشود .و نحوه انتخاب رئیس حزب هم بدین صورت است که کاندیداها با رقابت در مناظره ها و کمپین های انتخاباتی و جلب توجه اکثریت مردم انتخاب می شوند .

۵-چه حزب هایی در کانادا وجود دارند ؟

در انتخابات سال ۲۰۱۵ ، رقابت اصلی حزب لیبرال با احزاب محافظه کار و نئو دموکرات ها به رهبری استفان هارپر و تام مالکر بود .لیبرال ها با کسب ۱۸۴ کرسی در مجموع توانستند به اکثریت لازم برای تشکیل دولت ترودو برسند در حالی که این تعداد در انتخابات قبل ۱۴۸ کرسی بود .محافظه کارها از ۱۵۹ کرسی قبلی به ۹۹ کرسی و نئو دموکرات ها از ۹۵ کرسی قبل فقط ۴۴ کرسی کسب کردند. کبک (محل دفتر موسسه مهاجرتی گنجی) هم توانست ۱۰کرسی بدست آورد و حزب سبز هم یک کرسی . به طور تاریخی قدرت در کانادا بین احزاب محافظه کار و لیبرال دست به دست شده و ترودو به عنوان اولین نخست وزیر لیبرال بعد از سال ۲۰۰۶ انتخاب شد .

۴- جاستین ترودو جایگزین چه کسی شد ؟

تا قبل از انتخاب ترودو ، رهبر حزب محافظه کار استفان هارپر تقریبا یک دهه و از فوریه ۲۰۰۶ این سمت را عهده دار بود .اون در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ با افزایش تعداد نمایندگان حزب خود ، سمت خود را حفظ کرد . او در طول مسئولیت ده ساله خود تمرکز بر کاهش مالیات و بزرگ کردن ارتش را در دستور کار خود قرار داد . او همچین تلاش زیادی برای دفاع از آبهای قطب شمال در مقابل روسیه کرد تا بتواند منابع و سرزمین های کانادا را حفظ کند . در مقابل منتقدان به او اتهام زده اند که شخصیت دیکتاتور گونه ای در مقابل رسانه ها و چندفرهنگی و نظرات مخالف دارد.به عقیده بسیاری همین رفتار او منجر به از دست دادن امتیازات ویژه ای در سال ۲۰۱۵ شد چرا که کانادایی ها به جای رای دادن به حزب مورد نظر خود ، فقط قصد داشتند که بر علیه هارپر رای دهند .

۳-بینش سیاسی جاستین ترودو چیست ؟

کمپین ترودو تاکید زیادی روی سیاست خارجی کانادا داشت . او قول داد که روابط کانادا با آمریکا را بهبود بخشیده و مناسبات سازنده و فعالی را با رئیس جمهور بسازد .او همچنین قول داد که حملات هوایی کاناداعلیه داعش در خاورمیانه را متوقف خواهد کرد و درها را بروی مهاجران سوری خواهد گشود و همچنین روابط سیاسی بهتری را با ایران رقم خواهد زد . او در زمینه های غیر سیاسی نظیر تغییرات آب و هوایی و محیط زیست ، قانونی سازی ماری جوانا و کاهش مالیات برای قشر متوسط جامعه قول اقدام داد.

۲- واکنش دنیا در قبال انتخابات کانادا چه بود ؟

نتایج انتخابات نشان دهنده ی تغییرات اجتماعی بنیادین در کانادا بود و در نتیجه مورد توجه جامعه بین المللی قرار گرفت . در طول یک هفته ، حذب لیبرال با هدایت یکی از کاریزماتیک ترین رهبران دنیا در سالهای اخیر از رتبه سوم به رتبه اول ارتقاء پیدا کرد .

۱- این انتخابات چگونه کانادا را تغییر خواهد داد ؟

بعد از ۹.۵ سال حکومت حزب محافظه کار ، انتخاب لیبرال ها مطمئنا تغییرات بنیادی زیادی را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد چرا که علاوه بر شکست سنگین محافظه کاران ، نئو محافظه کاران هم نیمی از کرسی های خود را از دست دادند . با بدست آوردن بیش از نیمی از کرسی های پارلمان توسط حزب لیبرال ، قوانین بیشتری به تصویب خواهند رسید و به دلیل عدم قدرت احزاب رقیب احتمال انتخابات زود هنگام به صفر خواهدرسید.

جاستین ترودو و همسرش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: