جالب ترین رکورد های گینس +تصاویر (سری ۸)

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.
 
 
 
****
 
سنگین ترین لیموزین
 
سنگین ترین لیموزین «سوار نیمه شب» وزنی معادل ۲۲۹۳۳ کیلوگرم دارد. این لیموزین ۲۱.۳ متر طول و ۴.۱ متر ارتفاع دارد. طراحان این لیموزین «Michael Machado» و «Pamela Bartholemew» کالیفرنیایی هستند که همکاری خود را از سپتامبر ۲۰۰۴ آغاز کردند. این لیموزین دارای ۳ سالن و یک بار مجزاست که می توانند ۴۰ مسافر و ۴ خدمتکار را در خود جای دهند. بوق این اتومبیل هم آهنگ «سوار نیمه شب» از برادران آلمن است.
 
سنگین ترین لیموزین
 

مجله مراحم

بلندقد ترین مرد
 
بلندترین مرد زنده سلطان کوسن (Sultan Kösen) متولد ۱۹۸۲ در ترکیه است که قد او در سال ۲۰۱۱ در آنکارا ۲ متر و ۵۱ سانتمیتر اندازه گیری شد. او اولین مرد بیشتر از ۸ فوت است که در ۲۰ سال اخیر نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. درواقع تنها ۱۰ مورد قابل اعتماد و تایید شده در طول تاریخ قدشان به بیش از ۸ فوت رسیده است. او رکورد «Xi Shun» چینی که ۲.۳۶۱ متر در سال ۲۰۰۵ اندازه گیری شده بود را شکست.
 
سلطان همچنین رکورد بلندترین دست های فرد زنده جهان را هم دارد، هر یک از دست های او از مچ تا نوک انگشت وسط ۲۸.۵ سانتیمتر است. او قبلا رکورد بزرگترین پای جهان را هم داشت، پای چپ او ۳۶.۵ و پای راستش ۳۵.۵ سانتیمتر است. رشد و بلندی بیش از حد سلطان به دلیل بیماری «pituitary gigantism» است که موجب تولید بیش از حد هورمون رشد می شود. هورمون رشد از غذه هیپوفیز در مغز ترشح می شود، اگر این غده آسیب دیده باشد که به آن تومور می گویند می تواند هورمون بیش از اندازه تولید کند. نتیجه این تولید بیش از حد، دست های بزرگ، استخوان های ضخیم و درد مفاصل است.
 
رشد غیرعادی سلطان از ۱۰ سالگی آغاز شد. اما به نظر می رسد در نهایت بعد از عمل جراحی روی تومور هیپوفیزش در سال ۲۰۱۰ رشد او متوقف شده است. سلطان یکی از پنج فرزند خانواده ای است که همگی اندازه های عادی دارند. به دلیل قد بلندش او نتوانست مدرسه را تمام کند و گاهی به کشاورزی برای حمایت از خانواده اش می پردازد. او از مزایای قد بلند بودنش به کمک به مادرش در کارهایی مثل تعویض لامپ یا آویختن پرده و از معایب آن پیدا نکردن کفش و لباس و حتی ماشین مناسب اشاره می کند. رویاهای این مرد غول پیکر مثل هر جوان دیگری داشتن همسر، خانواده و خانه خوب است. همچنین شانس پیدا کردن لباس های مناسب و معقول. او در حال حاضر یک شلوار جین دارد که فقط برای او ساخته شده است.
 
بلندترین مرد
 
بلندقد ترین مرد
 
بلندقد ترین مرد
 

مجله مراحم

 
بزرگترین خودکار دنیا
 
بزرگترین خودکار دنیا ۵.۵ متر طول و ۳۷.۲۳ کیلوگرم وزن دارد. این خودکار توسط «Acharya Makunuri Srinivasa» هندی ساخته شده است. عملکرد این خودکار درست مثل خودکارهای کوچک است.
 
بزرگترین خودکار دنیا
 

مجله مراحم

بیشترین انگور خورده شده در یک دقیقه
 
رکورد بیشترین انگور خورده شده در یک دقیقه ۷۳ تاست و توسط «Dinesh Shivnath Upadhyaya» هندی در بمبئی در سال ۲۰۱۴ بدست آمده است.
 
بیشترین انگور خورده شده در یک دقیقه
 

مجله مراحم

بیشترین کاشی شکسته شده در یک دقیقه توسط یک زن
 
بیشترین کاشی شکسته شده در یک دقیقه توسط یک خانم ۹۲۳ تاست و این رکورد توسط «لیزا دنیس» در میلان ایتالیا در سال ۲۰۱۴ بدست آمد. کاشی ها در دسته های ۱۰ تایی روی هم چیده شده بودند. لیزا شروع کرد و هر دو دسته را هریک را با یکی از دست هایش همزمان خرد می کرد. او فقط ۲ تا از کاشی هایی که قرار بود در این یک دقیقه بشکند را نتوانست بشکند.
 
بیشترین کاشی شکسته شده در یک دقیقه توسط یک زن
 

مجله مراحم

 
بیشترین فاصله دورکردن نخود با فوت
 
بیشترین فاصله ای که یک نخود با فوت دور شده است ۷ متر و ۵۱ سانتیمتر است و این رکورد توسط «Andre Ortolf» آلمانی در سال ۲۰۱۴ به دست آمده است.
 
بیشترین فاصله دورکردن نخود با فوت
 

مجله مراحم

بزرگترین حلزون
 
بزرگترین شکم پای زمین، حلزون غول پیکر آفریقایی است که بزرگترین نمونه اندازه گیری شده آن از دهان تا دم ۳۹.۳ سانتیمتر طول داشته و صدف آن هم ۲۷.۳ سانتیمتر در دسامبر ۱۹۷۸ اندازه گیری شده است. وزن این حلزون دقیقا ۹۰۰ گرم بوده است.
 
بزرگترین حلزون
 

مجله مراحم

 
بزرگترین رقص تایلندی
 
بزرگترین رقص تایلندی توسط ۵۲۵۵ شرکت کننده در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ اجرا شد. مردم اودن تانی هرساله در این روز یک فستیوال به مناسبت گرامیداشت شاهزاده سرلشکر «Prajak Silpakom» بنیانگذار ادون تانی برگزار می کنند. اولین بار این مراسم در سال ۱۹۸۱ و با حضور ۸۰ نفر برگزار شد.
 
بزرگترین رقص تایلندی
 

مجله مراحم

 
تندترین چیلی دنیا
 
تندترین فلفل دنیا، کارولینا ریپر (Carolina Reaper) که تندی آن در مقیاس اسکوویل ۱۵۶۹۳۰۰ در سال ۲۰۱۲ اندازه گیری شده است. اسکوویل مقیاسی برای اندازه گیری میزان سوزش زبان در برابر فلفل است و این فلفل با اختلاف بسیار زیادی در صدر همه فلفل های تند دنیا قرار دارد.
 
تندترین چیلی دنیا
 

مجله مراحم

بلندترین صدای خرخر از یک گربه خانگی
 
مرلین یک گربه خانگی در بریتانیاست که رکورد بلندترین صدای خرخر گربه را دارد. مرلین ۱۳ ساله توسط صاحبش «تریس وستوود» نگهداری می شود. صدای مرلین ۶۷.۸ دسی بل اندازه گیری شد و توانست رکورد قبلی که ۶۷.۶۸ دسی بل و از آن «اسموکی» یک گربه بریتانیایی دیگر بود را در سال ۲۰۱۱ بشکند. تریسی می گوید: «وقت هایی که او واقعا بلند سروصدا می کند من مجبور می شوم حرفم را تکرار کنم. وقتی مشغول تماشای تلویزیون هستیم یا باید صدای تلویزیون را خیلی بالا ببریم و یا او را بیرون اتاق بگذاریم. او در حال غذاخوردن با صدای بلند خرخر می کند، حتی وقتی درحال خشک کردن موهایم هستم صدای او را می شنوم.» وقتی او را تمیز می کنم صدایش بلندتر می شود، گاهی که تلفن زنگ می خورد از من می پرسند که آنجا صدای چیست. من به آنها می گویم گربه ام است اما نمی دانم باور می کنند یا نه.
اگر می خواهید بدانید ۷۰ دسی بل تقریبا چه مقدار می شود می توانید صدای یک مکالمه، تهویه هوا، یا تقریبا صدای دوش یا ماشین ظرفشویی را تصور کنید.
 
بلندترین صدای خرخر از یک گربه خانگی
 
 
 
در رابطه با این مطلب ببینید
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: