جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر +عکس و فیلم

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر را در ادامه مجله مراحم ببینید.

جزئیات انفجار معدن یورت

ساعت ۱۲:۰۵ دقیقه ظهر امروز‌ چهارشنبه ‌در معدن زغال سنگ آزادشهر انفجاری شدید رخ داد و باعث تخریب بخشی از این معدن شد که متاسفانه تعدادی از کارگران مشغول به کار در آن مجروح و تعداد زیادی در تونل های معدن محبوس شده‌اند که اطلاع دقیقی از وضعیت آن ها در دسترس نیست.

‌آخرین آخرین خبرها و امدادرسانی مسئولان در این حادثه به شرح ذیل است:

‌‌نیروهای امدادی تنها تا عمق ۸۰۰ متری معدن زمستان یورت رسیدند‌

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان گفت: تاکنون نیروهای امدادی تنها تا عمق ۸۰۰ متری معدن زمستان یورت توانسته‌اند برسند.

حسین احمدی در آزادشهر اظهار داشت: تا این لحظه ۵۱ نفر از نیروهای امدادی به محل ریزش و انفجار در معدن اعزام شدند اما تنها تا عمق ۸۰۰ متری توانستند وارد شوند.

وی افزود: اکسیژن این نیروها تنها تا عمق ۸۰۰ متری وجود داشت و خود این نیروها نیز به عنوان مصدوم دچار گازگرفتگی و خارج شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان تصریح کرد: از ساعت ۸ صبح امروز کارگران معدن برای فعالیت در عمق ۱۸۰۰ متری وارد معدن شده‌اند.

احمدی تاکید کرد: امدادرسانی برای رسیدن به کارگران محبوس در معدن همچنان ادامه دارد.

*نیروهای امدادی هنوز به کارگران محبوس شده ‎ دسترسی ندارند/محبوس شدن کارگران در عمق ۱۸۰۰ متری

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: از ابتدای دهنه ورودی آن‌گونه که کارگران معدن بیان می‎کنند، حدود یک‌هزار و ۸۰۰ متر فاصله است و هنوز نیروهای امدادی نتوانستند به کارگران معدن دسترسی پیدا کنند.

صادقعلی مقدم در گفت وگو با خربنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: احتمالا انفجار گاز انباشته شده  در معدن زمستان یورت آزادشهر منجر به این حادثه شده باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ماموران امداد و نجات در محل حاضر هستند و به امدادرسانی مشغول هستند.

 

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

 

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: بر اثر انفجار زمستان یورت آزادشهر ۱۲ نفر زخمی و ۵۰ نفر حبس شدند.

وی با بیان اینکه به ۱۵ نفر از  حادثه دیدگان امدادرسانی شده است، افزود: بیش از ۴۰ کارگر در این حادثه حبس شده‎اند و ۶ پایگاه امداد و نجات در محل حادثه حضور دارند و به امدادرسانی  مشغول هستند.

مقدم با بیان اینکه ماموران امداد و نجات از سراسر استان گلستان به محل حادثه اعزام شدند، افزود: ساعت ۱۱:۵۹ دقیقه وقوع این حادثه به مرکز فوریت‎های پزشکی اعلام شد و در اسرع وقت نیروهای هلال احمر در محل حاضر شدند .

وی  گفت: یک سری از گروه‎های امدادی کارخانه‎های معدن برای نجات وارد معدن می‎شوند که ۲۱ نفر از این عزیزان به بیمارستان گنبد کاووس و ازادشهر دچار گاز گرفتگی می‎شودند و مصدومیت شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۵ کارگر معدن به صورت سرپایی درمان شدند، افزود: تعدادی از کارگران معدن آزادشهر نیز به بیمارستان‎های شهرستان آزادشهر و گنبدکاووس اعزام شدند.

مقدم تاکید کرد: عملیات امدادرسانی در حال انجام شدن است و نیروهای امدادی دست به دست هم دادند تا بتوانند مشکل را حل کنند.

وی تاکید کرد: استاندار گلستان به محل حادثه اعزام شده است تا با نظارت وی عملیات نجات کارگران گرفتار دنبال شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان بیان داشت: از ابتدای دهنه ورودی آنطور که  کارگران معدن بیان می‎کنند حدود یک هزار و ۸۰۰ متر فاصله است و هنوز نیروهای امدادی نتوانستند به کارگران معدن آزادشهر دسترسی پیدا کنند.

 

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

جزئیات انفجار معدن یورت در استان لستان

*امداد‌رسانی سپاه به مصدومان حادثه معدن زمستان یورت

فرمانده سپاه آزادشهر گفت: نخستین مرحله خروج مصدومان از تونل توسط نیروهای سپاه و بسیج انجام گرفت.

 محمد علی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آزادشهر و در محل معدن زمستان یورت اظهار داشت: به محض اطلاع از وقوع حادثه بنده به همراه تیم‌های امدادی و تمامی نیروهای بسیج و  سپاه شهرستان به همراه کپسول‌های اکسیژن موجود به محل حادثه رفتیم.

فرمانده سپاه آزادشهر افزود: تمامی بسیجان حوزه شهرستان جهت کمک و امداد‌رسانی فراخوان شدند و تاکنون هر یک از بسیجیانی که آمادگی کمک و امدادرسانی به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: تمامی نیروهای سپاه قبل از ورود مسئولان شهرستان در محل حادثه حضور داشتند و در مدیریت صحنه و امدادرسانی نقش فعال و موثری را ایفا نمودند.

علی‌خانی یادآور شد: در نخستین مرحله با همکاری سپاه نینوای استان گلستان کپسول‌های اکسیژن موجود از درمانگاه شهید مدنی شهرستان گنبدکاووس دریافت و به محل حادثه ارسال شد.

وی گفت: نخستین مرحله خروج مصدومان از تونل توسط نیروهای سپاه و بسیج انجام گرفت.

*مصدومان حادثه معدن در آزادشهر به ۲۰ نفر افزایش یافت

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر گفت: تعداد مصدمان حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر تاکنون به ۲۰ نفر افزایش یافت.

پرویز گلزاری عصر امروز  با بیان اینکه با بیان این خبر اظهار داشت: پیش از این علی گنجی وطن، محمد میرعرب، عزیزالله نیکویی، تقی طاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق ، حسین میردا، علی مسعودی و جهانگیر سارانی بیمارانی هستند که در بیمارستان حضرت معصومه(ص) آزادشهر بستری شدند.

وی با بیان اینکه حسین میردار وطن و حسین علی‎خانی نیز بر اثر این حادثه به بیمارستان گنبدکاووس اعزام شده بودند، افزود: حسن سوسرایی، حسن رجبلو، محسن فرمانی،  حبیب کمال وطنی ، قدرت نکوهی، علی قانچی و عباس عادلی و آقای شهمرادی هم از حادثه دیدگان معدن به بیمارستان منتقل شدند.

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه بالگرد در حال اعزام به منطقه حادثه دیده شهرستان آزادشهر است،،گفت: به نظر می‎رسد بر اثر این حادثه نزدیک به ۵۰ نفر از کارگران محبوس شدند.

حسین احمدی در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، درباره وقوع حادثه در معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر اظهار داشت: به نظر می‎رسد که ۱۵ نفر از کارگرانی که برای نجات به داخل معدن رفته بودند مصدوم شدند و نسبت به این افراد کارهای امدادی و درمانی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پس از وقوع حادثه بلافاضله تیم‎های امدادی را به محل اعزام کردیم، تصریح کرد: بلافاصله تیم‎های عملیاتی و واکنش سریع استان آماده و به همراه دوقلاده سگ جستجو و یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان یادآور شد: در محل حاضر هستیم و به همراه صیادی معاون امداد و نجات استان گلستان شخصا مدیریت حادثه را برعهده داریم.

وی با بیان اینکه بالگرد در حال اعزام به منطقه است، افزود: به نظر می‎رسد بر اثر این حادثه نزدیک به ۵۰ نفر از کارگران محبوس شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه نزدیک به ۵۰۰ نفر کارگر در این معدن فعالیت می‎کنند، افزود: همه تلاش خود را برای امدادرسانی به کارگران معدن خواهیم کرد.

احمدی بیان کرد: وجود گاز زیاد در تونل ورودی معدن دسترسی به کارگران محبوس شده را دشوار کرده است.

وی افزود: هم اکنون ۸ گروه امداد و نجات در داخل و بیرون از تونل در حال فعالیت هستند.

معدن زغال سنگ  زمستان پورت آزادشهر  با بیش از ۵۰۰ کارگر دارد و در  ۱۴ کیلومتری  شهر آزادشهر و ۹۰ کیلومتری شرق گرگان  قرار دارد.

اسامی مصدومان معدن زمستان یورت آزادشهر اعلام شد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر گفت: بر اثر این حادثه تا کنون ۱۲نفر مصدوم شدند، افزود: ۱۰ نفر از مصدومان در حال حاضر دربیمارستان حضرت معصومه(ص) بستری هستند.

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

پرویز گلزاری عصر امروز در گفت‎و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در آزادشهر با بیان اینکه بر اثر این حادثه تاکنون ۱۲ نفر مصدوم شدند، افزود: ۱۰نفر از مصدومان در حال حاضر به بیمارستان حضرت معصومه(ص) شهرستان آزادشهر منتقل شدند و در حال حاضر در این بیمارستان بستری هستند.

وی تصریح کرد: ۲ نفر مصدوم نیز به نام های حسنمیرداروطن و حسن علیخانی به بیمارستان مطهری گنبدکاووس اعزام شدند.

گلزاری افزود: مجموعه پرسنل بیمارستان همه تلاش خود را برای امدادرسانی به مصدومین این حادثه انجام می‎دهند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر یادآور شد: محمد نصرتی، علی گنجی وطن، محمد میرعرب، عزیزالله نیکویی، تقی طاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق، علی مسعودی و جهانگیر سارانی ۱۰ بیمارانی هستند که در بیمارستان حضرت معصومه(ص) آزادشهر در حال حاضر بستری هستند.

ابرهیم فدایی، رئیس شبکه مینودشت شهرستان نیز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در گنبدکاووس با بیان اینکه پس از وقوع حادثه اکیپ‎های امدادی خود را به محل اعزام کردیم، افزود: این گروه امدادی برای اطفاء کامل حریق و امدادرسانی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۲ کپسول اکسیژن برای امدادرسانی به مصدومین معدن به محل انتقال دادیم.

بیش از ۴۰ کارگر معدن به دام افتادند

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه همه اکیپ‎های امداد رسان به معدن زمستان یورت در آزادشهر اعزام شدند، گفت: ۴۰ تا ۵۰ کارگر معدن بر اثر انفجار در معدن به دام افتادند.

صادقعلی مقدم ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگار  تسنیم  درگرگان اظهار داشت: معدن زمستان یورت در آزادشهر در جاده خوش‌ ییلاق در مسیر آزادشهر به شاهرود بر اثر انفجار گاز دچار حریق شد و خبرها حاکی از آن است که ۴۰ تا ۵۰ کارگر در معدن به دام افتاده‎اند.

وی تصریح کرد: انفجار معدن بر اثر گاز در همه دنیا اتفاق می‎افتد و شرایط امداد رسانی خاص خود را دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه همه اکیپ‎های امدادرسانی به این معدن اعزام شدند، افزود: با توجه به اینکه امدادرسانی به اینگونه حوادث نیاز به متخصصین دارد از معادن اطراف نیز که اکیپ‎های مخصوص خود را دارند برای کمک به آزادشهر اعزام شدند.

مقدم تاکید کرد: خود معدن نیز امدادگران مخصوص به این کار را دارند و در محل حضور دارند و همچنین اکیپ‎های اورژانس، هلال احمر به محل اعزام شدند.

معدن زمستان یورت در آزادشهر دچار حریق شد

فرماندار شهرستان آزادشهر گفت: معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر یکی از معادن مهم استان گلستان دچار حریق شد.

حبیب نوده‌شفائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آزادشهر اظهار داشت: صبح امروز معدن زمستان یورت آزادشهر واقع در جاده خوش‌ ییلاق در مسیر آزادشهر به شاهرود دچار حریق شد. 

فرماندار شهرستان آزادشهر افزود: به محض اطلاع از وقوع حادثه امدادگران آتش‌نشانی و هلال‌احمر در محل حادثه جهت خاموشی آتش حضور یافتند.

وی تصریح کرد: بنده به همراه دیگر مسئولان مربوطه برای اطلاعات دقیق از نحوه حادثه و چگونگی حریق در حال اعزام هستیم.

شفائی افزود: به محض اطلاعات دقیق از چگونگی حادثه گزارشات را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

دانلود این ویدئو

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: