جیپسی کینگز حضورش را در ایران تکذیب کرد + عکس

 طی روزهای گذشته دو شرکت «اکسیر نوین» و «پرشیا فیلم» اقدام به برگزاری اجرای یگ گروه موسیقی اسپانیایی کردند و این گروه را به عنوان گروه اصلی «جیپسی‌کینگز» معرفی و «پاول ریه‌س» نوازنده گیتار سابق این گروه اسپانیایی را خواننده اصلی «جیپسی‌کینگز» معرفی کرده و بلیت‌های این اجرا را تا سقف ۱۹۰ هزار تومان به فروش رساندند.
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی اقدامی بی سابقه سه سانس در دو روز (۱۸، ۲۱ و ۲۳) و یک سانس فوق‌العاده دیگر را به این گروه در تالار وحدت تهران اختصاص داد! حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا معاونت هنری ارشاد که همکاری تنگاتنگی با این دوشرکت برای برگزاری این کنسرت داشته، از اصل موضوع با خبر بوده یا این که سهوا این اشتباه را انجام داده است.

قطعا پیدا کردن اعضای اصلی «جیپسی‌کینگز» کار دشواری نیست و با چند جستجوی ساده اینترنتی می‌توان تمام شجرنامه این گروه را بررسی کرد. از طرفی روز گذشته روزنامه شرق با مدیر برنامه‌های گروه «جیپسی‌کینگز» مکاتبه کرد که در پاسخی که از طریق ایمیل ارسال شده، چنین آمده است: «کنسرتی که اعلام شده است، نشان می دهد که مربوط به پل ریس، یکی از قدیمی ترین برادران و از خانواده ریس است. او عضو سابق جیپسی کینگز است، ولی الان دیگر با ما همکاری نمی کند».

 
 
*«نیکلاس ریه‌س» خوانندهاصلی جیپسی‌ها که همزمان با اجرای گروه اسپانیایی در تهران، در «نیواورلئان» آمریکا کنسرت داشت!

جیپسی‌کینگز 

از طرفی جالب این جاست که همزمان با اجرای فردی که خواننده اصلی جیپسی‌ها معرفی شد، گروه  واقعی در «نیواورلئان» آمریکا کنسرت داشت! آیا معاونت هنری ارشاد که همکاری بی‌دریغی با دوشرکت کلاهبردار انجام داد، از این موضوع هم بی‌اطلاع بود؟ آیا مسولانی که تالار وحدت را تمام و کمال در اختیار این شرکت‌ها قرار داده، از این کلاهبرداری محرز بی‌اطلاع بوده‌اند؟  

*«پاول ریه‌س» نوازنده سابق گیتار گروه «جیپسی‌کینگز» که به عنوان خواننده کنونی این گروه در تهران روی صحنه رفت
ا جیپسی‌کینگز

حال با محرز شدن کلاهبرداری تبلیغاتی از عنوان گروه و خواننده «جیپسی‌کینگز»، باید منتظر ماند و دید که آیا هزینه بلیت‌های ۱۹۰ هزار تومانی این اجرا به مردم باز خواهد گشت یا خیر. آیا معاونت هنری ارشاد برای اعتماد سازی و بازگشت اعتبار از دست رفته خود، اقدام به برخورد با کلاهبردان و بازگشت پول‌های مردم خواهد کرد یا خیر؟  

اما این موضوع برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد اردیبهشت سال گذشته نیز خبرهایی از حضور گروه «جیپسی‌کینگز» منتشر شد و مدیر وقت دفتر موسیقی نیز این خبر را تایید کرد اما در ادامه با پیگیری‌هایی که خبرنگاران انجام دادند مشخص شد که از گروه اصلی «جیپسی‌کینگز» خبری نیست و یک گروه دیگر تحت عنوان «جیپسی‌کینگز فمیلی» قصد اجرا در تهران را داشته‌اند!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: