حامله شدن بدون دخول ممکن است؟

حامله شدن بدون دخول امکانپذیر است؟ آیا پیش آب منی باعث حاملگی خواهد شد؟ و اطلاعات پزشکی درباره آب قبل از منی (آب شهوت) را در این صفحه بخوانید.

ابهامات حامله شدن بدون دخول

– آیا پیشاب می‌تواند باعث بارداری شود؟ – بارداری در رابطه‌ای که از روی لباس انجام گیرد باعث حاملگی خواهد شد؟ و هزاران سؤال دیگر که از نظر ذهنی باعث وارد شدن استرس فراوان به دختران جوان شده و تأخیر در سیکل قاعدگی را به همراه دارد. تاخیری که خود می‌تواند دلیلی بر تشدید استرس ناشی از احتمال باردار شدن باشد. ما در ادامه قصد داریم پاسخی برای سؤالات اساسی و مهمی که درباره این گونه روابط پرسیده می‌شود بیابیم. حامله شدن بدون دخول

سوالات بارداری بدون دخول

حامله شدن بدون دخولسوالات حامله شدن بدون دخول

امکان بارداری با وجود داشتن پرده بکارت

سوال: سلام ببخشید من ۸ روز پیش بانامزدم رابطه بدون دخول داشتم و منی همسرم روی واژنم ریخته شد ولی سریع پاکش کرد. ۱۰ روز از زمان پریودیمم گذشته بود. باکره هم هستم. می‌خواستم ببینم امکان بارداری هست؟

پاسخ: این سؤال را می‌توان در دو بخش پاسخ داد

زمان تخمک گذاری

به طور معمول دوره تخمک گذاری چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۶ روز قبل از اولین روز سیکل قاعدگی ماه بعد است. اگر دوره قاعدگی یک خانم ۲۸ روز باشد زمان باروری دقیقاً در میانه دوره قاعدگی اوست که در سؤال مربوطه رابطه جنسی قبل از این دوره بوده است. با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است این است که به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

وجود پرده بکارت

بودن پرده بکارت و باکره بودن دختر دلیلی بر عدم بارداری نیست ولی این احتمال را به شدت کاهش می‌دهد. این پرده می‌تواند به صورت مانعی از ورود مایع به داخل واژن جلوگیری کند. ضمن اینکه زوجین سریعاً مایع منی را پاک کرده‌اند و این احتمال را باز هم کاهش داده‌اند.

همچنین ببینید: خوردن مایع منی از دیدگاه پزشکی و شرعی

احتمال بارداری از پشت

سؤال: من ۵ روز پیش که روز ۱۴ پریودم بود رابطه مقعدی داشتم که منی نامزدم داخل مقعد ریخت ولی بعدش بلافاصله بادسمال پاک کردم که دراون حالت یکمش بیرون اومد وسریع پاک و شستم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

پاسخ: توجه داشته باشید مقاربت از مقعد و داشتن رابطه جنسی از پشت و حتی ریختن مایع منی داخل آن و انتهای روده‌ها ارتباطی با باردار شدن نداشته و و احتمال بارداری از پشت صفر می‌باشد. پس بارداری از این طریق امکان پذیر نمی‌باشد فقط در این صورت:

در برخی موارد رابطه از پشت به معنای دخول در مقعد نبوده و آلت تناسلی مرد در نزدیکی واژن قرار می‌گیرد. در این حالت اگر مایع منی به نوعی روی قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن ریخته باشد این احتمال وجود دارد که برخی از اسپرم‌ها به دیواره‌های اطراف چسبیده و خود را وارد مجرای واژن کنند. توجه کنید پس از این حالت نیز بایستی تمامی مراحل ذکر شده برای لقاح انجام گیرد بنابراین احتمال باردار شدن بسیار پایین است.

سوالات درباره بارداری بدون دخول

منبع: مرکز مشاوره و ارائه خدمات مامایی آرامش

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: