حبیب محبیان بعد از آمدن به ایران چه گفت؟

حبیب محبیان بعد از آمدن به ایران چه گفت؟

بخش هایی از مصاحبه مرحوم حبیب محبیان با روزنامه «راه مردم» پس از بازگشت به ایران، به این شرح است:

 
– اوایل انقلاب احساس این بود که فضای مناسبی برای اجرای موسیقی میسر نیست من هم با شدت علاقه ای که به کار آهنگ سازی و خواندن داشتم تصمیم به رفتن گرفتم اما باید به جرات بگویم که متأسفانه آن مدینه فاضله خیالی، ۱۵ سال مرا از علایقم یعنی موسیقی دور و خانه نشین کرد.
 
– حاکمیت نظام با هنر و موسیقی مخالف نیست بلکه با ابتذال و دور شدن از فرهنگ مردم مخالف است.
 
– باور کنید ایران به یک قدرت بلا منازع تبدیل شده است. این باعث فخر ایرانیان است.
 
– متأسفانه هر چند وقت یکبار متوجه می شدم که فلان خواننده بعد از کسب شهرت در ایران، از کشور خارج شده و به کشورهای دیگر و شبکه های ماهواره ای پناه می برند. من برگشتم تا به آنهایی که سودای رفتن دارند ثابت کنم که آنجا خبری نیست هیچ کجای دنیا کشور خود آدم نمی شود.
 
– من هیچگاه به دنبال ابتذال نبوده ام حتی قبل از انقلاب در طول این سی سال هم تلاش کرده ام هیچگاه از معیارهای اصولی موسیقی کلاسیک و فاخر و فرهنگ اصیل ایرانی خارج نشوم بنظرم همیشه نحوه فعالیت من با بقیه متمایز بوده.
 
– شما سابقه کارهای من را ملاحظه کنید. من همیشه و در هر حالتی با عقاید و باورهای خودم زندگی کردم . من این حرف را برای اینکه به ایران آمدم نمی زنم بلکه در طول این سی سال گذشته کارنامه ام کاملا واضح و روشن است.
 
– وقتی که طی سال های قبل آثاری در مورد رزمندگان، امام علی (ع)، عید غدیر و چندین قطعه مذهبی دیگر که خواندم، در ایران نبودم که گفته شود بخاطر اینکه تأییدی بگیرم، آنها را اجرا کرده ام
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: