حرف های شوکه کننده شجاعی درباره تجاوز به کودکان خردسال در فوتبال !

حرف های تکان دهنده مسعود شجاعی

 

مجله مراحم : کاپیتان سوم تیم ملی فوتبال کشورمان با انتشار یک ویدئوی جنجالی، فوتبال ایران را به چالش کشیده و حالا باید حرف‌های مهمش بررسی شوند.

این بار کاپیتان تیم‌ملی معترض است؛

حرف هایش شوکه کننده بود. حرف های مسعود شجاعی که یکی از باسابقه های تیم ملی فوتبال است. یکی از کاپیتان های تیم. رو به دوربین خبرنگاری نشسته که چون حالا خارج از ایران است و با فارسی زبان های آن طرفی کار می کند، نمی دانیم می شود اسمش را نوشت یا نه. مسعود اما حرف های مهمی زده.

 کاری به بخش های غیرفوتبالی اش نداریم. مهم همان بخش های فوتبالی اش است. حرف هایی درباره ناپاکی هایی که در آیین شرعی مان مجازاتش بالاترین مجازات هاست. مسعود در این باره حرف زده است. درباره دلالی و مهم تر از آن درباره تجاوز به کودکان خردسال به اسم آموزش فوتبال.

 این بخش از حرف هایش را بخوانید: «من اگر این حرف ها را نزنم به نسل جوان تر از خودم که بعد از من می آیند خیانت کرده ام. وقتی در مدرسه فوتبال به بچه ۸ یا ۹ ساله تجاوز می شود به چه کسی مربوط می شود؟ مدیر باشگاه باید پاسخگو باشد. تا الان مدیری را بابت این موضوع باز خواست کردند؟»

 شجاعی درباره حضور دلال ها در فوتبال هم گفت است: «به خود من زمانی که جوان بودم پیشنهاد دادند که شما مبلغی پول به ما بدهید تا تو را به تیم ملی ببریم. چه کسی این مسائل را رسیدگی می کند؟ مشکل اینجاست که سیستم ما فاسد است. یک یا دو نفر نیستند که این کارها را می کنند. وقتی بخواهند با این مسائل مقابله کنند نام خیلی ها برملا می شود و مشخص می شود که خیلی ها از اعضای اصلی سیستم پشت این قضیه هستند.»

 در شرایطی که یکی به نام اندی وودوارد در فوتبال انگلستان موجی به راه انداخته و با اعترافاتش درباره فوتبال پایه و ماجرای تجاوز به او و خیلی از هم تیمی هایش، فوتبال این کشور را به چالش کشیده، شجاعی، ملی پوش سرشناسی که برای ایران در دو جام جهانی بازی کرده و می تواند تنها یار تاریخ مان باشد که سومین جام جهانی را هم تجربه می کند، از تجاوز به بچه های مردم حرف زده است.

 تقریبا یک ماهی از جام جهانی ۲۰۱۴ گذشته بود که محمود گودرزی، وزیر وقت ورزش در دفترش میزبان مان بود. مازیار ناظمی هم بود. آنجا آقای وزیر درباره پرونده های فساد سخن می گفت که روی میزش هستند. می گفت باید برخورد کند. می گفت نمی تواند بگذارد دخترهای مردم برای فوتبال بازی کردن به محیط های ورزشی بیایند و بعد یکسری به بیراهه بکشانندشان.

 او البته در فوتبال بانوان گام های بلندی برداشت و برخوردی جدی داشت. ولی همه چیز فقط فوتبال بانوان نبود. می گفت مدارس فوتبال پسرانه بدترند اما اثباتش دشوار است. در این بخش از دستش کاری بر نیامد و مشکلات ماندند. هر بار هم به دلایل مختلفی سعی شده کسی به این شکل مسائل ورود نکند اما روایت ها مدام تندتر و تندتر می شوند.

 این بار که مسعود شجاعی دل به دریا زده و حرف هایی را گفته، فارغ از اینکه بخش های دیگر حرف هایش چقدر درستند یا همین بخشش قابل اثبات است یا نه، فدراسیون فوتبال مهدی تاج می تواند پیگیرش باشد.

 می تواند با داشتن بهترین کمیته اخلاق از زمان راه اندازی این کمیته، در هماهنگی با نهادهای مربوطه، مسئله را واکاوی کند و به دور از هیاهو، این پرونده را به سرانجام برساند. کاری که بی شک دشوار است اما نشدنی نیست.

 یادمان نرود که خانواده ها با هزار امید فرزندان شان را به این مدارس می فرستند. مدارسی که اجازه فعالیت شان را از فدراسیون فوتبال می گیرند و اگر خدایی ناکرده فقط برای یکی از آنها یکی از این اتفاقات ناگوار بیفتد، همه مایی که در این چرخه فوتبالیم، مقصر هستیم.

 

منبع: خبرآنلاین

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: