حمایت آلمان از قطر و ایران

حمایت آلمان از قطر و ایران

حمایت آلمان از قطر و ایران درباره شروط عجیب و غریبی که کشورهای عربی برای آنها تعیین کرده است وزیر امور خارجه آلمان گفت شروطی که برای قطر تعیین شده بسیار سنگین و غیر قابل اجرا است یکی از شروط کشورهای عربی برای قطر قطع روابط کامل با ایران است و این قطع رابطه برای کشورهای کوچک عربی بسیار سنگین و پر هزینه خواهد بود چرا که ایران نقش مهمی در فراهم کردن محصولات کشاورزی برای آنها را دارد.

حمایت آلمان از قطر و ایران

حمایت آلمان از قطر و ایران

به نقل از الجزیره، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که اجرای همه مطالبات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای قطر سخت است.

«زیگمار گابریل» افزود: لیست درخواست هایی که قطر برای حل بحران شورای همکاری شده است «خیلی تحریک‌آمیز» است.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای برقراری مجدد روابط با قطر ۱۳ شرط در لیست مطالبات خود تعیین کردند.

شروط عجیب کشورهای عربی برای قطر

در این لیست مهمترین شروطی که برای قطر معین شده شامل قطع تمام هرگونه روابط دیپلماتیک با ایران و حزب‌الله، تعطیلی کامل شبکه الجزیره و برچیدن پایگاه نظامی ترکیه از خاک این کشور است.

در بخش شروط مربوط به ایران آمده است که قطر باید سطح روابط با تهران را به روابط تجاری آن هم در چارچوب تحریم آمریکا کاهش دهد. از قطر خواسته شده که مراکز دیپلماتیک در ایران (اعم از سفارتخانه و کنسولگری) را تعطیل، اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حاضر در خاک کشورش را اخراج کرده و فقط با ایران روابط تجاری آنهم در چارچوب محدودیت‌های آمریکا داشته باشد.

بر این اساس، دولت قطر فقط ۱۰ روز وقت دارد شروط کشورهای عربی برای برقراری مجدد روابط را اجرا کند و در غیر این صورت، عواقب وخیم‌تری در انتظار دوحه خواهد بود.

شرط سنگین برای قطر و قطع رابطه با ایران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: