واکنش سپاه به حمایت رهبر کره شمالی از ایران

حمایت رهبر کره شمالی از ایران باعث شد که سپاه پاسداران به سخنان کیم جونگ اون واکنش نشان دهد.

 اولین وزیر سپاه کشور گفت: ما هم اکنون احتیاجی به مراوده اسلحه با کره شمالی نداریم در زمان جنگ این مراودات را داشتیم و آنها نیز زحمات زیادی در این باره برای ایران کشیدند اما هم اکنون ما ازنظر دفاعی نیاز به هیچ کشوری نداریم.

محسن رفیق دوست با بیان اینکه “کره شمالی یک کشور مستقل است”، اظهار کرد: ما همیشه رابطه‌مان با کره شمالی خوب و مسالمت آمیز بوده و هست. با وجود همه فاصله‌‌هایی که بین ایران و این کشور آسیایی وجود دارد اما این ارتباط حسنه در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

واکنش به حمایت رهبر کره شمالی از ایران

واکنش سپاه به حمایت رهبر کره شمالی از ایران

رفیق دوست تصریح کرد: یادم می آید وقتی که سال ۶۰ با رهبر بزرگ کره شمالی دیدار کردم او گفت که من در یک طرف دیگر دنیا هستم و از اسلام نیز چیزی نشنیده‌ام تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی خاطر نشان کرد: کیم جونگ ایل رهبر پیشین کره شمالی در آن دیدار گفت ما ۲۰ سال به کمک شوروی و چین با آمریکا جنگیدیم و یک ضربه به پای آمریکا زدیم که دردش گرفت و خوب شد؛ اما شما در آنجا با شعار نه شرقی نه غربی به رهبری یک مرد دینی تیری به آمریکا زدید که آمریکا را نابود کردید. لذا من به شما احترام می‌گذارم و وصیت می‌کنم که پس ازمرگم نیز از ایران حمایت کنند. ما نیز از کره شمالی در آینده حمایت سیاسی می‌کنیم.

وی درباره مراودات اسلحه با کره شمالی و خرید‌هایی که وی درزمان جنگ داشت، گفت: ما هم اکنون احتیاجی به مراوده اسلحه با کره شمالی نداریم در زمان جنگ این مراودات را داشتیم و آنها نیز زحمات زیادی در این باره برای ایران کشیدند اما هم اکنون ما ازنظر دفاعی نیاز به هیچ کشوری نداریم.

همچنین بخوانید: پیام تبریک رهبر کره شمالی به حسن روحانی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: