حمله اروپا به اقدام ترامپ برای نقض توافق پاریس

حمله اروپا به اقدام ترامپ برای نقض توافق آب و هوایی پاریس و واکنش شدید کشورهای اروپایی به نقض توافق پاریس توسط دونالد ترامپ و ماجرای توافق پاریس و نقض آن از طرف دونالد ترامپ را در مجله مراحم بخوانید.

دونالد ترامپ بامداد امروز (جمعه) با این توجیه که عضویت در توافقنامه آب و هوایی به ضرر اقتصاد کشورش خواهد بود و قادر به دستیابی به اهداف این توافقنامه نیز نخواهد بود، خروج آمریکا را از این توافقنامه اعلام کرد و گفت: از همین امروز کشورش اجرای مفاد این توافقنامه را متوقف خواهد کرد.

نقض توافق آب و هوایی پاریس از طرف ترامپ

حمله اروپا به اقدام ترامپ برای نقض توافق پاریس

حمله اروپا به اقدام ترامپ

رهبران کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا به دنبال اعلام رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از توافق پاریس در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: توافق آب و هوایی پاریس قابل مذاکره مجدد نیست.
 

به گزارش مجله مراحم به نقل از ایرنا، رهبران فرانسه، آلمان و ایتالیا در بیانیه مشترک خود با اشاره به آنچه دونالد ترامپ درخواست کرده است، تاکید کردند که توافق آب و هوایی پاریس قابل مذاکره دوباره نیست.

آسوشیتدپرس گزارش داد: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، انگلا مرکل صدراعظم آلمان و پائولو جنتیلونی نخست وزیرایتالیا در بیانیه مشترک خود درباره تصمیم آمریکا مبنی بر خروج توافق (پاریس) ۲۰۱۵ در آن ‘ابراز تاسف’ کردند.

بنابراین گزارش سه رهبر اروپایی توافق پاریس را بعنوان بنیاد و اساس همکاری بین کشورها در مقابله موثر در برابر تغییرات آب و هوایی توصیف کردند.

حمله اروپا به اقدام ترامپ

آسوشیتدپرس در ادامه افزود: این سه رهبر اروپایی تاکید کردند که بنابر چارچوب این توافق، «توافق پاریس تغییر ناپذیر، و معتقدیم این توافق نمی تواند مورد مذاکره مجدد قرار گیرد.»

این خبرگزاری گزارش داد: مکرون، مرکل و جنتیلونی اعلام کردند که آنها بر این توافق پایبند خواهند ماند و تلا ش های خود درحمایت از کشورهای فقیر و آنهایی که در بیشترین خطر ازاین تغییرات قرار دارند، خواهند افزود.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به اعلام خروج آمریکا از توافق پاریس از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در یک پیام ویدیویی گفت که برای توافقی که بلندپروازانه تر ازتوافق پاریس نباشد مذاکره دوباره نخواهیم کرد.

حمله اروپا به اقدام ترامپ

در همین حال جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز در واکنش به این اقدام رئیس جمهوری آمریکا با صدوری بیانیه ای نسبت به این تصمیم ابراز «ناامیدی» کرد.

هیلاری کلینتون نامزد شکست خورده انتخابات ۲۰۱۶ امریکا نیز تصمیم دونالد ترامپ را یک «اشتباه تاریخی» خواند.

باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز در واکنش به این اقدام دونالد ترامپ در بیانیه ای در خصوص خروج آمریکا از توافق پاریس گفت: ایالات متحده باید پیشگام این توافق باشد، اما اگر دولت ترامپ آینده را پس بزند، ایالت ها، شهرها و بنگاه های ما این راه را ادامه خواهند داد.

حمله اروپا به اقدام ترامپ برای نقض توافق پاریس

توافق آب و هوایی پاریس چیست؟

هدف از این توافقنامه کندتر کردن روند گرم شدن زمین است.چین و آمریکا دو کشور اصلی آلوده کننده هوا و گرم شدن زمین هستند.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: